şükela:  tümü | bugün
 • yg entertainment'in geçtiğimiz ay çıkarmış olduğu dört kişilik kız grubudur. grup üyeleri jisoo, jennie, rose ve lisa'dan oluşmakta. grup üyeleri arasında yg'nin bir önceki grubu 2ne1 gibi bir yaş farkı bulunmamaktadır. en büyükleri jisoo 95'li, en küçükleri lisa da 97 doğumludur. grubun lideri jennie olması beklenirken, yang hyun suk gruba bir lider seçmediğini açıklayıp gruptaki sorunlarını kendileri arkadaşça çözebileceğini söylemiştir.

  grup, kore'de çok iyi bir çıkış yakalamıştır. şahsen boombayah'ı daha çok sevsem de diğer çıkış şarkıları whistle, listelerde uzun bir süre zirvede kalmıştır. belki hala zirvededirler pek bir bilgim yok şu an. ve en kısa sürede müzik şovlarında birincilik kazanan kız grubu ünvanını almışlardır. (çıkışlarından 14 gün sonra, müzik programında çıkış yaptıktan 6 gün sonra)

  yang hyun suk, aralık ayına dek her ay iki şarkı yayınlama sözü vermiştir fakat bu sözü ne kadar tutar bilinmez. (tutamadı.) yine de bir umutla bekliyoruz. *

  bu arada en küçük üyeleri lisa tayland'lı ve görünüş bakımından asyalılara benzememesiye hemen sıyrılıyor.

  kızlar 4 ve 6 yıl arasında eğitildi. grup iki rapçiye ve iki vokale sahip. grubun yüzü olan jisoo'dan herkes kötü bir vokal bekliyordu. fakat ben dahil olmak üzere birçok kişiyi dumura uğrattı. çünkü çok iyi bir ses rengi ve iyi bir vokali var. gerçekten şaşırdım. grubun hiçbir yönden eksiği yok gibi. vokal, görünüş, dans, varyete yeteneği gibi. tek eksik şirketleri yg entertainment'in eksik promosyonu. çünkü gerçekten gelecek vaat ediyorlar.

  grup için açıklayabileceğim şeyler şimdilik bunlar ile sınırlı. ileride şarkıları arttıkça ben de güncelleyeceğim.

  edit: grup, geçtiğimiz gün playing with fire ve stay ile geri döndü. playing with fire mükemmel!
  grubun tüm şarkılarını paylaşayım madem.

  boombayah
  https://www.youtube.com/watch?v=bwmsjvel3lc

  whistle
  https://www.youtube.com/watch?v=disngvvpwlo

  playing with fire
  https://www.youtube.com/watch?v=9pdj4ijd08s

  stay
  https://www.youtube.com/watch?v=fzvr_fymzw4
 • katur kutur gelen gruptur ezber bozacak gibi
 • playing with fire adlı şarkılarını yeni keşfettiğim grup. yani, grubu yeni keşfettim aslında eğer bu şarkıyı dinlemeyi bırakırsam diğer şarkılarına da bakacağım. *
 • son 3-4 sene içinde çıkan gruplar arasında en yeteneklisi bu grup. tarzlarına bayılıyorum. whistle ve playing with fire en iyi şarkıları bence.
 • şu sıralar oldukça popüler olan k-pop grubu. jisoo net zayıf halka, danstaki yeteneksizliği fazla göze çarpıyor. en iyi şarkıları derin beatleriyle whistle (zaten 4 şarkıları var). klibini de çok başarılı saykedelik yapmışlar, özellikle son 1 dakikalık sekansı. öbür şarkıların (kliplerin) çok bir olayı yok.

  edit: playing with fire'ın değerini anlayamamışım. süper gaz bir parti şarkısı. bulçangnaaaaaaaan!!!
 • bugün tesadüf üzeri karşıma çıkan grup. boombayah şarkısını dinledikçe dinleyesim geliyor ve kızlar çok yetenekli danstan vokale kadar her şeyleri mükemmel. favorim jennie ve rose.
 • as if it's your last isimli yeni parçası çıkmış koreli kız müzik grubu.
 • çıkış yapmalarının üstünden sadece 1 yıl geçmesine rağmen oldukça iyi başarılar yakalamış k-pop grubu. yeni singlelarını deli gibi dinlememe rağmen diğer parçaları da oldukça başarılı. bu kadar yeniyken hemen keşfetmenizi tavsiye ederim. ayrıca birçok bloga göre lisa grup lideriymiş, ne kadar doğru bilemem ama ben performanslarını ilk izlediğimde jennie'nin daha çok ön plana çıktığını düşünmüştüm. eğer kalitelerini bozmazlarsa ileride popülerliklerinin ve başarılarının artacağı kesin.
 • çok kısa sürede kendi çapında çok iyi şarkılar yapmış grup... k-pop iyi ya, özellikle sesini duyma gereksinimi hissetmediğim, genelde grind/farm yaptığım oyunlarda -nioh, dragon's dogma vs.- arkada dinliyorum ben... iyi oluyor, tavsiye ederim.

  o değil de bu gruptaki lisa isimli kızcağız, koreliyse ben de isveçliyim!
  şuna bak: https://www.google.com.tr/…auicigb&biw=1182&bih=728

  benim favorim jisoo... sebebi ne bilmiyorum :)
 • jisoo cok guzel yaaaaaaa