şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hep bir ağızdan "blackpink" diye bağırdıklarında zamanında izlediğim power rangers dizisi aklıma geliyor. kedi canlarını ya.
 • bir gangnam style olmasa da 400 milyon izlenen ddu-du ddu-du ile youtube izlenme rekorları kırdılar.

  olmaya çalıştıkları gibi cool bulmuyorum bu kızları. aynı şirketin çıkış yapan ikinci kız grubu oldukları için sürekli karşılaştırıldıkları 2ne1 hiçbir şarkısında "oppa!" diye çığlık atmadı. o nedenle ben bu karşılaştırmaya da karşıyım. daha çok, lisede yaşça küçük veya içe dönük öğrencilere zorbalık yapan kabadayı tipli kızları andırıyorlar.

  şarkıları video kliplerinde güzel ve eğlenceli. canlı performanslarında bir şey duyulmadığı için olmasa da olur bence.

  ddu-du ddu-du
 • dua lipa ile düet şarkıları, kiss and make up da güzel... cidden bu kızlar kötü şarkı yapamadı...
 • "ben kendi yoluma gidiyorum. hadi eyvallah" diyecek ilk kişi bence rose. dağılmazlar umarım.
 • 2018 sbs gayo daejeon'da çok iyi bir performans sergilemiş girlband. canım badim aparna söylemese haberim olmayacak lol. yavaş dans etmeseler ve şarkı geçişleri daha iyi olsa efsane derdim ama şu haliyle bile çok iyi.

  https://www.youtube.com/…niewnxpcg&feature=youtu.be
 • dudu dudu adlı şarkıları baya loop şarkısı. sardı sarıyor güzel.
 • çok kısa sürede kendi çapında çok iyi şarkılar yapmış grup... k-pop iyi ya, özellikle sesini duyma gereksinimi hissetmediğim, genelde grind/farm yaptığım oyunlarda -nioh, dragon's dogma vs.- arkada dinliyorum ben... iyi oluyor, tavsiye ederim.

  o değil de bu gruptaki lisa isimli kızcağız, koreliyse ben de isveçliyim!
  şuna bak: https://www.google.com.tr/…auicigb&biw=1182&bih=728

  benim favorim jisoo... sebebi ne bilmiyorum :)
 • öncelikle lisa zaten koreli değil taylandlı.
  asıl konuya geçersek benim lise yıllarım bu grubun çıkmasını beklemekle geçmişti. yg sürekli youtube'dan gizemli videolar paylaşıyordu lisa'nın dans ettiği, jennie'nin şarkı söylediği falan hatta lisa'nın dans ettiği videoda karartılmış kısımdan kol bacak sayarak grupta 7 kişi olacak galiba lan diye düşünüyordu herkes liseliler bilmez şimdi bunu. yeri geldi gd'nin klibinde jennie oynadı rose şarkı söyledi ama misal albümde feat ?? yazıyordu öyle bir gizem. jennie daha çok biliniyordu en azından ismini biliyorduk. yg de promosyon yok merak uyandırma var ve kanser etse de bir şekilde yapıyor mu yapıyor adam yine de lise yıllarımda blackpink dinleyebilmek isterdim artık pek uzun süre dinleyemiyorum kpop şarkılarını.
  ben grupta ses rengi olarak en çok rose'yi beğeniyorum gerçekten çok değişik bir sesi var.
  yakın zamanlarda kpop'un öncü kız gruplarından olan wonder girls'ün hot şarkısını da coverlamışlar çok güzel olmuş coversa aynı alt yapı, aynı tarz değil üzerine baya bir şey koyarak alt yapıyla oynayarak uyarlamışlar, başarılı buldum.
  neyse o zaman blackpink in your area!
 • mottosu "blackpink in your area" olan k-pop grubu. üyeleriyse lisa, jennie, rose ve jisoo.

  k-pop'tan hazzetmeyen birisi olarak blackpink'in şarkıları çok güzel. öyle liseli ergen genç kızların sevgilisi olan erkek k-popçuları zaten oldum olası sevmedim, ama bu blackpink'i gayet başarılı buluyorum. ha derseniz ki kaç şarkısını biliyosun, 2 tane biliyorum, ama bence gayet başarılı.

  boombayah
  stay

  bu iki şarkısını bir k-pop sevmeyen biri olarak öneriyorum. zaten bunları da sevmezseniz hiç uğraşmayın, blackpink size göre değildir.

  bu arada gruptaki favorim lisa. çünkü çok egzotik geliyor. ufak bir hatırlatma, lisa koreli değil, taylandlı ve 1997'li.

  (bkz: lalisa manoban)
 • yg entertainment'in geçtiğimiz ay çıkarmış olduğu dört kişilik kız grubudur. grup üyeleri jisoo, jennie, rose ve lisa'dan oluşmakta. grup üyeleri arasında yg'nin bir önceki grubu 2ne1 gibi bir yaş farkı bulunmamaktadır. en büyükleri jisoo 95'li, en küçükleri lisa da 97 doğumludur. grubun lideri jennie olması beklenirken, yang hyun suk gruba bir lider seçmediğini açıklayıp gruptaki sorunlarını kendileri arkadaşça çözebileceğini söylemiştir.

  grup, kore'de çok iyi bir çıkış yakalamıştır. şahsen boombayah'ı daha çok sevsem de diğer çıkış şarkıları whistle, listelerde uzun bir süre zirvede kalmıştır. belki hala zirvededirler pek bir bilgim yok şu an. ve en kısa sürede müzik şovlarında birincilik kazanan kız grubu ünvanını almışlardır. (çıkışlarından 14 gün sonra, müzik programında çıkış yaptıktan 6 gün sonra)

  yang hyun suk, aralık ayına dek her ay iki şarkı yayınlama sözü vermiştir fakat bu sözü ne kadar tutar bilinmez. (tutamadı.) yine de bir umutla bekliyoruz. *

  bu arada en küçük üyeleri lisa tayland'lı ve görünüş bakımından asyalılara benzememesiye hemen sıyrılıyor.

  kızlar 4 ve 6 yıl arasında eğitildi. grup iki rapçiye ve iki vokale sahip. grubun yüzü olan jisoo'dan herkes kötü bir vokal bekliyordu. fakat ben dahil olmak üzere birçok kişiyi dumura uğrattı. çünkü çok iyi bir ses rengi ve iyi bir vokali var. gerçekten şaşırdım. grubun hiçbir yönden eksiği yok gibi. vokal, görünüş, dans, varyete yeteneği gibi. tek eksik şirketleri yg entertainment'in eksik promosyonu. çünkü gerçekten gelecek vaat ediyorlar.

  grup için açıklayabileceğim şeyler şimdilik bunlar ile sınırlı. ileride şarkıları arttıkça ben de güncelleyeceğim.

  edit: grup, geçtiğimiz gün playing with fire ve stay ile geri döndü. playing with fire mükemmel!
  grubun tüm şarkılarını paylaşayım madem.

  boombayah
  https://www.youtube.com/watch?v=bwmsjvel3lc

  whistle
  https://www.youtube.com/watch?v=disngvvpwlo

  playing with fire
  https://www.youtube.com/watch?v=9pdj4ijd08s

  stay
  https://www.youtube.com/watch?v=fzvr_fymzw4