şükela:  tümü | bugün
 • doğan kardes'te bulunan, cizimleri cok guzel olan, polisiye cizgi-roman.
 • artık başlıbaşına bir çizgiroman olarak da yayimlanan harika eser.
 • sert kapaklı, kuşe kağıda baskı, ciscillop vaziyette mütevazı koleksiyonumdaki yerini almıştır. müthiş bi çizgi lezzeti var. yky'nin kitabevinde çalışanlardan duyduğum kadarıyla 2. kitap ta çıkacakmış ileride. filmini de merak ettim doğrusu. yalnız lütfen 3d olmasın. olacaksa ya 2d animasyon olsun ya da hiç olmasın derim.
 • yapı kredi yayınları'nın bir albümünü yayınlamasıyla, gerçekten kaliteli işler yayınladığını kanıtladığını anlamamıza vesile olan çizgi roman kahramanı.karanlık,alegorik anlatımı ve ders niteliğindeki çizgileriyle orgy'den orgy'ye koşturmuştur beni.heyecanla ikincisini bekliyorum.

  heyecanla beklenen zaman sonrası edit:ikinci albümü de yapı kredi yayınları etiketiyle çıkmıştır.(bu da ilk editim olmaya hak kazanmıştır.)
 • ispanyol juan díaz canalesin yazdığı, juanjo guarnidonun çizdiği ve fransız dargaudun* yayınladığı çizgi roman.
  baş aktörü kişileştirilmiş bir kedi olan süper çizilmiş polisiyedir aynı zamanda....
 • isin cok uzmani olmasam da digerlerinden acik ara farkli bir eser. yky da bu farka bir katkida bulunmus elbet ama gerek hikaye gerek ise cizgi bakimindan yeri bambaska. her ne kadar orada burada gordukce kurcalayip okuduysam da ikinci cildini, arkasindan alabilecegim ucuncusu cikmadan almamak icin kendimi tuttugum cizgi sahanesi. bir cesit sevdigin yemegi sona birakma sendromu sanirim, sonraki de ciksa keske biran evvel. bu ikiliden cikan baska baska isleri beklemeye sebeptir.
 • çizimlerini seyretmekten konusuna adapte olamadığım, olağanüstü, muhteşem çizgiroman. tamamen suluboya ile renklendirilmiş ve en ufak bir kusur yok, baskı da çok kaliteli. muhtemelen sonraki baskıları bu kadar kaliteli olmaz, alacak olan acele etsin.
  ayrıca burs tüyap'ta bir çizgiromancının açtığı küçük standda, yky'nin standındakinden daha ucuza satılıyordu ve yanında kısa ve güzel bir sohbet de hediyeydi.
  kadıköy'de kaan comics'ten piyasa fiyatının altına temin edilebilir. bu işlere az da olsa meraklı olan herkesin kütüphanesinde bulunmalı.
 • bunu seven bunu da sevdi:

  (bkz: the cat piano)
 • gerçek dünyanın kötü yönlerini çok başarılı yansıttığını düşündüğüm baş karakteri süper karizmatik bir kedi olan mükemmel çizgi roman.
  çizgi roman severlerin muhakkak el altında bulundurması lazım, ispanyolca / fransızca versiyonları ne durumda bilmiyorum ama türkiye'de yky'den iki albüm birden anlayışı ile toplamda 4 albüm (iki cilt) yayınlanmış durumda.
  doğan kardeş'te de bir dönem maceralarını izlemiştik kendisinin, seviyoruz.
 • "cehennemi nasıl hayal ediyorsunuz bay blacksad?"

  "bana göre müziksiz bir yer... tam bir sessizliğe gömülmüş."

  blacksad 2, s.104
hesabın var mı? giriş yap