• talib kweli ve yasiin bey ortaklaşa albümü. fazlasıyla kaliteli bir iş.
  • bir zamanlar irc aleminde sibertr.net diye bir yer vardı ve bu yerin sahibi bu nicki kullanıyordu, kendisinin oradaki şahısla aynı kişi olduğundan şüpheleniyorum.

yancısı da şuydu;

(bkz: acme)
  • mükemmel david bowie albümü. metafor abidesi.
  • amfi üreten bir ingiliz firması. zamanında marshall firmasından ayrılan 2 3 mühendisin kurduğu söyleniyor. görece kaliteli amfiler üretir her bütçeye göre sunduğu amfi çeşitleri vardır.

ayrıca ht20 studio modeline sahip olduğum ve sesine sağlamlığına bittiğim amfidir.

elimde ki modeli için konuşmak gerekirse, lambalı bir blackstar modeline sahibim ve gayet memnunum o lambalı sıcak tonları bu amfiden gayet güzel alabiliyorsunuz hele de elinizde mxr ve boss ağırlıklı pedalboardınız varsa alamayacağınız ton yoktur. yalnız içerisinde bulunan kabini daha iyi bir model seçebilirlermiş. lakin elime biraz para geçerse, celestion vintage 30 upgrade i yapacağım.
    onun haricinde isf diye bir teknoloji kullanılmış bu amfilerde. gerçi sadece amfinin overdrive kanalı kullanıldığı zaman aktif oluyor fakat iyi düşünülmüş. bu teknoloji sayesinde gitarın tonunu hem amerikan tonu hem de ingiliz tonuna çevirebiliyorsunuz. yani bu şu demek, isterseniz marshall tonuna yaklaşın, isterseniz mesa boogie havaları estirin size kalmış. gerçi çok gerek var mıydı bu teknolojiye bilmiyorum. ayrıca aktif olarak kullandigim söylenemez çünkü amfi drive ini kullanmak yerine pedal drive ini kullanıyorum.

gelelim clean kanalına, işte burada işler biraz değişiyor. clean kanalında yalnızca 2 potans bulunuyor bunun bir tanesi "tone" düğmesi, bir tanesi "volume" yani şunu söyleyim, amfinin üzerinde bulunan bass,middle,trible, isf, gibi potanslar yalnızca ve yalnızca drive kanalı için geçerli. anlıyacağınız clean kanalı için pek ton çeşitliliği sağlamıyor bu amfi size. bu da üzücü bir durum tabi ki. fakat tone düğmesi ve master volume ile oynayınca hafif crunch tonlar alınabiliyor ya da istediğiniz tona bir şekilde ulaşıyorsunuz dedim ya pedalboard ile takviye edilmesi gerekiyor. diyeceğim o ki fiyat performans canavarı bir amfidir hele ki son yıllarda marshall ların kalitesinin düştüğü bir ortamda bu tarz amfiler daha da sükse yapacaklardır.
    çoğu gitaristler tarafından daha yeni yeni bilinen ve popüler olan bir markadır ilerde kendilerini geliştireceklerine eminin lakin marshall in yaptığı hataları yapmıyorlar.

not: tabi ki bu dediklerim bende ki olan modeli için geçerli daha üst modellerinde bu durum değişiklik gösterebilir.
  • idcore 40 için şunlar söylenebilir:

* kullanımı çok zor. bir tane de roland cube serisi amfim var. roland'ın basitliğine alışınca insanın çıldırası geliyor. bu yüzden hep prosesör ile kullandım. efekt kalitesi ile ilgili birşey diyemeyeceğim.

* usb girişi var. direkt bilgisayara ses gönderebilirsunuz diyorlar. hiç bilgisayara bağlamadım. prosesörü bağlamayı tercih ediyorum.

* stereo şekilde çalışıyor. yani 2 tane hoparlör var. ancak input girişi sanırsam stereo çalışmıyor.

* stereo olayı line-in'den cihaz bağlayınca gayet güzel. biraz büyük bir soundbar gibi kullanabiliyorsunuz. telefonla müzik dinlemek için de kullanabilirsiniz. sadece 40 watt olduğunu aklınızdan çıkartmayın. apartmanla papaz olursunuz.

* tiz-mid-bas dengeli. küçük sahnelerde de mikrofonlamadan kullanabilirsiniz.

*laptop adaptörü gibi bir adaptörle çalışıyor. aslında güç ünitesinin böyle olması çok güzel çünkü çoğu amfi bu yüzden bozuluyor. bunda adaptör bozulursa yenisini alıp devam ediyorsunuz. adaptör alırken orjinaliyle aynı özellikte olanları tercih edin. yoksa yüksek güçlerde amfi kendi kendini kapatıyor.
  • 6l6 lambalı ht club 40 amplileri mükemmel ötesi olan firma.
  • kaliteli amfileri var fakat kurdan dolayı alması zor
  • ht20 modelini almayı düşündüğüm ingiliz müzik ekipmanları üreten firma.

bu modeli kullanan yazarlar varsa birkaç sorum olacak.
  • mos def(yasiin bey) ve talib kweli'den oluşan tüm zamanların en iyi hip hop duo'su.
    yakın zamanda uzunca bir aradan sonra geri dönmüşler, hem de madlible. nasıl kaçırdım, aklım almıyor. değişik bir promosyon stratejisi belirlemişler gerçi, bunla alakası var herhalde.
    dave chappellein the closer'ının introsunda yer alan tribute şarkılarıyla uyandım. çok da güzel bir şarkı.
    https://www.youtube.com/watch?v=uvked45e_4g
hesabın var mı? giriş yap