• pipo tütünü kullanılan, cherry aromalı ve son derece agır olan bir sigara.
  • bayadır captain black tüketmeme rağmen hala ağır gelebilen bir sigara. üzerinde utanmadan bir de mild yazmaktadır.
  • kaçak sigara tezgahlarında bile bulmanın zor olduğu, captain black'den bile 10 kez sert oluşu ile sürekli içilmesi durumunda insanı çok kısa sürede öldürecekmiş gibi duran sigara.
  • bir seferde içmeyi başaramadığım cigar. bir yerde, yeter deyip, usturuplu bir şekilde söndürüp sonra tekrar yakıyorum. hoş . söndürmesem ne olacak ki, iki dakika ilgilenmezsem küsüp sönüyor zaten. alıngan biraz
  • dunyanin en buyuk private equity $irketlerinden... onune geleni yutmasiyla bilinir. lakin dun yapilan halka arzindan hemen sonra hisse fiyati sati$ fiyatinin altina du$tu... busted ipo diyor gavur boyle ebelenmi$ halka acilmalara.
  • hollanda'da üretilen bir ayakkabı markası.

http://www.blackstone.nl/
  • sadece jamaica'da bulunan ve yerli halkin cok ragbet ettigi geciktiri ozelligi olan, adi gibi kara ve parlak bir tas...
    oldukca dogal birsey..
    kimisi magicstone da diyor..
    yolu jamaica'ya dusen herkesin fellik fellik aradigi, gercekten ise yarayan birsey bu. afedersiniz cukunuzun basinda bu tasi gezdiriyorsunuz..
    sonra;
    vur allah vur..cikarmadan 3-5 misali..
    denedim ben. bilemiyecegim, pisikolojik mi yoksa bir numarasi mi var? turkiye'ye donerken birsuru getirip dagitmistim, arkadaslara ese dosta. hatta pedere de verdim bir tane.. ne oldugunu soyleyemedim de..
    - teshbih tasi mi la bu? diye sormustu..
    yolunuz duserse.. lazim olur. aklinizda bulunsun..
  • hollanda'da mühendisliği yapılan, continental lastiklerinin yan ürünü lastik markası. çin'de üretiliyor denince korkmuştum ama sonradan düşündüm iphone da, bi ton son kullanıcı ürünü de çin'de üretiliyor o yüzden doğruysa bile sorun etmemek lazım sanki.

kardeşim eski lastiklerle kapana girmiş, 3 lastik pert olunca yakındaki akrabaya kadar sürmüş, orada lastikçide değiştirmiş. lastikçi bu marka takmış, 4 lastiğe 700 lira almış. 205/55 r16 cd3000 takmış. duyunca burun kıvırmıştım.

neyse arabayı kullanıyorum, yoğun yağmur altında giderken bi noktada kazık fren yaptım, araba opel astranın orijinal lastiklerinden daha iyi yola tutundu, kaymadı. şaşırdım. (lastikler 2,5 yaşında 25000 kilometredeydi)

ilk haftasındayım, bunu iki kez yaşadım.

uzun vadeli tecrübem yok ama lastik iyi gibi cidden.
  • thomson reuters'ın finansal veri bölümünü 17.3 milyar dolara satın alacağını açıklamış merkezi new york'da bulunan yatırım şirketidir. ayrıca dünyanın en büyük alternatif yatırım kuruluşudur.
  • bu şirketi anlatan türkçe kitap için (bkz: paranın kralı)

http://www.hurriyet.com.tr/…kselen-alterna-40487828
hesabın var mı? giriş yap