şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hadi tv'deki sansürü bir yere kadar anlayabiliyorum (yani zorlarsak anlıyor gibi yaparım) da arkadaş sinemaya o filmi izlemeye her şeyiyle görmeye hür iradesiyle karar vermiş hatta üzerine para vermiş insana sansürlü bir filmi nasıl sunabilirsin aklım almıyor.

  tam aklım almıyor diyeceğim ülkenin genel durumuna şöyle hızlıca bakıveriyorum, gidip bi çay alıp sakince oturuyorum. sansürlü mansürlü neyime yetmiyor ki lan diyorum. eeeey burofesyoneeel, ben kimim be!

  derdimiz meme döt görmek değil, satın aldığımız ürünü eksiksiz teslim almak. ya da her sahnesine her planına onca emek verilerek ortaya çıkartılan bir sanat eserine saygı gösterildiğini görmek. ama biz sergideki heykelleri örtmeyi akıl edebilmiş babayiğitlerin harman olduğu topraklarda yaşıyoruz, heyt be...

  yoğun sorular üzerine edit: çok fazla kaynak soran oldu, basın gösterimi sonrası yapılan inceleme ve yorumlar her yerde ulaşılabilir durumda. şöyle buyurun: #1 #2 #3 #4 #5

  @tzoey'in uyarısı üzerine edit: change.org üzerinde şöyle bir kampanya başlatılmış. konudan rahatsız olan güruh olarak en azından bir tepki vermiş oluruz.
 • insanın hevesle beklediği bir film ile ilgili; filmin herhangi bir sürprizi kaçar diye eleştiri yazılarından bile kaçınırken böyle bir haber alması çok üzücü.

  şimdi filme izlemeye gitsem; “lan acaba sansürlenen yer neresi” diye dönüp duracak kafamda.

  3-5 dallamanın cezasını bu şekilde bizim çekiyor olmamız nasıl da gereksiz.
 • gereksiz sansürlemedir. koyarsın yaş sınırını, gerisi gidene gitmeyene kalmış. filmin sahibi düşünmüş etmiş bir bütüm halinde filmi vizyona sokmuş. sen ne hakla kırpabilirsin. filmin o halini sevmeyecek kişi izlemez olur biter.

  yani demem şu; filmi yapanlar bu işi artılarını eksilerini hesaba katarak filmi sunuyor. gerisi senin haddine değil efendim.
 • deliler gibi beklediğim muhteşem eserin bok edilmeye çalışılması olayı.

  açıkçası hikayeye etki eden bir kesim yok anladığım kadarıyla ancak replicantların üretimi sırasında anadan üryan bir şekilde doğdukları kısımları zoom yaparak veya başka bir noktaya odaklanarak kesmişler ki bu da o sahnelerde görselliğin bok olması anlamına geliyor.

  yazıklar olsun.

  bu olayın filme 2-3 gün kala basın gösteriminde ortaya çıkması da ayrı rezalet. farkedenler olmasa hiçkimsenin haberi olmayacak resmen.
 • https://twitter.com/…itic/status/915634926598402048

  gidince görecez artık var mı yok mu!?

  edit: bu arada bana mı öyle geliyor yoksa başlık da mı sol frame'de sansür yedi?

  edit 2: şimdi gözüküyor... neyse görünen o ki malum ortamlara düşmesi beklenecek! parasını verdikten sonra istersem fight club filmindeki şeyi bile izlerim kime ne!?
 • warner bros'un resmi bir şekilde kabul ettiği sansürdür. film türkiye için warner bros. tarafından özel olarak sansüre uğramıştır. sahneler ya atlanarak(yani kesilerek) ya da rezil bir şekilde yönetmenin elinden çıkmayan zoomlarla çıplaklık sansürüne uğramıştır. ayıptır, yazıktır.

  (bkz: allah hepinizin belasını versin)
 • tam olarak ne kadarını ve nasıl sansürlediklerini merak ettiğim film. ona göre sinemada izleyip izlememeye karar vereceğim. böyle bir gerizekalılık, şerefsizlik olamaz ya.
 • malesef doğru olan bir hadise. filmin 'açık' sahneleri sansürlendi
 • sinemaya gidin paranızı talep edin izledikten sonra. itiraz edin. yok öyle bir dünya.