şükela:  tümü | bugün
 • hadi tv'deki sansürü bir yere kadar anlayabiliyorum (yani zorlarsak anlıyor gibi yaparım) da arkadaş sinemaya o filmi izlemeye her şeyiyle görmeye hür iradesiyle karar vermiş hatta üzerine para vermiş insana sansürlü bir filmi nasıl sunabilirsin aklım almıyor.

  tam aklım almıyor diyeceğim ülkenin genel durumuna şöyle hızlıca bakıveriyorum, gidip bi çay alıp sakince oturuyorum. sansürlü mansürlü neyime yetmiyor ki lan diyorum. eeeey burofesyoneeel, ben kimim be!

  derdimiz meme döt görmek değil, satın aldığımız ürünü eksiksiz teslim almak. ya da her sahnesine her planına onca emek verilerek ortaya çıkartılan bir sanat eserine saygı gösterildiğini görmek. ama biz sergideki heykelleri örtmeyi akıl edebilmiş babayiğitlerin harman olduğu topraklarda yaşıyoruz, heyt be...

  yoğun sorular üzerine edit: çok fazla kaynak soran oldu, basın gösterimi sonrası yapılan inceleme ve yorumlar her yerde ulaşılabilir durumda. şöyle buyurun: #1 #2 #3 #4 #5

  @tzoey'in uyarısı üzerine edit: change.org üzerinde şöyle bir kampanya başlatılmış. konudan rahatsız olan güruh olarak en azından bir tepki vermiş oluruz.
 • warner bros'un resmi bir şekilde kabul ettiği sansürdür. film türkiye için warner bros. tarafından özel olarak sansüre uğramıştır. sahneler ya atlanarak(yani kesilerek) ya da rezil bir şekilde yönetmenin elinden çıkmayan zoomlarla çıplaklık sansürüne uğramıştır. ayıptır, yazıktır.

  (bkz: allah hepinizin belasını versin)
 • gereksiz sansürlemedir. koyarsın yaş sınırını, gerisi gidene gitmeyene kalmış. filmin sahibi düşünmüş etmiş bir bütüm halinde filmi vizyona sokmuş. sen ne hakla kırpabilirsin. filmin o halini sevmeyecek kişi izlemez olur biter.

  yani demem şu; filmi yapanlar bu işi artılarını eksilerini hesaba katarak filmi sunuyor. gerisi senin haddine değil efendim.
 • deliler gibi beklediğim muhteşem eserin bok edilmeye çalışılması olayı.

  açıkçası hikayeye etki eden bir kesim yok anladığım kadarıyla ancak replicantların üretimi sırasında anadan üryan bir şekilde doğdukları kısımları zoom yaparak veya başka bir noktaya odaklanarak kesmişler ki bu da o sahnelerde görselliğin bok olması anlamına geliyor.

  yazıklar olsun.

  bu olayın filme 2-3 gün kala basın gösteriminde ortaya çıkması da ayrı rezalet. farkedenler olmasa hiçkimsenin haberi olmayacak resmen.
 • sayın ismail warner ve mahmut warner biraderler, robotlu, replikantlı filminiz için eşimle birlikte 50tl ödeme yapacaktık. yurdumuzda hüküm süren kasaba kafasına uyduğunuz için şimdi bu 50tl ile hamburger yemeye gideceğiz, filminizi de az sabredip bir torrent sitesinden indirip, yüksek çözünürlüklü olarak evimizin duvarında izleyeceğiz. hayırlı siftahlar.

  tanım; kasaba kafası faaliyeti.
 • warner'ın hiçbir suçu yok bence. adamlar belli ki yobaz üçüncü dünya ülkeleri filmi göstermez deyip talebi karşılamış. zorla size sansür yapacağız dememiş. demez de. yobaz bir ülke olmamız onların suçu değil. neticede bu adamlar sansürsüz binlerce film dağıtıyor. asıl suç orijinal edition'ları talep edip gösterime sokmayan omurgasız sinemacılarımızda. biri öne çıkıp hayır kardeşim ben sansürlü versiyonu oynatmayacağım, bana orijinalini gönderin deme cesaretini gösterememiş belli ki.
 • insanın hevesle beklediği bir film ile ilgili; filmin herhangi bir sürprizi kaçar diye eleştiri yazılarından bile kaçınırken böyle bir haber alması çok üzücü.

  şimdi filme izlemeye gitsem; “lan acaba sansürlenen yer neresi” diye dönüp duracak kafamda.

  3-5 dallamanın cezasını bu şekilde bizim çekiyor olmamız nasıl da gereksiz.
 • (bkz: yetiş ya torrent, yetiş ya rarbg)

  korsana karşıyız, eyvallah, ama korsancı sansüre daha çok karşıyız; yanlış anlama olmasın.
  bir yönetmenin kendi tercihlerine saygı duyacaksınız, sanata erişimi kısıtlamayacaksınız, engellemeyeceksiniz.
 • filmin sinemada izlenmemesi icin yeter sebeptir. dagitimciyi veya filmin sirketini sansurlu vizyona sokuyor diye gise de para verip sevindirmenin anlami yok. artik dijital dagitim ve bluray/dvd uzerinden izleyecez.
 • ne kadar olabilir ki bir sansür diyerekten 6 kişi istinye park imax’e gece 12.30 seansına bilet alıp geldik ve ilk 30 dakikadan sonra o meşhur”sansürlü” bölüm geldiğinde herkes şok oldu bizim gruptan.. o an çıkma kararı alıp cinemaximum’un yetkilisi vedat bey ile görüştük, kendisi de çok anlayışlı ve olayın farkında birisi çıktı allahtan, bize davetiye olarak biletlerin telafisini yaptı.. bangır bangır fragmanlarda olan sahneleri saçma sapan scale ederek inanılmaz amatör ve bağnazca kesmişler, hatta hikayenin anasını belleyerek kesmişlerdi.. daha filmin başında senenin en iyi filmini izliyoruz derken bu denli bir sansüre maruz kalarak izlenmemeli.. sakın ama sakın bu saçmalığa ne para ne zaman harcayın.. warner bros’un yolladığı master dcp’ye kültür bakanlığı tarafından saçma sapan editlenip katledilmiş.. ve bu sansürün tam da yaradılış kısmıyla alakalı olan bölümlerde olması da ayrıca dikkatimi çeken bir olay.. tekrarlıyorum, aman ha! sakın ama sakın diyorum! artık sinemaya gidemez hale getirdiniz ülkede teşekkürler