şükela:  tümü | bugün
  • bir filmin sahneleriyle oynamakla, bir resmin bazı yerlerini kapamak, bir heykelin uzuvlarını kırmak aradında hiçbir fark yoktur. yapılan sadece normalde yaş sınırı yüzünden genel vizyona alınamayacak bir filmi kesip, herkese pazarlamaya çalışmaktır. bilet parası vererek bu rezilliği desteklemeyin. eğer sallamayıp sinema giderseniz de sonra başka filmlerin orası burası kesildiğinde dönüp küfür etmeyin. bu kadar basit.
  • change.org kampanyası açılmıştır:

http://tinyurl.com/bladerunner2049sansur
  • sony'ye ana bacı girişmiş bir arkadaş :

https://www.youtube.com/watch?v=9sl2zrl8xos
  • sanırım bölgeden bölgeye kültürel değerlere uyması açısından sansür uygulamışlar. ne kadar olursa olsun içerik kaybına sebep olacağı için hem yapımcı hem de dağıtımcı boykot edilmeli bence. o yüzden kesinlikle sinemada izlenmemeli. yapılmazsa bundan sonra gelecek sansürlü filmlere de kapı aralanmış olur. film sonuçta, 5 ay kadarcık bekleyin. ölmezsiniz.
  • insanın küfür edesi geliyor, yapacağınız işi sikeyim warner bros. yetkilileri; size ayrı ülkeyi suud ülkesine çevirenlere ayrı gelsin. sansür fikrini düşünmek bile inanılmaz, bunu nasıl uygulayabildiniz; emeğe saygısızlık, izleyiciye saygısızlık, yerel kültüre saygı. bravo.

sansürsüz hali çıkana kadar bekliyorum. yaşadığın çağa bak, engelle hadi. sinemanız batsın.
  • kankiler dayanamadım izledim, evet sansürün a.ına koymuşlar...

lakin filmi beğendim, beğenmediğim kısımları da olamadı değil, baklava ile bira içmek gibi bazı sahneler.. sonra anlatırım, şindi kafam iyi.
  • change.org'ta acilan kampanyayi 380 kisi imzalamis. sadece buradan imzalamakla yetinmeyip filmi de sinemada izlemeyerek protesto edersek amacimiza ulasiriz sanirim. eger buna yeterli tepki olusmazsa sadece bu film degil, bu filmden sonra kim bilir kac film daha "yerel kultur" bahanesiyle sansure ugratilir. onun icin bu konuyu gundemde tutmakta fayda var.
  • ben hep camrip izlediğim için beni etkilemeyen hadise.

ayrıca aramızda hala başlık açamayanlar var. yazmış sansür var ama tanım yok, kim ne sansürü yapmış nedir ne değildir bilinmeden, bolca gözyaşı. az ağlayın amk.
  • siyad'dan sony pictures'a acik mektup
  • internette biraz bakındım. türkiye'nin yanında singapur, birleşik arap emirlikleri ve hindistan'da da aynı sansür gerçekleşmiş. türkiye'nin, bu sansür ülkeleri arasına alınmış olması şaşırtıcı değil.