şükela:  tümü | bugün
 • elit elf sawascı büyücüsü elinde kılıc kalkan varken bile büyü yapabilen yegane kişilikler elf irkının koruyucusu olan secilmişler sürüsü
 • bladesinger'lar büyük bir zerafetle dans eder gibi dövüşen ölümcül elf savaşçılarıdır. kendilerini elf yaşamını ve elfleri korumaya adamışlardır. bir bladesinger'ı dövüşteki zerafetinin yanı sıra bağlı olduğu bladesinger guild'in işaretini taşıyan dövmesinden tanıyabilirsiniz. kendisini elf yaşamını korumaya adamış birisi olarak bir bladesinger'ın herhangi bir durumda elfleri kurtarmak için bir şansı varsa yaşamını kurban etmesi bile gerekebilir. tabi ki kurtarması gereken elflerin yada elfin; bladesinger'ın bağlı bulunduğu elf toğluluğu tarafından düşman ilan edilmemiş olması koşulu ile.

  bir bladesinger'ın, bladesinging özelliğini kullanabilmesi için sadece tek elle kılıç kullanması gerekmektedir. two-handed sword, two weapon ya da shield kullanırken bladesinging özelliklerini kullanması beklenemez. ayrıca bladesingerlar studded leather yada elven chainmail dan daha ağır bir zırh giyerlerse vurma ihtimallerine çok büyük penaltylar alırlar.
 • elf fighter/mage kiti olmasından başka, (bkz: bladesong) tekniğini kullananlara verilen genel isimdir ayrıca. evet bu kitin uygulayıcıları aynı zamanda bladesong uygulayıcısıdır.
 • yeni bir sozluk yazari..
 • derslere girmem konusunda beni surekli uyaran, sinavlara calismam icin zorlayan, abuk subuk yazdigim lab raporlarini surekli editleyen; kisacasi ben sinifta kalip okuldan atilmak icin kasarken, sinifi gecmem icin elinden gelen herseyi yapan super seker insan silsilesi..
  isik universitesi matematik bolumu ograncisi..
 • savaşırken gücünden ziyade hızını ve kıvraklığını kullanan, bladesong adlı tekniği kullanan savaşçılardır. dövüşürken büyü yapmalarıyla ve yüksek konsantrasyonları ile ünlüdürler. elven society içinde saygı görürler. sanılanın aksine bir çeşit elven paladin değillerdir, koşullar uygun olduğu takdirde soğukkanlı katil oluverirler. ırklarının onuru adına half elf avlama partilerinde başgösterdikleri de bir gerçektir.

  öte yandan cenk meydanında dansetmek olmaz, yakışmaz. zaten tüysüz olan ırkın üyesi adam olmaz. kıvırtarak savaşan adamdan da hayır gelmez.
 • archangel in bondage'ı yeşil ejder vuruşumla lime lime etmemi engellemiş sözlük yazarı. çok kısa muhabbetimizden kitap bazında wizards of the coast'u kalkındırdığını anlamış bulunuyor,aşağıdaki diyalogu ona armağan ediyorum.

  bladesinger : beren nerde?
  khaos : çantamda.
  (bkz: smiley)
 • 70 kere falan "yav bu bladesinger falan iyi güzel de,efemine değil mi abi; şarkı falan söylüyor" dememe rağmen kızdıramadığım sözlük yazarı. bıkmadı,usanmadı; her seferinde "abi ona bakarsan tüm elfler efemine..." dedi.*
 • 3rd edition'da bir prestige class. artık sırf fighter / mage değil ; paladin , ranger , hatta barbarian ve bard'lar bile bladesinger olabilir. dansedermiş gibi dövüşürler ve sanınlanın aksine şarkı söylemezler. kılıçlarının ( 3rd editionda illa longsword ) ıslıklarına , hem dövüşüp , hem de büyü yaptıkları zaman söyledikleri sözler eklenince şarkı gibi birşey oluşabilir. prestige classın özellikleri tome and blood'da yayınlanmıştır , ama bu versiyon hatalıdır. düzgün hali wizards'ın sayfasında bulunabilir. forgotten realms'a özgü bir versiyonu da races of faerun'da yayınlanacak.
 • bladesinger denmesi soyledir bu insanlar kiliclarini oyle bir ahenkle sallarlar savururlar oyle hizli ve duzenli yaparlar ki bu hareketleri kilicin havayi keserken cikardigi sesler sarki ve melodi olur savas esnasinda ruha dinginlik veren bir senfoni kilic sarki soyluyormuscasina iste zaten bu teknigin olumcul yanida burda gizlidir dusman ana ne guzel muzik baris sevgi filan diye bir anlik dalar ki bakmis kol bacak kafa goz kopmus bile