şükela:  tümü | bugün
 • ilk olarak (bkz: the woods) adıyla gösterime girecekken, gişede sıkıntı yaşar düşüncesiyle ismi değiştirilmiş.
 • sızıntı olmasın ve şok etkisi ile ilk reklam çalışmamıza girişelim denilerekten the woods kod adı ile çekilen, serinin 3. filmi, nam-ı değer blair witch!

  sağlam (ve şahsen güvendiğim) eleştirmenlerden oldukça iyi puanlar almış ilk gizli tanıtım gösterimi sonrasında. hatta son zamanların "gerçekten" en korkutucu, karanlık ve sinir bozucu korku filmi olarak övgüler almış.

  şahsen sunulan fragmanı ne kadar beğenmesem de, müthiş bir heyecan ile bekliyorum. dile kolay, 17 sene! işin güzel tarafı ise, blair cadısı mitosuna dair bolca cevap ve yeni bilgi içeriyormuş hikaye. hatta meşhur cadının yüzünü ilk kez gösterdiği de fısıldanıyor.

  the woods 25 kasım 2015 tarihinde ülkemizde gösterime girecekti, ancak filmin blair witch olduğu resmi olarak onaylanınca vizyon tarihi 23 eylül'e çekildi, abd gösteriminden sadece 1 hafta sonra.

  bekle beni elly kedward, tırsmaya geliyorum!
 • 2. fragmanı ve posteri düşen film.

  https://www.youtube.com/watch?v=trsyzxjlmm0
  poster
 • çöp film.

  film boyunca korkmayı gerilmeyi bırakın sıkıntıdan uykum geldi. orman kısmı zaten komple klişe.

  film klasik "oraya gidenler bir daha dönmedi" diye açılıyor. sonra gençler teker teker kayboluyor falan fesmekan. eve geçtiklerinde film biraz toparlanır gibi oluyor ama yine de yetmiyor.

  ilk film the blair witch project'in olayı o dönemde sanki bu olaylar gerçekten olmuş gibi pazarlanmasıydı. amatör çekime benzer bir çekim tekniği (handycam) kullanılmış, karakter isimleri de oyuncuların isimleriyle aynı tutulmuştu. bunların üzerine filmin pazarlaması da "bu film gerçek yaşanmış olayların görüntülerinden derlenmiştir" şeklinde yapılınca insanlarda merak uyandırmıştı. olayın aslının böyle olmadığı anlaşılınca da ikinci film olan blair witch 2 book of shadows patlamıştı.

  17 sene sonra gösterime giren blair witch ise yine ilk filmdeki olayı deniyor. yani 17 sene önceki özgünlük, orijinallik de yok. bu yüzden de açıkçası don't breathe sonrası çekilecek dert değil bu film. özellikle de bu sene don't breathe, lights out, the conjuring 2 gibi iyi ve/veya çok iyi sayılabilecek korku filmleri gösterime girmişken.

  edit: bu arada bu film 1999'da çıkan orijinal the blair witch project filminin yeniden çevrimi, güncellenmiş versiyonu veya uyarlaması değil direkt devamıdır. filmin ana karakteri the blair witch project'in ana karakteri olan heather donahue'nun kardeşidir. ilk filmde kaybolan heather'ı aramak için aynı ormana girer ve olaylar gelişir. demek ki neymiş? filmin anlatımı da sıkıntılıymış.
 • gözünü seven izlemesin. fuck found footage
 • öyle kolay kolay kötü filmleri asıp kesen biri değilim ama ilk filmi sevdiyseniz ve ilk filme saygınız varsa rica ediyorum bu filmi izlemeyin, sadece serinin en kötü filmi değil, gelmiş geçmiş en ucuz korku film denemesi!
 • geren ancak bir boka benzemeyen handycam filmimsi... ha bir de bu sefer dron ekleyerek aklı sıra ilk filmi update etmişler. ilkini de sevmemiştim, bunu da sevmedim.
  bende; gördüğüm, kokladığım ancak bir türlü tadına bakamadığım yemek hissi uyandırıyor.
  hep beklenti, hep beklenti. sonda da --- spoiler ---

  yarım yamalak sikimsonik bir yandan yemiş witch görüntüsü
  --- spoiler ---
 • 1999 yılında çekilen ve found footage korku türünün ilk kaliteli örneklerinden olan the blair witch project filminin sözde devamı niteliğindeki, vasat film. (bkz: #63000243) no'lu entry'de belirtilenlere katılmakla birlikte, küçük bir anektod; ilk film yalnızca $60k'lık bütçesi ile sansasyon yaratmışken, bu filme ayrılan $5m bütçeyi nereye harcadıklarını da merak etmekteyim.

  --- spoiler ---

  kaç drone kırılmış olabilir ki şu sarhoş gönlümde?

  --- spoiler ---

  velhasıl kelam, günümüzde james wan gibi bir korku hikayeleri anlatıcısı varken, bu tarz çakma filmler vakvakları ürkütmekten çok uzak kalıyor. imdb 5.0/10 vermiş, benim sana puanım 4.0 adam wingard, o da nemalandığın ilk filmin hatırına...
hesabın var mı? giriş yap