şükela:  tümü | bugün
 • eurocup'ta paris'i ikinci tura taşıyan yıldız oyuncu, 15s- 3.5r- 4a ortalamaları var, %46 üçlük ortalamasıyla oynuyor, önümüzdeki iki sene içinde daha iyi bir takımda görmeyi bekliyorum
 • galatasaray'ıma hayırlı olsun............
 • galatasaray'la anlaştığı söylenen oyuncu. daha önce izlemedim. ama tüm istatistiklerine baktığımda, ben sayı da atarım, asist de yaparım, ribaund da alırım diyor. 2 numara pozisyonunda, geldiyse hayırlı olsun.
 • tesadüfen çok maçını izlediğim bir oyuncu. nasıl diyim, a sınıfı bir oyuncu değil. ama b sınıfı oyuncuların en elitlerinden biri. futboldaki webo gibi bir adam. ilk 5 için yetersiz, ama yedekse en faydalı yedek gibi bi şey. g.saray eurolig'e gitmeyeceği için doğru bir transfer gibi duruyor ama takımı uçurmasını bekleyen hayal kırıklığı yaşar.
 • emir'in penetre ve şutu daha iyi ama oyun görüşü daha kötü olanı. avrupa'da yetenek olarak sayılı bir oyuncudur ama çok istikrarsızdır. takimin ana parçası olarak değilde bir x factor olarak transfer edildiğini düşünüyorum (düşünmek istiyorum). bu sene de galatasaray basketbol takımı 5 kişiden oluşursa ve bu beş oyuncudan birisi blake schilb olursa çok saç baş yoldurur. yeteneklerine uygun ve doğru kullanılırsa - ergin ataman kibarca dünyanın en iyi kişiliğine sahip olmasa da koç olarak böyle adamları idare etmekte çok başarılıdır - çok başarılı olacağı kanaatimdeyim.
 • küçük takımların büyük oyuncusu. küçük bir takıma gittiği için başarılı istatistikler kasacak her zamanki gibi hiçbir başarı kazanamadan sezonu noktalayacaktır.
 • avrupa sampiyonasinda daha bir dikkatli izliyorum, ust duzey maçlarin guvenilir adami degil. çok fazla sorumluluk almiyor, savunmada ara ara disiplinden çikiyor, birebirde eh iste.

  15-20 dakika alir ve dogru kullanilirsa belki katki alabiliriz ama ipiyle kuyuya inilmez.
 • üst akıl.

  galatasaray'a gelmeden önce aslında pek tanınmıyordu. bazı şeyleri çok iyi yaptığı gerçek. işleyen bir düzen içinde ise pırlanta gibi parladığı izleyen herkesin ortak düşüncesi.

  bu sezon başında avrupa şampiyonasından dönmesi ve dinlenmeden yeni bir sisteme girmesi bize faydasız görünen bir schilb izletti fakat onu önceden izleyenler biliyorlardı ki bu adam toparlayacak. o eleştirildiği maçlarda bile sahada hep doğru yerlerde duruyor, savunmada aksamıyordu.

  işin daha güzel yanı ise kendisinin de bir şeylerin ters gittiğinin farkında olması ve burada da söylediği gibi bir tür ritim yakalaması gerektiğinin farkında olmasıydı.

  bugünkü fenerbahçe maçıyla sona eren son üç maçlık süreçte ise performansını 4-8-16 şeklinde katlayarak artırdı. müthiş bir saha görüşü, fiziğine göre fazlasıyla yeterli bir top hakimiyeti, çok net bir ceza şutu ve üst düzey bir basketbol bilgisi var.

  vladimir micov ve sinan ile birlikte bu takımın beynini oluşturuyor.

  şimdiye kadarki performansından oldukça memnunum ve böyle de devam edeceğini umuyorum.
 • vladimir micov ile birlikte aynı anda parkede oldukları her anda takımın oyun zekasını bariz şekilde yukarı taşıyan oyuncu.
 • ilk maçlar çok kötü olan ama ergin hoca'nın sürekli ilk 5'de başlatmasıyla takıma iyiden iyiye alışan, izlemekten müthiş keyif aldığım oyuncumuz.

  son 3 maçının istatistikleri 17.3 sayı, 5.3 ribaund, 7 asist. böyle devam ederse takımı uçurmaya da devam eder.