• önünden somebody arkasından i want you now mixlenerek dinlendiğinde müzikal olarak, önünden little 15 arkasından get the balance right dinlendiğinde lyricsel olarak muhteşem olan güzel bir depeche mode şarkısı. (taze kaşar gibi yani cheeseburger olarak da gider tost olarak da -şarkıyı ve depeche mode u bilmeyenler icin yaptığım kötü bir betimleme-)
  • "girl of 16
    whole life ahead of her
    slashed her wrists
    bored with life
    didn't succeed
    thank the lord
    for small mercies

fighting back the tears
    mother reads the note again
    16 candles burn in her mind
    she takes the blame
    it's always the same
    she goes down on her knees
    and prays

i don't want to start
    any blasphemous rumours
    but i think that god's
    got a sick sense of humour
    and when i die
    i expect to find him laughing

girl of 18
    fell in love with everything
    found new life
    in jesus christ
    hit by a car
    ended up
    on a life support machine

summer's day
    as she passed away
    birds were singing
    in the summer sky
    then came the rain
    and once again
    a tear fell
    from her mother's eye

i don't want to start
    any blasphemous rumours
    but i think that god's
    got a sick sense of humour
    and when i die
    i expect to find him laughing" lyricine sahip tanrıya isyan etme sebeplerini haklı çıkartan depeche mode'un en iyi şarkılarından biri
  • 101 konser videosunda sisko amerikali kizin sesinin dave gahan'dan daha fazla duyuldugu nacizane sarki.
  • bundan 10 sene önce bu nicki almama sebep olacak kadar içselleştirdiğim şarkıydı kendisi. nereden geldiyse aklıma, yine bunu söyleyip duruyorum bu günlerde içimden.

ayrıca kulaklıkla dinlenmesi gereken şarkılarda ilk tavsiyemdir kendisi, çünkü sanki kafanın içinde sol kulaktan sağ kulağa çöp tenekesi kapağı yuvarlanıyor. nasıl tanım yaptım lan ben? öyle işte. deneyin görün. dinleyin kulaklıkla, evet.
  • şahane bulduğum gregorian uyarlamasının, doğal olarak kilise korosu tarafından söyleniyormuş gibi olduğu, fakat parçanın içeriğiyle bu anlamda sağlam bir tezat oluşturduğu depeche mode parçası.

ilk dinlediğimde, parçanın içeriğini bilmediğimden anlayamamıştım bu tezadı.
  • felsefedeki kötülük problemini ele alan sihirli dm parçalarından biri, pek çok dm parçasında olduğu gibi sesler ve sözler özenle yaratıldığı için ölümsüz eserler meydana gelmiştir.
  • martin gore’un 23 yaşında yarattığı, dave gahan’ın 22 yaşında sesiyle hayat verdiği müstesna şarkı. bugün 50’li yaşlarını süren bu abiler bu şarkıyı hala ara ara çalar.
  • arkasindan "everything counts" iyi giden en iyi dm parcalarindan biri
  • en nadide depeche mode parçalarından.
  • nereden aklıma geldiyse...

depeche mode'un "en iyi 10"una rahatlıkla girecek muhteşem şarkı.

şu mısrası çarpıcıdır:
    i think that god's got a sick sense of humour.
hesabın var mı? giriş yap