şükela:  tümü | bugün soru sor
 • counter-strike: global offensive'ın "top class" seviyede takımların mücadele ettiği organizasyonun türkiye ayağı...

  dünya'nın önde gelen takımları katılacak. türkiye'den space soldiers ve bir ekip daha katılacak.

  sözleşmeler imzalandı. ülker sports arena'da gerçekleşecek, haziran ayı düşünülüyor. 2 sene boyunca istanbul'da espor alanında dünya çapında organizasyona ev sahipliği yapılacak.

  emeği geçenlere tebrikler. detaylar yavaş yavaş ortaya çıkar.
 • duyurulmuştur.
  kaynak

  ilk davetli beklendiği üzere space soldiers
 • tüm detaylar da açıklandı hadi hayırlı olsun :)

  yeni küresel espor turnuvası blast pro series, bu yaz istanbul’a geliyor. blast pro series, global espor turnuvaları arasında en yeni ve en çok ilgi çeken turnuvalardan biridir. dünyadaki en iyi counter strike: global offensive takımlarından 6’sı yeni bir heyecanla 10 binden fazla seyirci karşısında oynayacak ve tüm dünyadan espor tutkunlarını heyecanlandıracak.

  blast pro series, 2017’de kopenhag’da açıldı ve 2018’den başlayarak dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde yer alacak. istanbul ise, ilk uluslararası ev sahibi şehir olarak ilan edildi. istanbul tarihinde ilk kez böylesine ünlü takımların da katıldığı büyük bir espor organizasyonuna ev sahipliği yapacak ve cs:go oyununda, dünyanın en büyük takımlarından 6’sı ilk kez istanbul’u ziyaret edecek!

  etkinlik, 275 milyon hanenin tahmin edildiği bir izleyici kitlesine global olarak canlı yayınlanacak. kopenhag’daki ilk turnuva, danimarka ulusal tv’si dr3 için tüm rekorları kırdı ve kanalın görüntülemesinde olimpiyatları, x oyunları ve eurovision’ı geride bıraktı.

  twitch’te 2,5 milyonun üzerinde izleyici ile takip edilen, sadece çin’den gelen raporlarda ek olarak 2.5 milyon seyirci tarafından daha izlenen blast pro series kopenhag, dünyadaki 180 milyondan fazla haneye yapılan tv yayını ve 60 milyondan fazla sosyal medya etkileşimi ile global cs:go etkinlikleri arasında önemli bir başarı elde etti. blast pro series’in dünya prömiyerinde rekorlar kırıldı, hem genel izleyiciye hem de espor’un hayranlarına yönelik bu büyük organizasyon şimdi daha da büyüyerek devam ediyor!

  etkinlik, mümkün olan en iyi canlı deneyimi yaşatmak ve yaşamak amacıyla oluşturuldu. sıkıcı uzun molalar, karmaşık oyun dili ve belirsiz zamanlamaların bu turnuvada yeri yok. blast pro series, kompakt, hızlı ve iyi organize edilmiş bir turnuva. ıstanbul’da gerçekleşecek turnuvanın belirlenen ikinci takımı, ocak ayında amerika’da yapılan eleague major’da şampiyonluğu kazanan cloud9 oldu. katılacak diğer takımlar daha sonra netleşecek. blast pro series, cs:go’de bilinen ve dünyaca tanınan ekipleri istanbul’a getirmeyi garanti ediyor!

  son birkaç yıldır hükümet ve sektörel yatırımlar türkiye’yi espor’daki en iyi ülkelerden biri haline getirdi.

  maj3r, space soldiers takım kaptanı

  hepimiz kopenhag’daki blast pro series’i izledik. etkinlik ve turnuva gerçekten harika görünüyordu. arenada oynayan tüm takımların konsepti hem izleyiciler hem de oyuncu perspektifinden bakınca gerçekten harikaydı ve atmosfer çok yoğundu. blast pro series, istanbul’a davet aldığımızda, hepimiz bir anda motive olduk ve heyecanlandık. evimizdeki kalabalığın önünde dünyanın en iyi ekipleri ile bu bu turnuvaya çıkacağız. heyecanımız çok yoğun olacak ve dünya genelinde cs:go’yu türk izleyicilere ve takipçilerimize sunmayı bekliyoruz. bu aynı zamanda türk seyircisinin oyuna olan bağlılığını ve heyecanını dünyaya göstermek için de çok iyi bir fırsat.

  bettina kuperman, ceo ımpact34, blast pro istanbul etkinlik direktörü
  “blast pro series’i istanbul’a getirmekten dolayı heyecan duyuyoruz. etkinlik formatı ve kurulumu son yıllarda yaşanan espor etkinlikleri arasında gördüğümüz en ilgi çekici olanı diyebilirim. türk espor taraftarlarını bu tecrübenin bir parçası yapmayı dört gözle bekliyorum. dünyanın en iyi üst düzey takımlarından 6’sı, özel olarak hazırlanmış bir arenanın önünde ikonik a şeklindeki sahnede ve binlerce oyun severin önünde heyecan verici şekilde aynı anda maçlar yapacak.

  blast pro series’i türkiye’ye getirmeye karar vermemin ana nedenlerinden biri özel olarak hazırlanmış formata sahip olması. tüm gün sürecek etkinlik içindeki tüm program, takımlar ve takvim etkinliği takip edenlerle paylaşılacak. bu durum, taraftarları, sponsorların, yayıncıların daha rahat etkileşime girmesini sağlarken etkinliğin heyecanını arttıracak ve düzenli, keyifli, heyecanlı bir cs:go turnuvası yaşamamıza neden olacaktır.

  espor, spor ve eğlence endüstrisinde yükselen bir değere sahip. milyonlarca izleyiciyle ve küresel yayınla blast pro series istanbul’u espor’un dünya haritasına yerleştirecek ve türkiye’nin spor performansı ve organizasyonelliği açısından önemli yeteneklere sahip olduğunu dünyaya göstermek için şansımız olacak. blast pro series istanbul’u serinin önde gelen etkinliği olacak şekilde hedefliyoruz ve büyük espor etkinliklerini barındırmak için yeni bir standart oluşturduk. herkesin keyifli ve eğlenceli bir hafta sonu geçirmesini heyecanla bekliyoruz”

  jordi roig, rfrsh entertainment, blast pro yapım sorumlusunun yorumları:
  “espor hayranlarına ve izleyicilere canlı ve gerçek bir deneyim yaşatmak için blast pro series’i yarattık. içerik olarak turnuvanın şekli, yayıncıları, katılımcıları, tarihi ve tam program önceden duyurulduğu için sahnede hangi takımların canlı olarak oynayacağını bileceksiniz. istanbul’u blast pro ne davet etmekten dolayı çok heyecanlıyız. türkiye, 30 milyondan fazla espor meraklısı ile en hızlı büyüyen espor ülkelerinden biri ve türk takımları dünyanın tepesine doğru giderek tırmanıyorlar. istanbul bizim için doğal bir tercihti ve hiç şüphesiz bunun rekor kıran bir etkinlik olacağını düşünüyoruz.

  kopenhag’daki blast pro nin prömiyer atmosferi canlandırıcıydı ve aldığımız geribildirim şaşırtıcıydı. şimdiden şunu söyleyebiliriz ki, dünya standartlarında cs:go turnuvasını ve eğlenceyi istanbul’a getireceğiz. etkinlik hakkında çok heyecanlıyız ve programın tamamını sunmak için sabırsızlanıyoruz!”

  ozan aydemir, gaming in turkey oyun ajansı kurucusu, sponsorluk ve pazarlama ekibi
  “böylesine küresel bir espor organizasyonunun türkiye’ye gelmesinden ve ona tüm ekip olarak destek verecek olmamızdan dolayı çok mutluyum. uzun süredir gaming in turkey olarak türkiye’de oyun sektörünün daha da büyümesi için çalışıyoruz. umarım blast pro series ile muhteşem bir etkinliğe imza atacağız.

  özellikle tüm dünyada milyonların takip ettiği, twitch tv’de canlı final yayınlarını 500 binden fazla anlık oyuncunun izlediği cs go’nun böylesine büyük bir organizasyonla beraber türkiye’ye gelecek olması inanılmaz büyük bir mutluluk, heyecan ve aynı zamanda çok da büyük bir fırsat olduğunu düşünüyorum. binlerce espor severin canlı olarak yerinde hissedeceği bu organizasyonu yüzbinlerce ve hatta milyonlarca oyuncu da online olarak takip edecek. dünyanın en ünlü espor takımları türkiye’de istanbul’da, türkiye’nin en büyük espor takımlarından birine karşı kozlarını paylaşacak. bence özellikle oyun sektörüne giriş ya da yatırım yapmak isteyen markalar için de inanılmaz bir başlangıç noktası olacak.

  all – star’ların buluşacağı blast pro series’e herkesi davet ediyorum.”

  etkinliğin net tarihi ve yapılacak mekan kısa zamanda duyurulacaktır!

  daha fazla bilgi için:
  www.blastproseries.com
  facebook.com/blastproseries
  twitter.com/blastseries
  https://www.hubogi.com/category/blast-pro-series
  facebook.com/blastproseriesturkiye
  twitter.com/blastseriestr

  rfrsh entertainment hakkında

  sürekli olarak gelişen espor ekibiyle birlikte çalışan, espor pazarlama ve medya şirketidir – kurulan organizasyonlar aynı zamanda takım sahibi oyuncular tarafından oluşmaktadır. markalarını oluşturan ekiplerin arkasındaki profesyonel gücü ve takımları üst sıralara çıkartmak için spor performansını geliştiriyoruz. takımların ticari ve medya haklarını temsil ediyoruz ve bunları sponsorluklar ve pazarlama anlaşmaları için dünyadaki en iyi markalarla birleştiriyoruz. ekiplerimiz için, en iyi espor sporcuları olmaları ve dolayısıyla hayranları ve sponsorları için en iyi anları hem oyun içi hem de oyun dışı konularda odaklamaya yönelik mümkün olan en iyi koşulları yaratıyoruz.

  iletişim
  steen laursen, vp communications & brand, rfrsh entertainment, blast pro series sahibi steen@rfrsh.net

  resimler, videolar ve daha fazla bilgi: www.mynewsdesk.com/blastproseries
  rfrsh eğlence: www.rfrsh.net

  ımpact34 hakkında

  istanbul’da bulunan bir spor ve eğlence pazarlama şirketidir. müşterilerimizi ve ağımızı dünyada bir araya getirmek ve güçlü yenilikçi projeler üretmek konusunda uzmanız. büyük düşünüyor, büyük hayaller peşinde koşuyoruz. çok çalışıyoruz ve müşterilerimizin spor ve eğlence alanındaki yatırımlarından en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı oluyoruz.

  ekibimiz, dünya çapında sonuçlar sunma konusunda zengin bir tecrübeye sahiptir. danışmanlık, iletişim ve proje yönetimi hizmetlerini sunuyoruz. güçlü iş birlikleri oluşturmak ve izleyicileriyle bağlantı kurmak için markalarla birlikte çalışırız. atletlerin ve sanatçıların marka profillerini artırmalarına ve kariyerlerini yönetmelerine yardımcı oluyoruz.

  web sitesi: www.impact34.com

  gaming in turkey hakkında

  gaming in turkey, türkiye’de hizmet veren bir medya merkezi ve oyun ajansı’dır. en büyük amacımız türkiye’de oyun ve oyuncular arasında etkileşim yaratmak, markalar için oyunlaştırma kurguları yaratmaktır. oyun şirketleri için özel olarak hazırlanmış çevrimiçi ve çevrimdışı entegre pazarlama hizmetleri sunmaktayız. pc, mobil, konsol, mmo, p2p veya f2p gibi tüm platformlara odaklanmaktayız. 9 yıllık oyun sektöründeki deneyimlerimizi pazarlama, operasyon, espor, yayıncılık ve yapımcılık alanlarında markalarımızın hizmetine sunuyoruz.

  web sitesi: www.gaminginturkey.com

  daha fazla bilgi için iletişim:

  bettina kuperman, ceo / ımpact34
  bkuperman@impact34.com

  ozan aydemir, founder / gaming in turkey
  ozan.aydemir@gaminginturkey.com
 • kesinlikle orda olmaya çalışacağım e-spor etkinliği. ben adeks’in, bulunduğum şehirlerin yerel turnuvalarını kaçırmamış bir insanım buna koşa koşa gelirim. umarım haziran 15 16 civarında olur.

  sözlükten toplanıp gidebiliriz tarih açıklanırsa.

  not: yazılmış mı bakmadım ama c9 ikinci davetli takım.
 • şiddetle katılmayı beklediğim, çok güzel olacağını umduğum turnuva.
  sonunda takımları ülkemizde görebileceğiz, o atmosferi biz de yaşayacağız.
 • sk gaming, astralis, faze katılacak olan bazı takımlar... dahası da var...
 • ayağımızın dibine gelmişken, gidip de yerinde izlenmesi gereken turnuva. umarım biletler falan çok pahalı olmaz.
 • katılacak takımlar açıklanmıştır.

  sk
  astralis
  spacesoldiers
  c9
  faze
  ninjas in pyjamas.

  ancak turnuva organizatörü kimse ya da bu işten kim sorumluysa cidden düşük zekalı biri olmalı zira ülkede buraya gidecek gençlerin büyük bir çoğunluğu o gün üniversite giriş sınavına girecek. kim nasıl gelip izleyecek, cidden garip. yani bula bula o günün bulunması için özel olarak uğraşılması gerekiyor.
 • hedef kitlesi üniversite sınavına girecekler olmadığı için seçilen tarihte sıkıntı yoktur. ayrıca bütün takımlara uygun tarih bulma vs. sıkıntılı konular. üniversite sınavına girecekler isyanda ama farkında değiller ki zaten bu kitle maçları twitchten vs izleyecek. arenaya bekledikleri kitle beyaz yakalılar nitekim türkiyede ilk kez böyle bir turnuva düzenleniyor.
 • istanbul'da 23 haziran tarihinde gerçekleştirilecek, 250 bin dolar ödül havuzlublastproseries etkinliği.
  bugün açıklanan bilgiler doğrultusunda etkinlik ülker sports arena'da, 23 haziranda space soldiers, cloud9, faze clan , ninjas in pyjamas , astralis ve sk gaming'in katılımıyla düzenlenecek. 2 nisan gününden itibaren biletler mobilet.com aracılığı ile alınabilecek.

  değişen tarih: etkinliği 24 haziran gününe aldılar yalnız o güne alınmasının sebebi 23'ünde üniversiteye giriş sınavı olması iken, 24'ünde de üniversiteye giriş sınavının 2. basamağı(oks,lys yeni değişen adıyla her neyse) olması sanırım farklı bir ironi.