şükela:  tümü | bugün
  • c# ve razor kullanılabilen, webassembly aracılığıyla tarayıcıda çalışan, deneysel bir web uı framework'ü dür.
    1 hafta önce asp.net in resmi reposunda yerini almıştır. artık .net geliştiricilerin frontend için javascript ile cebelleşmesi son bulacak gibi duruyor.

adresinden repoya erişilebilir.

buralar değerlenir.
  • çok yeni olmasına rağmen heyecanlandırmadı değil. browser ve razor kelimelerini birleştirerek ismini koymuşlar, bence de buralar değerlenir.

deneysel kalmazsa js i yine sanırım jquery ihtiyaçları gibi kullanmaya devam ederiz. angular tarzı structured js yapılar projelerinizden kalkar. .net routing servis gibi katmanları halleder
  • alemin kralı geliyor.
  • beni de heycanlandiran framework. her ne kadar microsoft yazilim dunyasinda (bkz: scott hanselman) dan sonra yorungesini dogru yone cevirmis olsa da, henuz olgunlasmadan ciddi projelerde kullanilmasi riskli olabilir. sonucta yillarin microsoftu, yine bir yamuk yapabilir takipcilerine
    kisisel tavsiyem (bkz: webassembly) nin geleceginin nasil sekillenecegini, ozellikle microsoft disindaki ortamlara ait yazilim dunyasindan nasil ragbet gorecegini gozlemleyerek karar verilmesi gerekiyor diye dusunuyorum
    ben onumuzdeki aylarda deneysel olarak, bir projede deneyecegim. ızlenimlerimi paylasirim
  • (bkz: blazer) ceket ile karıştırılmaması gereken microsoft* teknolojisi.
  • 0.2.0 versiyonu dün yayınlanmış alet edevat.
    asp.net blog
    c-sharpcorner.com