• camasir suyu.
  nirvana albumu.
 • nirvana'nin en sert sound'a sahip albumu.tek kotu sarki bile yoktur icinde.
 • (bkz: nevermind)
  (bkz: in utero)
  (bkz: incesticide)
  (bkz: nirvana unplugged)
 • kesinlikle kötü şarkı içermeyen, şahane kapanış şarkısı downerın varlığı bile yeten nirvana albümü.
 • kurt cobain'in negative creep adlı şarkıda bi acayip vokal yaptığı super albüm.
 • argoda eroin
 • studio pierrot tarafından yapılmakta olan yeni bir anime. şu ana kadar 8 bölümü çıktı. örnek olarak animenfo'yu verecek olursam, şayet şu anki yapısını koruyabilirse anime'ler arasında ilk 20'yi zorlayabilecek özelliklere sahip. ancak seriyi naruto gibi 100 küsürlü bölümlere taşıyabilirler mi bilemiyorum. serinin konusunun daha da derinleşebilecek altyapıya sahip olduğunu söylemekte yarar var.

  konusunu anlatabilmem için öncelikle ilk bölümü anlatmam gerekiyor. şayet bu anime'ye kesin olarak başlayacak olan varsa yazacaklarımı esgeçebilir, ancak önce biraz bilgi edineyim diyorsanız da okumaya devam edebilirsiniz.

  kahramanımız kurosaki ichigo 15 yaşında bir lise öğrencisidir. babası hastanede çalışan ichigo'nun bir özelliği de ruhları görebilmesi ve onlarla konuşabilmesidir. aynı şekilde ichigo'nun kız kardeşi de ruhları görebiliyor, ama ruhların varlığını reddediyor*. ichigo'nun yolu bir hollow'un saldırısı sırasında, bir shinigami (soul reaper; ruh biçici) olan kuchiki ruika ile kesişir. güçlü ruhu yüzünden hollow'ların kendisini aradığını öğrenen ichigo, ruika ile hollow savaşırken araya girer, ancak hollow'un ichigo'yu öldürmesini istemeyen ruika, hollow'un darbesini karşılar, ama ağır yaralanır. ruika yaralandıktan sonra hollow'u öldürmenin tek yolu, ruika'nın shinigami güçlerini kahramanımız kurosaki ichigo'ya geçirmesidir. seri de zaten kurosaki ichigo'nun bir shinigami olduktan sonraki hayatını anlatıyor.

  şimdi burada ek bilgi vermem gerekiyor. olaylar günümüzde, bizim yaşadığımız dünyada geçiyor. ancak bu dünyada iki tur ruh var (belki bizimkinde de, kimbilir?), bunları iyi ruhlar ve kötü ruhlar (hollow) olarak ayırabiliriz. shinigami'lerin amacı da gezerek bu ruhları, ruhların huzur içinde varlıklarını sürdürdükleri soul society'e (cennet?) göndermek. bazı insanlar öldükten sonra ruhlarına, içlerindeki güçlü intikam ya da üzüntü yüzünden konso (shinigami'lerin yaptığı soul society'e gönderme ritüeli) uygulanması zordur, bu yüzden dünyada yalnız kalırlar. ardından ya bu güçlü hisleri yüzünden kendi kendilerine, ya da diğer hollow'ların kendilerini yemeleri üzerine bir hollow'a dönüşürler. diğer bir deyişle; hollowların hepsi aslında insandı, bir zamanlar.
 • gayet hizli ve gaz baslamis bir anime olmakla beraber cok siki bir hikayeye sahip. eger yapimcilar kartlarini dogru oynarlarsa cok unlu bir anime olmasini beklemekteyim.
 • son derece guzel bir hikaye ve kurguya sahip, hizli bir anlatimi olan yer yer komedi unsurlarini da barindiran harika bir anime.
 • esas oğlanımızın saç rengi, içindeki sonu gelmez ruh enerjisi potansiyeli, rakibinin tipinin tamamen gözlük takmış bir sasuke olması, "dönem birincisi başarılı yalnız öğrenci profili çizmesi(quincylerin sonuncusu/uchihaların sonuncusu), hatta bununla da kalmayıp sasukenin seslendiricisi tarafından seslendirilmesi, hem esasoğlanın hem rakibinin ailesindeki kayıplarla iki karakterin birbirine bir yerde benzemesi(yalnızlık), tokyo tv de oynaması gibi noktalarda narutoya haddinden fazla benzeyen anime.
  hikayesi daha farklı ve özgün, bunun üzerine oynayıp da şu naruto etkisinden kurtulsalar daha iyi olur gibi.
hesabın var mı? giriş yap