şükela:  tümü | bugün soru sor
 • post-punk, shoegaze kıyılarında gezinen ama çok daha karanlık ve elektronik bir müzik icra eden, the chameleons konserinde, alt grup olarak sahne almasından mütevellit dinlemiş olduğum ve hatta canlı performanlarını gayet beğendiğim alman grup.

  albümler:
  1- all is fair in love and war, 2015
  2- vale of tears, 2016

  single & ep:
  1- acoustic, 2014
  2- lows, 2014

  albümler, bandcamp linkinden dinlenebilir.
 • underrated bir karanlık post punk grubudur, öylesine andırreytıddır ki spotify üzerinden konuşacak olursak en popüler parçası 92 bin kez dinlenilmiş amma velakin beni de kendileriyle tanıştıran spotify olunca yine de her ikisinin de önünde saygıyla eğiliyorum. 3 albümleri vardır üstteki entrynin yazılışından sonra antagonism isimli bir albüm daha yayınlamışlardır efendim. müzik olsun, vokal olsun, teknik altyapıları, efektler, şarkı sözlerinden hareketle hayatı ele alış şekilleri olsun gerçekten de alanlarındaki ender gruplardandır.
 • yeni keşfim. her ne kadar yaz mevsiminde olsak da, damarlara en harbisinden darkwave, coldwave zerk eden en bir işinin ehli grup. post-punk denilebilir mi? post-punk’tan daha karanlık olmasıyla beraber, denilebilir/tercih edilebilir çok çok olmasa da.

  ilk iki albüm, soğuk gecelerin en iyi eşlikçilerinden olacak. bu müziğin beşiği almanya benim gözümde. onlar da bunu buram buram hissettiriyor.

  bizden she past away’e benzetilebilir. ama bizim çocuklar bunlardan birkaç gömlek daha iyi. yine de bleib’ın kumaşı çok iyi. lebanon’un ilk zamanlarına da benziyor şimdi düşününce. hatta bazı şarkılarda, özellikle gitar partisyonlarında chameleons tınıları almak da pekala mümkün.

  alaşımları güzel harmanlamış kendinde ezcümle. müziğin amorf ve karanlık kısmını sevenler bir kulak atsın işte.