şükela:  tümü | bugün
  • tamamen anonim ve tamamen rasgele insanlarla 45 saniye telefon konuşması yaptıran app. hiç bir şekilde profil sayfası yok, resim yok, link yok bişi yok. yalnızca 45 saniye rasgele biriyle konuşuyorsunuz. baya iyi ve iş yapar.
  • ülkemizde gençlerin* ne zaman keşfedeceğini merak ettiğim app.
  • "45 sn tanımadığınız biriyle konuşma" mottosuna sahip uygulama.
    ama tam olarak sistem bu değil millet. şu şekilde işliyor, sen kayıt olunca sana bi ıd veriyor 10-11 haneli sanırım, o senin username in oluyor hiç değişmiyor, yani birisi aradığında sen açtığın zaman o senin username ini görüyor sende onunkini. bu sayede kimle konuştuğunu falan anlayabilirsin. blind lık tek özelliği işte arayanın kim olduğunu göremiyorsun açınca ıd beliriyor o kadar. buraya kadar genel işleyişten bahsettim, şimdi de kullanan kesim ve uygulama buglarından bahsedeyim.

45 sn olayını tuş kilidini kapatınca aşıyorsun, ondan sonra sınırsız . artık kapandı diyor kullanıcılar bu özelliğin. uygulamaya update gelmediğine göre server tarafında 45 sn süresi tutulmuyordu ön yüzde uygulama tarafında tutuluyordu, bunu server tarafında çözmüşler sanırım. arayan kişinin sesi gelmeme olayı var, o devam eden bir sorun hala. yeni özellikler gelecek deniyor. gelen aramalara kapatılmasına rağmen arama geldiği durumlarda oluyor.

kullanan kitle ise sayıca fazla olmamakla birlikte üniversite gençleri çoğunlukla.
    ha bir de uygulamanın en popüler kişisi "elf". herkes elfi tanıyor ne zaman açsam abi elf orda mı diyenler mi dersin, ona söyle beni arasın diyenler mi ohoo.
    işler iyice çığrından çıkmış gibi görünüyor ; nevşehir, antalya, edirne yurdun dört bir yanında yeni elfler türüyor.
  • tinder'in resimsiz ve sesli olanı. eğer 2 taraf da 45 saniyelik konuşmadan memnun kaldıysa belli bi süre sonra tekrar eşleştiriyormuş.
  • kusura bakmayın beyler çoğunuza dönerci numarası verdim pişman değilim.
  • anonim, sesli konusma uygulamasi. sıkıldiginizda farkli sesler duymak icin birebir. gayet guzel ve mevcut uygulamalardan farkli olmus.
  • bana kitap al
  • işe al beni
  • konusurken sureyi ikiye katlama ve arkadas ekleme(anonim olarak) ozelligini getirdigimiz uygulama
  • 2 gün önce bir arkadaşın önerisiyle baktığım ve beğendiğim sesli iletişim uygulaması. app store'a göre bir türk yapmış uygulamayı ancak bu uygulamanın özgün bir fikir olduğunu sanmıyorum. bu fikrin orijinal bir uygulaması varsa adını bilen yeşillendirebilir mi acaba? şu anki ortam 15-16 yaştan geçilmiyor. olgun insanlar olsa gayet sarabilir gibi geldi bana.