şükela:  tümü | bugün
 • hong kong'lu profesyonel hearthstone oyuncusu. (eski)

  hong kong protestolarına twitch canlı yayınında destek verdiği için blizzard firması tarafından 1 yıl men, ve turnuva ödüllerine el konulması kararı çıkmıştır.

  akabinde konu başlığı amerika siyasetinde bile tartışılır olmuş, senatörler çin yanlısı tutuma karşı çıkmıştır.

  reddit'te r/blizzard ve r/hearthstone başlıkları adeta yıkılmış, aşağıdaki post redditin anlık olarak en çok takip edilen postu olarak, hall of fame'de yerini almıştır.

  https://www.reddit.com/…ndroid_app&utm_source=share
 • blizzard oyuncu topluluğu hem blizzard forumları hem reddit hem de wow trade kanallarında blitzchunga destek mesajları yağdırıyor. blizzardın oyuncuya karşı eylemi yasal olarak haklı olsada çin'in anti demokratik uygulamalarına tepki gösteren büyük bir kalabalık bunu çin'in bu uygulamalarını destek olarak görüyor.

  blizzarda çin konusunda benim de önceden bazı kırgınlıklarım var, mesela çin'de bir sebepten ötürü iskelet gösterilemiyor, sırf bu yüzden bütün blizzard cinematiclerinde undeadler kemikleri deriyle kaplanmış çizilir, bence acayip saçma.

  neyse, blizzard bi konuda yanlış yaptı, doğru yapmış olsa bile insanların bu kadar tepkili olduğunu bir konuda yanlış ata oynadı. etkisini zamanla göreceğiz.