şükela:  tümü | bugün
 • en popüler bitcoin cüzdanlarından biri. android uygulaması bitcoin ile ödeme yapmak için oldukça kullanışlı. ios uygulaması da vardı ama apple biraz keyfi bir şekilde dükkandan kaldırdı.

  https://blockchain.info/

  ek: birkaç gündür sık sık erişim hatası veriyor.
 • sürekli olarak büyüyen veri kayıtlarının değişikliğe uğramaksızın dağıtık olarak kullanıcılarda bulunmasına imkan sağlayan veritabanı teknolojisi. en çok bilinen uygulaması ise bitcoin.
 • aslında mantığı torrent ile aynı olan ama kullanım amacının aklın sınırları olan teknoloji.
  önümüzdeki 10 yıl içerisinde ekonomi bu sistem üzerine taşınabilir devletler arşivlerini bu sistem üzerinde tutabilir.
 • güzel bir şekilde anlatılmış.

  don tapscott: how the blockchain is changing money and business

  what is the blockchain? if you don't know, you should; if you do, chances are you still need some clarification on how it actually works. don tapscott is here to help, demystifying this world-changing, trust-building technology which, he says, represents nothing less than the second generation of the internet and holds the potential to transform money, business, government and society.

  http://www.ted.com/…_is_changing_money_and_business
 • konu hakkinda aciklayici ve turkce olan bir kaynak

  yeni sihirli kelime : blockchain
 • bir süredir blockchain developer arıyoruz çuvalla para ödüyoruz, patron sırtında taşıyor çalışırken de masaj yapıyorlar gibi iş teklifleri geliyor. hayır, cv web teknolojileri üzerine - öyle kriptografi uzmanıyım falan demiyor ki?

  ne olduğunu teknik olarak anlayıp piyasada nasıl bir ihtiyaç var çözmem lazım. blockchain developer ne yahu, bilen varsa yeşillendirsin.

  bu arada ben şuradan okumaya başlayayım: https://www.igvita.com/…minimum-viable-block-chain/