şükela:  tümü | bugün
  • guvenilir bir online bitcoin & ether cuzdani.
    (bkz: bitcoin wallet)

https://blockchain.info/

mottolari: "be your own bank"

uygulamasini telefonunuza indirip, bilgisayar ekranindan qr kodu scan ederek dogrulama yapabiliyorsunuz.

(bkz: ukteydim doldum)
  • wallet uygulaması neden sürekli btc adresini değiştiriyor anlamadım.
    bilgi verebilecek bi arkadaş var mı ?
    sürekli aynı adresi kullanamaz mıyız ?

edit: k mno4 rumuzlu arkadaş bilgilendirdi sağolsun. güvenlik amaçlı blockchain cüzdanına yaptığınız her transfer sonrası btc adresiniz değişiyor. yani btc adresiniz borsalardaki gibi sürekli sabit değil.
    bu yüzden her para transferinden önce “talep” sekmesine girince yazan adrese gönderin. sadece tek adreste takılıp kalmayın. yoksa gönderdiğiniz btcler havaya uçar.
  • blockchain.info api ile ilgili az önce bir şey keşfettim, şuraya yazayım da işiniz görülür belki.

kendileri oturup insan gibi bir döküman hazırlamaya üşendikleri için çözmek zaman aldı. şimdi şöyle bir hata dönüyor bazen: "error signing and pushing transaction"

bununla ilgili github'da bir sürü issue var. her birinde farklı ve alakasız şeyler yazıyor. kimisi "çok düşük fee ile gönderirsen olur" demiş, kimisi "from kısmına adres ya da id girmelisin" demiş. doğru cevap e şıkkı; hiçbiri.

bu hatayı almanızın tek nedeni alıcı adresi. konuyla ilgilenenler bilirler, blockchain gap limit dediğimiz bir şeye sahip. özetle; ardışık olarak kullanılmayan 20 adres üretebiliyor sistem. 21. adresi istediğiniz zaman web arayüzü yine üretiyor ancak api ile denerseniz hata döndürüyor. işte sizin api ile ödeme göndereceğiniz adres 21. adres ya da sonrası ise bu hata dönüyor.

sorun sizde değil çevrenizde yani.* kodunuzda bir sorun yok, telaşa kapılmayın. tamamen alıcının dangalaklığı. ha bu arada o fee nedir lan öyle, önerilen 360 satoshi/byte. 1 dolar göndermek için 14 dolar fee ödemeniz lazım diyor. anam coştu lan bunlar.

ek: yukarıdaki entrylerden birinde şöyle bir cümle var: "yoksa gönderdiğiniz btcler havaya uçar.". yanlış. hiçbir şey havaya falan uçmaz, bir cüzdana ait olan adres hep o cüzdana aittir. ayrıca her yeni para alımında yeni adres vermesinin nedeni güvenlik de değil.