şükela:  tümü | bugün soru sor
 • blockchain uzerinde internet. hayirli olsun.

  https://blockstack.org/papers
 • ico'suna katılamasak da voucher alabildiğimiz geleceğin interneti olarak lanse edilen blockchain projesi. token'larımızı alıp bekleyeceğiz.
 • muneeb ali'nin princeton doktora tezi ve aynı zamanda şu an yürüttüğü blockchain projesi. mottosu merkezi olmayan uygulamalar için yeni bir internet. amacı sosyal medya, sohbet, dosya transferi hizmeti veren uygulamalara yeni bir uygulama çatısı sunmak. aslında uzaktan bakılınca bu uygulamalara mevcut verinizi taşımak gibi gözüküyor ama bunu blockchain ile yaptıkları için farklı sonuçlar ortaya çıkabilir.

  kasım-aralık 2017'de icosu yapıldı, o dönem büyük bir talep vardı projeye yönelik ve toplamda 50 milyon dolar toplandı. şimdilerde topluluk için uğraşıyorlar. henüz herhangi bir borsada yoklar, yakın zamanda çıkacaklar mı emin değilim. tokenleri stx isminde. ico sürecinde y combinator, sv angel gibi yatırımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştı ve tahminim halihazırda projede yatırımları da var.

  projenin adını taşıyan browser üzerinde çalışan bir uygulamaları var, yine aynı uygulamanın web arayüzü de mevcut. anladığım kadarıyla şimdilik alt yapı sundukları projeler kendi uygulamaları, bu ne kadar sürdürülebilir bundan emin değilim. yakın zamanda topluluğa kod yazmayı diretecek kadar sert bir duruşları var, ancak işler bu haliyle onlar adına yolunda gitmeyebilir. açıkçası bu projeyi biraz da ontology'e benzetiyorum, biraz daha kapitalist ve abd avrupa eli değmiş hali sanki.

  websitesi: https://blockstack.org/
 • desteklediğim için makul bir miktar yatırım yapacağım, getirisinin hiç önemi yok. proje gerçekten güzel.