şükela:  tümü | bugün soru sor
 • seviyeli ve tasarımı ekşi'den daha güzel olan sözlük.
 • akp gençliğinin yeni sözlüğü, ekşi sözlüğe rakip olma çabasında ama asla ekşi sözlük yazarlarının zeka düzeyi, bilgi birikimi ve kıvrak kalemine sahip değil. biraz göz gezdirdiğinizde daha -de -da eklerini ayrı yazmaktan aciz, muhafazakar, dinci, orta zekalı insanlardan oluştuğunu anlıyorsunuz. türk islam sentezcisi, ekşi sözlüğün sağcı, dinci, ülkücü çakmasının umarım ömrü kısa sürer!
 • hayırlı forumlar
 • birkaç aylık geçmişim var blog sözlükte. şu ana kadar hiçbir siyasi yön / karalama kampanyası ya da adı her neyse görmedim. benim gördüğüm ;
  okuma grubu , mektup kardeşliği , gerektiği yerde dayanışma , blog yazarlığı hakkında fikir edinme , blog kavramı üzerinde tartışma ve teknik birkaç şey daha.
  davet kodu gayet mantıklı benim fikrimce. internet dediğimiz ortam sözlük kaynıyor. her sözlüğe üye oluyoruz bir süre sonra takibini bırakıyoruz. biraz ulaşmak zoru olsun ki kıymetini bilelim.
 • an itibarıyla, bizden bıkmış olan bazı bizden çaylakların, bizden bir debe editinden elde ettikleri kodla direkt girip bize saydırmakta oldukları, bir şekilde bizden türeme oluşum.

  efem beklemiş beklemiş bir türlü sıra gelmemiş, bir şey okumuşmuş anında orayı terk etmiş, orada yazılanlar ne biçimmiş de hem burası bak bak daha nezihmiş (görürüm artık senden sonra).

  olamadım bir ekşi yazar demiyor da...
  valla ne derler; "bizden olmadığını söyleyen bizden değildir."

  sözüm orada doğru düzgün yazısını yazan arkadaşlara değil tabii ki bu arada; yerimi sahiplenme hissiyatıyla kızdığım o hain çaylak laflarına.
 • kullanmasını bilene oldukça faydalı bir sözlük. internet ortamında açılan birçok sözlükten de çok daha iyi, seviyeli ve edebli. ortak bir amaç olan blog ve blog yazımı için insanlar paylaşım halindeler ve ben bunun yararlı olduğunu düşünüyorum ki benim gibi düşünen insanların sayısı da fazla. blog yazmak ve düzenlemek hakkında yeni şeyler öğrenmek de cabası...
 • kendileri tarafından gönderilen cevap metni şu şekildedir:

  blog sözlük hiçbir siyasi parti, dini topluluk, kurum ya da kuruluşa bağlı olmayan, blog yazarlarının ve blog takipçilerinin aynı platformda bir araya gelmesi amacıyla kurulmuş, bağımsız bir sözlük projesidir. blog sözlük'te yazılmış, herhangi bir din veya inanışa hakaret niteliğindeki yazılar sözlük yönetimi tarafından, sözlük kuralları gereği silinmekte, hakaret içerikli yazıyı oluşturan üye öncelikle uyarılmakta, ısrar halinde siteden uzaklaştırılmaktadır. bu eylem, site yönetiminin dinci ya da sağcı bir politika izlediğini değil, insan haklarını koruma amacı ile hareket ettiğini gösterir.
 • üyesi olduğum iki sözlükten diğeri. ekşi sözlük ne kadar yoğun ve yorucu ise orası da bir o kadar sakin ve rahatlatıcıdır.
 • ekşi sözlük'teki saçma güncellemelerden ve kendisinden aşırı soğumam sonucunda sanırım geçiş yapacağım yeni sözlüktür. son güncelleme 3-4 yıllık bir kullanıcı olarak beni gerçekten bezdirdi. umarım bu güncellemeler yapılırken sonuçlarının nasıl olacağı sorgulanarak yapılıyordur.
 • yaklaşık iyi aydır üyesi bulunduğum sosyal ve kültürel paylaşım platformu. takip ettiği politikayı da, sakin tabiatlı tartışma ortamını da gayet yerinde bulmaktayım. şimdiye kadar seviyesiz cümlelere hiç rastlamadım.

  ayrıca gündemde olan entry başlıklarında da "sözlük" olgusunun gerektirdiği ölçüde bilgilendirici materyallere kolaylıkla rastlayabiliyorum ekşi sözlük'ün aksine.

  tamam, haberleri çoğunlukla ekşi sözlük ile takip edip siyasilerin son durumlarından ekşi sözlük ile haberdar oluyorum lakin; ve bu kocaman bir lakin, çok fazla rencide edici, aşağılayıcı ve de onur kırıcı başlıklar da gördüğüm oldu burada.

  velhasıl; ekşi sözlük bence biraz (son yıllardaki başlık ve entryler dikkate alındığında) blog sözlük'ü örnek almalı...