şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hayatta hiçbir şey olamamış, kendini annelikte bulmuş sonra kullandığı dili ve/veya markaları kullanarak oluşturduğu fotoğrafları ile instagramda o seminer benim bu seminer senin dolaşan anneler topluluğudur.. annelikten tiksindirmişlerdir.

  -bugünnn çok neşeliyizzzzzzzz galpgalpgalp
  -cillop hanım burnunuz yapma mı????
  -ehe çok teşekkürler hayır orjinal burnum galpgalpgalp
  -cillop hanım bebeğinizin pantolonu nerdenn?? oto koltuğu nerdennn? kullandığınız bulaşık eldiveni markası neee???
  -ehe sırayla cevap veriyorum zaraa - bobekidddsss ve viledağğ galpgalpgalp
 • öncüleri ayşe arman'dır.
 • -benim gömleğimi neden ütülemedin anne?
  +ahmet onu da sen ütüle ya blog yazamadım daha
 • artık hepsinden iğrendiğimdir. keşke şöyle sağlam bir hacker çıksa da hepsinin bloglarını başına yıksa, böyle olmadık şeyler yapıp hepsini manyak etse dediklerimdir. keske tek yaptıkları abuk sabuk bebek günlükleri, çiçekler böcekler olsaydı, umurum olmazdı ama öyle değil malesef! bunların büyük çoğunluğu iki tane kıçı kırık hediyeye, üç beş kuruş paraya kendilerini mama firmalarına satıp, kendilerini çılgıncasına takip eden binlerce anneye akıl almaz derecede yanlış bilgiler vermekte. ahlaksızlıkta sınır tanımıyorlar artık.

  toplanıyor bunlar bilmemne mama firması sponsorluğunda bir sözde "ivent"te... bir tane yine kendileri gibi mamacılara satılmış bir doktor tepelerinde. gelsin 4. ayda kavanoz/kaşık mamalar, gitsin türk annelerinin "ne yazık ki hepimizin bildiği gibi" sütlerinin artık yetersiz, kalitesiz olduğu... anne sütü über süper bi içecek valla bak!! deyip ardından 6 aydan sonra artık sütün besleyici değeri olmadığı ve mama ile desteklenmezse bebeklerin burunlarının düşeceği, beyinlerinin büzüşeceği, boylarının kısalacağı falan filan daha neler neler.

  diyecek laf bulamıyorum valla daha fazla. cidden. bunları ya şikayet edeceksin mama kodu ihlallerini gerekçe gösterip. ya da iyi bir hacker gelip hepsinin çanına ot tıkasın diye dua ediceksin.... yok mu aranızda hacker lan?
 • bebeğim olduktan sonra farkettiğim, dünyanın kendileri ve bebekleri etrafında döndüğünü zanneden (bak bebeğin babası yok piyasada), bir garip topluluktur efendim. pek çoğu üniversite mezunu olup çalışmayan kadınlar grubundandır.
 • on yargili olmayayim dedigim, ama bana baska secenek birakmayan anneler toplulugu. sanirsin bu dunyada bi tek bu anneler dogurmus. bi tek bunlarin cocuklari var. ve bu cocuklar dunyanin en ozel cocuklari. ınstagramda falan sponsorlarinda dikkatini cektiler mi bi anda star havasinda ahkam kesmeler takipci azarlamalar...
 • bir süredir bunların bir kısmının snapleri benim yeni eğlencem. 30 yaş üstü çoluk çocuklu kadınların nasıl şımarabildiğini, nasıl dudak büzüp, ergen kızlar gibi konuştuklarını bir görseniz. arada kocalarını da gösteriyorlar, adam muhtemelen küfür ediyor içinden o sırada, zoraki bir gülümseme takınıyor ekranda görünce kendini. zamanında ünlü olmak istemiş ama bir şekilde yolu evliliğe, anne olmaya düşmüş kadınların yeni mecrası bu. bütün gün "event" gezip, arada tavuk, cips, fast food, bebek ürünü tanıtımı filan yapıyorlar para karşılığı. dürüst, samimi olanı, gerçekten faydalı bir şeyler paylaşanı çok az. onlar da çok ünlenemiyor zaten, kendi kitleleri var, takılıyorlar öyle sakin sakin.
 • asıl sorun bence anne bloggerların çocuklarını ticari kullanımları . ollaluna , melinasmom ve daha bir sürü anne blogger çocuklarının tatlılıkları üzerinden ticaret yapıyorlar ve bunları denetleyen kimse yok . bu bloggerlar dışında nihan kayalıoğlu var birde görgüsüzlükte ve ucuzlukta dünya markası olamaya aday cinsten kendisi kızı lila bu kadar güzel bir çocuk olmasaydı ne yapardı diye sorguluyo insan .

  bence sadece socialmom değil çocuğu üzerinden ticaret yapan , hayatını sadece çocukları üzerinden geçindiren tüm blogger anneler bakanlık tarafından denetlenmeli . setlerde ki çocuklar için kısıtlamalar var fakat bu annelerin çocukları evlerinde uykuda bile o sette ki çocuklardan farksızlar .

  şu sıralar aralarında filipinli bakıcıların moda olduğu grup .
 • sooooşıl mam kadar rezil ve sahtekarına henüz rastlamadığımdır. evet hepsinden midem bulanıyor ama bu kezban açık ara önde.

  (bkz: çağla düvenci sönmez)
  (bkz: socialmom13)
  (bkz: 18 aralık 2016 socialmom13 rezaleti)

  ama ama ama hepsinden daha çok nefret ettiğim bir kesim varsa, o da bu şarlatanları takip edip her şeylerini soran, öven, gözünde tanrı ilan eden geri zekalı türk anne topluluğudur. bloggerın çocuğunu kendi çocuğundan çok sever, daha akıllı bulurlar. hakaret işitmeye, aşağılanmaya bayılırlar. çoğu okumamış, cahil, bilinçsiz kesimdir.
 • kendi başlarına hiçbir şey başaramamış tek vasfı çocuk doğurmak olan, çocuklarının her ama her anını saniye saniye tanıdığı /tanımadığı bir çok insanla paylaşan ki bu da bence bir istismardır, marka işbirlikleri için çocuğunu reklam eden genellikle 30 yaş üstü çalışmayan annelerdir. sanki unvan olarak bir anlamı,bir geçerliliği varmış gibi kendilerine "blogger mom" demektedirler.