• artık hepsinden iğrendiğimdir. keşke şöyle sağlam bir hacker çıksa da hepsinin bloglarını başına yıksa, böyle olmadık şeyler yapıp hepsini manyak etse dediklerimdir. keske tek yaptıkları abuk sabuk bebek günlükleri, çiçekler böcekler olsaydı, umurum olmazdı ama öyle değil malesef! bunların büyük çoğunluğu iki tane kıçı kırık hediyeye, üç beş kuruş paraya kendilerini mama firmalarına satıp, kendilerini çılgıncasına takip eden binlerce anneye akıl almaz derecede yanlış bilgiler vermekte. ahlaksızlıkta sınır tanımıyorlar artık.

toplanıyor bunlar bilmemne mama firması sponsorluğunda bir sözde "ivent"te... bir tane yine kendileri gibi mamacılara satılmış bir doktor tepelerinde. gelsin 4. ayda kavanoz/kaşık mamalar, gitsin türk annelerinin "ne yazık ki hepimizin bildiği gibi" sütlerinin artık yetersiz, kalitesiz olduğu... anne sütü über süper bi içecek valla bak!! deyip ardından 6 aydan sonra artık sütün besleyici değeri olmadığı ve mama ile desteklenmezse bebeklerin burunlarının düşeceği, beyinlerinin büzüşeceği, boylarının kısalacağı falan filan daha neler neler.

diyecek laf bulamıyorum valla daha fazla. cidden. bunları ya şikayet edeceksin mama kodu ihlallerini gerekçe gösterip. ya da iyi bir hacker gelip hepsinin çanına ot tıkasın diye dua ediceksin.... yok mu aranızda hacker lan?
  • hayatta hiçbir şey olamamış, kendini annelikte bulmuş sonra kullandığı dili ve/veya markaları kullanarak oluşturduğu fotoğrafları ile instagramda o seminer benim bu seminer senin dolaşan anneler topluluğudur.. annelikten tiksindirmişlerdir.

-bugünnn çok neşeliyizzzzzzzz galpgalpgalp
    -cillop hanım burnunuz yapma mı????
    -ehe çok teşekkürler hayır orjinal burnum galpgalpgalp
    -cillop hanım bebeğinizin pantolonu nerdenn?? oto koltuğu nerdennn? kullandığınız bulaşık eldiveni markası neee???
    -ehe sırayla cevap veriyorum zaraa - bobekidddsss ve viledağğ galpgalpgalp
  • bebeğim olduktan sonra farkettiğim, dünyanın kendileri ve bebekleri etrafında döndüğünü zanneden (bak bebeğin babası yok piyasada), bir garip topluluktur efendim. pek çoğu üniversite mezunu olup çalışmayan kadınlar grubundandır.
  • öncüleri ayşe arman'dır.
  • geçen hafta bir kursa başlamıştım.
    yavaş yavaş herkes birbiriyle tanışıyor, kaynaşıyor.
    herkes de belirli meslek sahibi insanlar.
    çoğumuz eğitmen.
    arada birisi de ben blogger'im dedi.
    hemen tüm kafalar oraya döndü.
    bilmem ne anne diye bir sayfası varmış.
    gruptaki tüm kadınlar bir anda bu blogger kadını soru yağmuruna tuttu.
    yok çocuğum okumayı nasıl sever, yok efendim çocuğum nasıl sebze yer bir ton soru.
    kadının diplomasını, mesleğini falan soran yok. blogger demesi yetti.
    meğer para da kazanıyormuş bu işten.
    tabi kazanır bunca gerizekalı olursa. elbette prim yapar blogger denilen ama işi gücü olmayan sadece çocuk doğurup internet sayfası açtıran insanlar.

(bkz: mal turnusolü)
  • on yargili olmayayim dedigim, ama bana baska secenek birakmayan anneler toplulugu. sanirsin bu dunyada bi tek bu anneler dogurmus. bi tek bunlarin cocuklari var. ve bu cocuklar dunyanin en ozel cocuklari. ınstagramda falan sponsorlarinda dikkatini cektiler mi bi anda star havasinda ahkam kesmeler takipci azarlamalar...
  • bir süredir bunların bir kısmının snapleri benim yeni eğlencem. 30 yaş üstü çoluk çocuklu kadınların nasıl şımarabildiğini, nasıl dudak büzüp, ergen kızlar gibi konuştuklarını bir görseniz. arada kocalarını da gösteriyorlar, adam muhtemelen küfür ediyor içinden o sırada, zoraki bir gülümseme takınıyor ekranda görünce kendini. zamanında ünlü olmak istemiş ama bir şekilde yolu evliliğe, anne olmaya düşmüş kadınların yeni mecrası bu. bütün gün "event" gezip, arada tavuk, cips, fast food, bebek ürünü tanıtımı filan yapıyorlar para karşılığı. dürüst, samimi olanı, gerçekten faydalı bir şeyler paylaşanı çok az. onlar da çok ünlenemiyor zaten, kendi kitleleri var, takılıyorlar öyle sakin sakin.
  • çocukları sayesinde takipçi toplayan ve dünyada pek az kadının başarabildiği çocuk doğurma eylemini gerçekleştiren kişilerdir. kullanıcı isimleri genelde ''x*mom'' ve türevleri şeklindedir.
  • x’in annesi diye nickname alıp; profillerine de bunu title gibi yazan tipler var. allah akıl versin. ciddi anlamda bu tiplerin rahatsız olduğunu düşünmekteyim. yaptıkları cocuk sömürüsüne girmiyorum bile.
  • kendi başlarına hiçbir şey başaramamış tek vasfı çocuk doğurmak olan, çocuklarının her ama her anını saniye saniye tanıdığı /tanımadığı bir çok insanla paylaşan ki bu da bence bir istismardır, marka işbirlikleri için çocuğunu reklam eden genellikle 30 yaş üstü çalışmayan annelerdir. sanki unvan olarak bir anlamı,bir geçerliliği varmış gibi kendilerine "blogger mom" demektedirler.
hesabın var mı? giriş yap