şükela:  tümü | bugün
 • accept'in 2010 çıkışlı yeni albümünün adı.**
  (bkz: teutonic terror)

  dinledikten sonra gelen edit: tek kelimeyle mükemmel bir albüm olmuş! hatta o kadar beğendim ki sağa sola eşe dosta "dinle sikmeyeyim bi tarafını...dinle lan!" diye tehditler savuruyorum.* ayrıca mike tornillo sen ne biçim bir hayvanmışsın! *

  the final frontier ile birlikte 2010'un en iyilerinden olduğu kesin.. mutlaka dinleyin. boş parça yok albümde.
 • çıktığı gibi aşmış, yarmış, süründürmüştür. adrenalin salgılatan, saf mutluluk hissi veren albümdür. daha çok şey var yazılacak ama, önce kendimi bir duvara vurup gelmem lazım.
 • accept'in halen taş gibi şarkılar yaptığının kanıtı olan albüm, içinde boş şarkı yok, babalar wolf hoffmann önderliğinde bayrağı taşımaya devam ediyorlar.

  albümle aynı adı taşıyan şarkının sözleri ise;

  verse 1
  for the right to be free... we pay the wages of war
  for our dreams and ideals... all that's worth fighting for
  for honor and duty... nations we will defend
  securing our safety and peace... we fight to the end

  pre chorus
  as allies we stand, in far away lands
  heeding the battle cry
  we pay the price, with great sacrifice
  the fuel of freedoms' fire

  chorus
  together we fight... (for the blood of the nations)
  warriors on demand
  we kill and we die... (for the blood of the nations)
  it's a noble cause... and the blood is on their hands

  verse 2
  we leave behind our homes... to ensure our way of life
  to avenge our brothers murders... and stand up for what is right
  for our countries and our future... our legions carry on
  a war against the terror... that we did not bring upon

  pre chorus
  as allies we stand... in hostile lands
  so the masses can be free
  we pay the price... with great sacrifice
  that's the way it has to be

  chorus
  together we fight... (for the blood of the nations)
  we are brothers hand in hand
  we kill and we die... (for the blood of the nations)
  cos' war is hell
  we pay with our lives... (for the blood of the nations)
  cos' freedom isn't free
  we bleed and we cry... (for the blood of the nations)
  a soldier's lot... and here we'll make our stand

  solo
  chorus
  together we fight... (for the blood of the nations)
  warriors on demand
  we kill and we die... (for the blood of the nations)
  it's a noble cause...

  we pay with our lives... (for the blood of the nations)
  cos' freedom isn't free
  we bleed and we cry... (for the blood of the nations)
  a soldier's lot...

  ... (blood of the nations)
  we pay with our lives... (for the blood of the nations)
  cos' war is hell
 • daha ilk dinleyişten neye uğradığımı şaşırtan bir albüm oldu. aman aman... adamlar son 10 yılın hard rock başyapıtlarından birini yapmış.
 • dün dinledim ilk kez, ne kadar güzel bir albüm ulan bu! o kadar güzelki şaşkınlığa uğramış durumdayım şu an neden bu albümün çıkışı olay olmadı, kimsenin haberi yok diye. bir umut buraya baktım belki ben kaçırmışımdır, aslında herkes farkındadır diye ama bir baktım burada da 8 entry var sadece! accept'in eski albümlerini hiç aratmaması bir yana, 80lerde çıkmış olsa şu an bir heavy metal klasiği olarak ün yapmış olurdu bence bu albüm. tek bir parçasının bile baymadığı, akıp giden bir şaheser olmuş. overkill'in çıkardığı ironbound'un bu kadar iyi olmasına şaşırmışken bir başka heavy metal efsanedi daha 2010'a geldiğimizde utanmadan kendini aşan bir albüm çıkarmış. kesinlikle dinlenmeli, haberi olmayanlara haber verilmeli.
 • ilk dinleyişte budur dedirten albümdür, boş yok gerçekten, limited editionda time machine diye bir şarkı var, diğerlerinin yanında özellikle onu bulup dinlemenizi öneririm.

  birçok dinleme sonrası gelen edit: albümün genelinde gruptaki diğer arkadaşların geriden vokale eşlik ettiği bölümlere hayran olduğumu da eklemeliyim. özellikle albümle aynı adı taşıyan şarkıda, "for the blood of the nations" diye girdikleri yer. bu tip vokaller oldum olası hoşuma gitmiştir. aynısı pandemicte de var.

  albümde en sevdiğim şarkılar beğeni sırasıyla: time machine, pandemic,teutonic terror, kill the pain, blood of the nations, shades of death

  edit2: albümün limited edition'unu satan bir yerler aradım. (amazon hariç) mediamarkt, megavizyon, d&r vb. her türlü yere baktım. yoktu. akmarda hammer müzik'e sordum. ancak bu hafta geleceğini öğrendim. ilgilenen varsa diye not düşeyim dedim.

  edit3: albümü sürekli dinlediğimden rahatlıkla söyleyebilirim ki üstteki şarkılar dışında kalanlara haksızlık etmişim. the abyss, bucket full of hate. new world coming. ne yapmışınız arkadaşım siz? herkese söylüyorum dinleyin dinletin. böyle bir albümün varlığından haberi olsun insanların.
 • accept'in bu son albümü son bir haftadır mp3 çalarımı işyeri bilgisayarını ve evi çınıl çınıl çınlatmaktadır. öyle bir sarmaladıki eski albümlerde sandıktan çıktı accept şenliği gibi oldu her yer. 2010'lu yıllarda bile heavy metal hala eski toprakların omuzlarında yol alıyor. acdc aklıma geldi bak black ice neydi öyle ama.
  bu albümde kill the pain, time machine (bonus şarkı olarak albümde yer alıyor) ve the abyss şarkıları şu sıralar favorim.
  soniphere festivalinde dinlerken hayran kalmıştım amcalara zaten şu albümü de dinleyince saygım bir kat daha arttı.
  inşalla bi daha arayı bu kadar açmaz tez zamanda bir albüm daha yaparlar.
 • bu albümün bu kadar muhteşem olmasında büyük pay sahibi olduğunu düşündüğüm jedi master andy sneap'in de hakkını teslim etmek lazım gelir. bu herif yüzünden grup takip eder gibi prodüktör de takip ediyorum lan artık..
 • böyle tatlı, böyle organik (organik?), böyle canlı, vay efendim böyle dengeli bi prodüksiyon zor bulunuyo ortamlarda artık. tertemiz yahu. albüm her türlü giderli zaten, türü seven, aşina olan hastası olur.