• anthony ryan tarafinda yazilan fantezi romani. patrick rothfuss'un the kingkiller chronicle serisini okuyup sansima aldigim ve bu kadar guzel ciktigina inanamadigim bir kitap.

seri olarak yayinlanacak ve ikinci kitap tower lord, ucuncu kitap queen of fire olarak adlandirilacak. kingkiller serisinin ucuncu kitabini nasil bekliyorsam bu serinin iki ve ucuncu kitabini da oyle bekliyorum.
  • the kingkiller chronicle benzeri kitap ararken denk gelmiş, satın almıştım. pek sesi duyulmamış bir kitaba benziyordu ancak duyulmuş olacak ki 16 mayıs'ta ithaki yayınlarından türkçesinin çıktığını öğrendim. kingkiller kadar bayıla bayıla okumasam da beğendiğim, ilginç bir konuya sahip, fantastik okurlarını kendine çekecek bir kitap.

yalnız türkçe kapağında murat boz'u mu kullanmışlar ne?
    kitap kapağı
    murat boz
  • the kingkiller chronicle'a çok benzeyen ama onun onda biri etmeyecek kitap. beklentilerinizi yüksek tutmadan okursanız daha fazla sevebilirsiniz.
  • "zaman çarkı ve taht oyunlarını okuyucularının seveceği bir kitap." yazısını görüp aldığım kitap. mesele şu ki kitabın bu iki seriyle tarz ve içerik olarak alakası yok. ama adam da alakası var dememiş zaten sever demiş sadece. netekim sevdim de. gerçekten de the kingkiller chronicles ın çok benzeri bir tarzda, gene lavuğun birinin eğitimini ve mağaceralarını anlatan bir seri. ancak örgü ve karakter derinliği bakımından, sözü geçen üç serinin fersah fersah gerisinde kalan bir kitap. gene de severek okudum, yoklukta gideri var.
  • kuzgunun gölgesi serisinin birinci kitabıdır kan şarkısı.
    ithaki yayınları tarafından çevirisi yapılan ve biraz pahalı da olsa muhteşem bir fantastik eser.
    askerdeyken , devremin almasının ardından tanışma fırsatı bulduğum ve çok kısa sürede her fırsatta okumak için çabalamama sebep olan inanılmaz iyi bir kitap. utanmadan sıkılmdan kesik atmayı ciddi ciddi düşünmüştüm.

vaelin al sorna'nın hikayesi serinin ikinci kitabı olan tower lord ve queen of fire ile devam ederken ben ellerimi ovuşturarak çevirilerinin yapılmasını bekliyorum. duy sesimi ithaki , anthony ryan ikinci kitabı 2014te çıkardı , üçüncü kitap ise bu yıl geliyor.

raven's shadow
    blood song
    tower lord
    queen of fire
  • baş kısımlarını oldukça sürükleyici bulduğum kitap. yabancı ortamlarda* oldukça yüksek beğeni oranına sahiptir ama ben ortalara doğru baydım; coming of age hikayeleri bir yerden sonra yoruyor bu genç beynimi.
  • fantastik ve seri kitap hastası biri olarak çok geç haberdar olduğum, konusunu okur okumaz siparişini vermeme karşın kitap elime ulaşmadan tabletten okuyup bitirdiğim, son zamanlarda okuduğum en keyif verici kitap.
    her ne kadar fazla detaya inilmiş gibi duran bir yazım dili olsa da tek bir sayfasında dahi sıkılmadan bitirdim kitabı.
    ancak ya ben yaşlanıyorum ya da kitaptaki karakter yoğunluğu o kadar fazlaydı ki belli bir noktadan sonra bu kimdi ya derken bulmadım değil kendimi.
  • 2013 yılının en iyi fantastik kitabı olarak lanse ediliyor. ben bunu ilk başta abartı olarak bulsam da kitabı okudukça bu ünvanı hak ettiğine karar verdim.

kralkatili güncesi'ne benzetilmesi ise makul olsa da tema olarak çok farklı. sadece anlatım şekli olarak benzetilebilir.

dünya çok farklı, ana karakterimizin hikayesi harika. flashbackler, kurgu, sürprizler, hikayenin sürekli sürprizlere açık olması ise muazzam. ilk kitabı yaklaşık 2.5 günde okudum, bitirdikten sonra ise hemen diğer iki kitabın siparişini verdim. alın okuyun hocam. muazzam kitap.
  • baskısı tükenmiş olan kitap.ne güzel yeni fantastik kurgu serisi buldum okurum ben bunu derken baskısı kalmadığını öğrenmiş bulunuyorum.bekliyoruz bakalım. serinin diğer kitapları piyasada var, bunu da bassalar da okumaya başlasak hemen.burdan ithaki yetkililerine sesleniyorum efenim, lütfen çıkarın şu kitabın yeni baskısını.
hesabın var mı? giriş yap