şükela:  tümü | bugün
 • klasik client eastwood katil-polis çekişmesi tabanına kurulup farklı olabillmeyi başarmış izlenesi bir film..
 • ilginç bir konuya ve seri katili bulma oyununa sahip film. türkiye'de gösterime girmeden dvdsi çıkan filmlerden.* seri katilleri çözen bir fbi ajanının görev başında kalp krizi geçirmesi sonucunda görevini bırakması ve iki yıl sonra kendisine kalp nakli yapılarak hayatına dönmesinin hikayesini beklerken yine bir seri katil hikayesine karışan eski ajan-lisanssız özel dedektif olayına dönen bir film. sözde çok zekice hazırlanmış ama verdiği açıklarla katili hemen bulmak mümkün.* bu özelliğiyle bence çok başarılı değil. hedefi saptırıp farklı adamları katil gibi göstererek daha iyi bir etki yaratabilirdi. ayrıca dikkatimi çeken şey eastwood'un bir dönem cadde tikkyleri arasında çok moda olan ve kızılay dağıtmış gibi görünen yeşil montlardan birini sırtından çıkarmaması oldu. sanırım spoiler olmadan bu kadar detay vermek yetecektir.
 • cok da basarili olmayan bir dedektif-katil filmi. filmin gidisatinda her seyin tahmin edilebiliyor olmasi, pek surukleyici olmamasi basarili olamamasinin sadece birkac nedeni.
 • ellen burstyn de vardır kadroda. yakında burda da gösterime girecek sanıyorum.
 • kan tahlili anlamina da geliyor.
 • michael connelly'nin 7. romanı. terry mccaleb serisinin de ilk romanıdır ayrıca. clint eastwood tarafından çekilen filmi aynı zamanda connelly romanlarından uyarlanan ilk filmdir. (zaten şimdilik 2 tane) kitap, connelly kalitesinin ne altına düşen ne de üstüne çıkan bir yapıtken film, tercihleri, anlatımı ve kasting'i ile eastwood kalitesinin altındadır.
 • 2002 yapımı clint eastwood filmi, hem produktor, hem basrol, hem de yonetmen.
  kısaca konusu; cinayetleri, özellikle seri katilleri bulmada usta bir fbi ajanı yine bir seri katil peşinde iken ( hatta tam yakalayacagı sırada ) katili de yaralamışken, kalp krizi gecirir, zaten belirli bir yaşta oldugu için emekli olur. kalp nakli olması gerekmektedir, 2 yıl sonra kalp nakli olunca eski saglıgına kavuşur. ancak seri cinayetler yine başlamıştır ve kendisine katil mesajlar bırakmaktadır. son market soygununda öldürülen kızın ablası özel yardım ister emekli dedektiften, yorgun ve kalp hastası olan dedektifimiz bu teklifi red eder ancak ölen kızın kalbinin kendisine takılan kalp oldugunu ögrenince bu davayı araştırmayı kabul eder.

  --- spoiler ---

  gercekten sır dolu, akıcı senaryosu ve bilinmezlikler cok sürükleyici, katili tahmin etmesi oldukça güç ama jeff daniels isminin bu kadar sönük bir rolde olmayacagını hemen kestiriyorsun, var bir halt diyorsun. sonunda da bu halt ortaya cıkıyor. ama katilin dedektif takıntısının nedenini çok anlayamıyorsunuz. sırf sahalara dönsün diye kalp donörlerini öldürmesi çok acayipti.. bir de yaşlı kurta, kadınla duygusal ilişki, sevişme sahneleri pek olmamış, çünkü çok ama çok yaşlı, latin kadında oldukca hoştu,ikisinin birlikte görüntüsü pek estetik degildi. performans düşünülürse inandırıcı da degildi :) :)
  --- spoiler ---

  ben çok begendim, clint eastwood farkı da filmde cok ön planda. olaganüstü bir oyuncu zaten. izlemenizi tavsiye ederim.