şükela:  tümü | bugün
 • harry potter and the chamber of secrets da ron weasley nin bir repliği. rupert grint in söyleyiş tarzı that was bloody brilliant ve how can ı be so stupid ile yarışır.
 • tipik ingiliz "hadi ordan" lafi. blaadeeal diye cikar. *ingilizlere sinir olma nedenlerinden biri olabilir.
 • 1 haftadır xeyn tarafından mükemmel bir şirinlik gösterisiyle söylenen ingilizlerin ünlü lafı.
 • latein in sabah uyanma halinin değişmesindeki dönüm noktasıdır. o güne kadar hayatı boyunca uyandıktan sonra bi süre hayattan nefret eden latein bi sabah bi tatil mekanında uyandığında buffy the vampire slayer daki spike ın taklidi eşliğinde 'ohhhh blooody helll' demiş ve bir daha sabahları hiç neşesiz olmamıştır. (bkz: şehir efsaneleri)
 • ingiliz insaninin favori lafi. kuyruga girersin bunlarla, cok mu sira beklenecek, bloody hell! yahu, alt tarafi sira var, sen ki sira beklemeyi ilke edinmis bir milletin mensubusun, ne bloody hell'i? bir de lafin anlamini dusunecek olursak, kanli cehennem yani, nasil korkunc. kanlar akiyor her tarafta, hepimiz cehennemdeyiz, cigliklar, derisi yuzulen, yakilan kalabaliklar, her tarafi bok goturuyor, sinirler harap cehennemde. sen diyorsun ki bloody hell, yahu burasi alt tarafi super market! ozetle bloody hell ingilizlerin mubalaga sanatinin ince bir ornegidir.
 • meslegim geregi (oeh) bulundugum mekanlarda, en fazla yaptigim i$, ingiliz turistler ile alakadar olmak, onlar ile konu$mak falan oldugu icin gayet a$ina oldugum, hatta turkce 'ye "lanet olsun" dan ba$ka bir $ekilde cevrilemeyecegini du$undugum soz obegi.

  bu sozu, elinizi falan bir yere carptiginizda "sykym" yerine kullanabilirsiniz. cok artistik bir hareket gordunuz, "oha" yerine kullanabilirsiniz. plajda super bir hatun gordunuz, "$$$ ayik ol" yerine kullanabilirsiniz vb.

  ayni zamanda 80 lik ingiliz teyzelerin yaninda da, 10 luk cocuklarin yaninda da kullanilabiliteye sahiptir, hakaret, argo olarak algilanmaz. tabi "bloody fucking hell" derseniz o ba$ka. o algilanir hakaret olarak.

  sozun ozu, ingiliz argosuna giri$ niteliginde bir sozdur. ondan sonra gelsin "for fuck sake" ler, "shit" ler, "who the fuck are you" lar, "fucking stupid" ler...
 • amerikancası "damn it"tir. ama yüz milyon damn it yerine taa içten kopan okkalı bir "bloody hell!" her zaman tercih edilesidir. hele bir de türlü türlü ingiliz aksanıyla, irlanda, iskoç aksanlarıyla söylendi mi tadından yenmez...
 • jeremy clarkson ve diğer top gear sakinleri çok güzel kullanır bu lafı. tam manasını ancak jeremy'nin surat ifadesini gördükten sonra kavrayabilirsiniz.
 • insanı ingiliz'e ve konuştukları aksana ısıtan şahane söz öbeği. özellikle lie to me'de tim roth abiden duyulması "vay be!" etkisi yaratır.
  karizmatik olduğu kadar kulağa hoş gelen argodur.
 • oscarını aldıktan sonra christian bale'in ağzından çıkan ilk kelimeler. ulan bir destur de ilk önce, batman oldu diye havalandı hemen.
hesabın var mı? giriş yap