şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: 92.7)
 • genel olarak bloomberg ht televizyon kanalı ile ortak yayın yapan, ara ara da hiç de fena olmayan şarkıları yayın akışına serpiştiren bir radyo kanalı.
 • tamam programlar iyi hoş da, aralarda verdikleri müziklerde gereksiz bir cıvıklık var, berbat müzikler çalıyorlar. o kadar ki, kanalı değiştirmek veya sesi kısmak zorunda kalıyorum.

  söylenildiği gibi arada gerçekten iyi müzikler geliyor (queen falan çıkmıştı bir ara) ama 5%'i geçmez bu.
  onun dışında nargile cafe stayla kalitesiz türkçe poplar filan çalıyor. müzikler kanalın profiliyle ancak bu kadar tezat olabilir...

  sevgili bloomberg ht çalışanları; bu kanalı nargile kafede "seri köz getir kardeşim" diyen dar paça pantolonlu tarak kemiği gösteren ayakkabılı adamlar dinlemiyor. nargile kafeler de kanalınızı açmıyor. programınızı doğru düzgün giyinmiş, parayla oynayan ve üçüncü sınıf poptan haz etmeyen adamlar dinliyor; peki neden böyle müzikler çalıyorsunuz?

  dinleyici kitlenizden 25-80 yaş aralığında kiminle konuşsam kimse müziklerinizden memnun değil (yirmi kişiye sorduysam hiçbiri memnun değil, hatta yakınıyorlar). sesi kıstıracak kadar kötü müzikler çalıyorsunuz. neden böyle yapıyorsunuz?

  gönül ister ki; ne o üstte bahsettiğim 5%'lik kısım kadar harika müzikler çalın, ne de 95%'lik ağırlığa sahip "shit music" çalın. gelin, aralarda her daim klasik müzik çalın, bu iş huzur içinde çözülsün (hafta sonu da klasik müzik radyosu olursunuz fena mı).

  sevgiler.

  edit: klasik müziği de risk almamak için yazdım; şimdi jazz, classic rock falan desek ayar gene kaçıp türkçe popa dönebilir. o nedenle dümdüz klasik müzik risksiz olur.