şükela:  tümü | bugün
 • bugün okulun kütüphanesinde görmem üzerine "bu ne ulan" dediğim uzay üssü.
  konuyla ilgili bir haber
 • oldukça ilginç bir arayüzü var: http://www.youtube.com/watch?v=anoueiraetg

  klavyesine kadar özelleştirilmiş ve 2 yıllık olarak kiralanıyor.

  bloomberg bundan 7 milyar $ gibi bir ciro elde ediyor.
 • bir ara bunun üzerinden, terminali kullanan büyük bir fonun(büyük bir yatırımcı da olabilir) nelere baktığından yola çıkarak kar sağlanmaya çalışılmış, sonra dava mı ne açılmış sonunu bilmiyorum. analist olmasam da bir günık param olursa alıcam bi tane bundan. bikaç tane de dev ekran. eğitimini de aldık mı tadından yenmez. derya deniz içinde yok yok. iran'la ambargo sonrasında iran'dan yola çıkan gemide ne kadar petrol var, o gemi şu an nerede, bunun gibi 20 gemi daha var onların haritadaki yeri ne. japonya'da bilmemne limanında şu an kaç konteynır bekliyor, hepsine ulaşmak mümkün.
 • 1 aydir kullanmakta oldugum terminal. aylik 2100 dolar civarindadir ve 2 yillik kontrat ile gelir. internetle yeni tanismis gibi bir hissiyat yaratir; su an bloomberg terminalim olmadan yasayamazmisim gibi geliyor bana * terminalle ilgili herhangi bir sorusu olan yazarlar mesaj kutumu yesillendirebilir.
 • biz o maliyetlere malesef kullanamazken bedava alıp kullananlara gıcık oluyorum.
 • türkiye'de yaklaşık 2000 kullanıcısı vardır ve bunun sadece %2'si bireysel kullanıcılardan oluşmaktadır. içinde bulunan bilgileri ise şu şekilde örneklendirebiliriz. paritelerin ham fitatları, ekonomik gelişmeler, çin'den abd' ye giden herhangi bir kuru yük gemisinin içinde ne var, şu an nerede, ülkelerin be şirketlerin ekonomik verileri vs vs. bankaların genel merkezlerinde, yatırım şirketlerinde veya uluslararası hizmet veren şirketlerin olmazsa olmazları arasındadır. çalıştığım yatırım şirketinde kullanma fırsatı bulduğum bu ürünün kendisine özel klavyesi ve iki monitörlü bir ekranı vardır. kullanması oldukça heyecan verici ancak yukarıda ki verileri çok önemsemeyen bireysel kullanıcıların aylık iki küsür bin dolar vererek almasına anlam veremiyorum. bu sebeple ülkemizde ki %2'lik kullanıcıyı çok merak ediyorum.
 • yaklasik 4 senedir calistigim, yatirimcilarin aylik/yillik belli bir ucret karsiliginda ( yillik ortalama 25000$-30000$), dunya uzerinde bulunan tum marketlerin ve bu marketlerdeki sirketlerin finansal verilerini ve analizlerini gercek zamanli olarak takip edebilmesini saglayan bilgisayar sistemidir.

  genellikle cift monitorle kullanilan bu sistem ( 3 ya da 4 monitorle de kullananlar vardir), kullanilmak istenen fonksiyon seceneklerine gore farkli fiyatlara satilmaktadir.
 • okulumda kullanma fırsatım olmuştu bu terminali. ilginç bir klavyesi vardır. sistemi iyi kavrayabilmek için sağlam bir eğitim şart yoksa ninelerin eline verilen akıllı telefondan farkı kalmaz.
 • çok para gerektiren bir bilgiye ulaşım aracı

  bloomberg terminal üzerinden şu makaleyi okuyabilen yazar varsa ulaştırabilirse memnun olurum.

  haber
 • kullanım kolaylığı bakımından gördüğüm en rahat terminaldir.
  google mantığı ile aranılan her türlü veriyi birkaç dk. içerisinde buldurtan bir terminal diyebilirim.
  rakibi olan reuters eikon'da ise çoğu zaman search özelliği düzgün çalışmıyor ve siz menülerde kayboluyorsunuz.