şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: asıl başlık "bloomberght'in bugünün titanik batarken şarkı çalan orkestrası olması" olacaktı, karakter sınırı malumunuz.

sabahtan beri dolar kuru ile alakalı herhangi bir bilgilendirmenin olmadığı yalama havuz kanalının titanik batarken çalmaya devam eden ünlü orkestraya benzetmem... eskiden herhangi bir rekor (kurda,borsada,özelleştirmede vb.) kırıldığı zaman kırmızı puntolarla bilgilendirme geçerlerdi. son bir iki haftadır kurda gelen rekorlarda, birilerinden fırça yediklerinden olsa gerek, herhangi bir"son dakika" haberi yok. bu çağda en zor saklanan şey bilgi, haberiniz olsun.

fırçacılar size söylüyorum, bloomberght sen anla...
  • güzel tanımlama. gemi batarken adamlar milleti uyutmaya devam ediyorlar.
  • hürriyet de bunun pencerede saç tarayanı.
  • özellikle "kriz " kelimesi konusunda sahipleri tarafından eğitilen ve bu kelimeye allerjileri varmış gibi davranan bir orkestradır.

dün zeynep erataman'ın radyo programındaki bir konuk kriz lafını etti diye güzem denilen şahsiyet ""ay kriz var mı ki" gibi saçma bir söylemde bulundu ve zeynep de hemen "yiiieaa kriz yooh reeeelde" diye toparlamaya çalıştı.

sonuçta ciner yayın grubusunuz ve zaten özgürce eleştiri hiç birinizden beklemiyoruz ama en azından bu kadar gülünç durumlara düşmeyin.

ülkenin ekonomisini en iyi anlatacak kanal kur 1-2 kuruş aşağı indiği zaman "gelişen ülke eknomonilerinde türkiye pozitif ayrıldı" diye haber yapıp dolar yükseldiğinde "efendim tüm gelişen ülke piyasalarında dolar zaten yüksek " haberi yapıyorlar.

burayı okuyorsanız size sesleniyorum.

cüneyt başaran dahil hepiniz acınası haldesiniz.
  • cüneyt başaran başta olmak üzere şu anki durumu pollyannayı aratır cinsten. ekonomi çökmüş, hala şu açıdan dış yatırımcıya cazip olduğumuzu anlatıyorlar. bu durumun içine gökten inmişiz gibi, kötü yönetilmenin hiç etkisi yok gibi, davranıyorlar. iktidar’a tek kelime edemediği içinde komik hallere düşüyor. zaten diğer çalışanlar, yanlış bişey söyleyip işsiz kalmamak için izne çıkmış topluca. her programda kendisi var. karşılaşsak sorsak, ne yapalım ekmek parası abi, evde çoluk çocuk var diyecektir.