şükela:  tümü | bugün
 • michelangelo antonioni filmi için (bkz: blowup)
 • ayrıca 90ların ortasında küçük çapta hortlayan mod akımına mensup gençliğin o sıralar uğrak mekanı olmuş bi clubımsı yer, londra'daydı.
 • brezilya'dan ithal edilen bir sakız. muzlusu tavsiye edilir.
 • türkçe'ye cinayeti gördüm olarak çevrilmiş julio cortazarın en ünlü öyküsü. orjinal ismi las babas del diablo.

  edit: efenim öykünün asıl ismi blow-up' imiş. dolayısıyla bu bilgi aslında yanlış yerde duruyor. fakat şu (bkz: #37159867) entry için ibret olsun diye silmeyeceğim. klavye şövalyelerinin böyle küçük bir hata için dahi mesaj atıp bilgi vermek yerine, nick altında ukalalık yaparak muhtemel düşük kendilik değerlerini tatmin etmeye çalışmalarına tam bir örnek.
 • (bkz: blow-up)
 • semiotiksel sorunların işlendiği michelangelo antonioni’nin 1966 yapımı “blow up” filminin konusu, londra’da fotoğraf stüdyosu sahibi ukala thomas’ın tesadüf sonucu çektiği fotoğrafı detaylı incelemesi sonucu cinayeti fark etmesiyle örülü. başrollerde david hemmings, sarah miles ve vanessa redgrave yer alıyor.

  yeni gerçekçilik yönetmenlerinden antonioni’nin önemli filmlerinden biri olarak kabul edilen blow up filminin kompozisyonu, bir ana gelişmeyle thomas’ın yaşamını sergileyen bir yan anlatının birleşmesiyle kuruludur. antonioni’nin filmi, çağdaş sinema ölçütlerinde izleyiciye sunulmuş. izleyiciye fotoğraftaki detayı sunmadan, ilmek ilmek sonuca ulaştırmayı başarır. bu durum, thomas’ın fotoğrafları büyütüp incelemeye başladığında ufak bir detayı fark etmesi üzerine fotoğraftaki detayları tek tek büyütmesiyle veriliyor.

  dönemin ingiltere’sinden de belirli karelerin verildiği filmde, thomas, tatminsizliği ve iş sevdasıyla izleyiciye tanıtılır. özel hayatında bir takım sorunları olan thomas, kendini hayatının merkezine koymuş, soğuk, ukala bir tiptir. thomas, hayatındaki sorunları alt edebilmek için aldırmaz tavırları içine bürünmüş biridir aslında.
 • istanbul bilgi üniversitesi vcd* bölümü tarafından hazırlanmış ve fotoğrafın bulunuşundan itibaren fotoğraf tarihinde söz sahibi olmuş yüzlerce fotoğrafçının portfolyolarından biyografilerine, fotoğraf tekniklerinden, teorilerine kadar her tür arşivsel dökümana ulaşabileceğiniz çok geniş kapsamlı bir web sitesi.

  http://www.designautopsy.com/blowup/
 • (bkz: motor up) (bkz: fuel up) urunlerini de ureten firmanin yeni urunu. blow job suresini uzatir. bir nevi oral sex viagrasi.