şükela:  tümü | bugün
  • ispanya için vize işlemlerinin yapılabileceği şirket.

http://ankaravisa.es/turco/turco.html

https://blsspainvisa.com/turkey/
  • sms servisine *revolutionary* diyen vize merkezi.
    *easy to use, this revolutionary sms service...*
    (bkz: taşak geçmek)
  • ispanya kons. başvuru merkezi değiştirmesi ve sistem değişikliğine gitmiş olmasından dolayı daha öncesinden parmak izi verilmiş olunsa dahi, her yeni müraacat randevulu olarak şahsen kabul edilmektedir.
  • ispanya vize işlemlerinin yapıldığı, hizmet anlayışının çok kötü olduğu şirket.

randevu saatinize güvenip 10 dakikada işlemimi halleder çıkarım diye düşünmeyin. 10 gün önce burada vize için 12.00'da randevum vardı. öğle arası halleder dönerim planı içerisindeydim. 11.40 gibi vardım buraya, sıra fişi aldırdılar. işimin bitip dışarıya adım atmam, abartmıyorum saat 14.00'e doğru oldu. yaklaşık 2buçuk saat bekledim. ona göre hareket edin.

ayrıca diğer kötü tarafı da işlem sırasında sizden onay alınmadan sms bilgilendirme servis parası alınmasına rağmen, hiç bir sms gelmiyor.
    başvurumdan 8 gün sonra mail attım ve pasaportumun durumunu sordum, iyi ki sormuşum. gelen cevap aynen şu: "pasaportunuzun ofiste alınmaya hazır olduğu anlamına gelir. istanbul ofis için pasaport teslim saatleri 14:00/16:00dır." *. yani demek ki ben pasaportum nerde diye merak etmesem adamların haber vereceği yok.
  • mesai saatleri arasında ne zaman arasam telefonları açmayan, acil olarak bilgi almam gereken konular için ulaşmaya çalıştığımda telefona 2. günde 50. aramamda ancak cevap veren, cevap verince de konu hakkında bir sik bilmeyen çalışanlarla konuşturan rezil şirket.
    2 hafta önce kendilerine ulaşmam 2 günümü aldı, bugün acil ulaşmam gerekirken yine telefonlar açılmıyor.
    vize randevumdan önce umarım kendilerine erişmeyi başarabilirim.
  • yukarıda da yazmışlar ben de tekrar belirteyim. pasaportunuzun ulaştığına dair sms falan atmıyor bu sorumsuz firma.

normalde schengen vizeleri 7 iş gününde çıktığı için, 7 gün bekledim (ayın 20si oluyor). 7. gün sms gelmediği için bu sabah telefonla arayarak pasaportumun akibetini sordum "aaaaa evet ulaşmış bize ayın 14'ünde" dediler.

sms için 4 tl keserken hiç sorulmuyor oysa ki. ispanya konsolosluğuna şikayet e-maili yazıcam, hiç yoktan iyidir.

siz de pasaportunuzun takibinde olun, bunlara güvenmeyin.
  • konsolosluğun kendi sayfasında yazmasa fake olduğunu düşüneceğim firma.

çok ciddi destek almaları gerekiyor. özellikle siteleri için bi profesyonelle çalışmalılar. böyle amatör bir firmaya vize işlemlerini nasıl teslim etmişler çok şaşkınım. herşey derme çatma göründüğü için bilgiler güven vermiyo. kitap randevu diyorum ve susuyorum. kitap randevu ???!!! *
  • 28 martta yaptığım başvurum sonucu 30 martta pasaportumu bana teslim eden firmadır.
    ilk etapta burada okuduklarımdan dolayı çok tedirgindim ancak 2 gün içinde başvurumu sonuçlandırmaları nedeniyle kendilerine teşekkür ederim.
  • ispanya vizesi için aradığım ve baya yardımcı olan şirket. işin garibi *sen trde çalışmıyorsun, ondan babanı sponsor olarak göstermen gerek* gibi garip bir istekte bulundular.
    standartların dışında iseniz, garip gelebiliyor arkadaşlara ki anlaşılan bir durum bu. çoğu elçilik yardımcı bile olamıyor.