şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ispanya için vize işlemlerinin yapılabileceği şirket.

  http://ankaravisa.es/turco/turco.html

  https://blsspainvisa.com/turkey/
 • ispanya kons. başvuru merkezi değiştirmesi ve sistem değişikliğine gitmiş olmasından dolayı daha öncesinden parmak izi verilmiş olunsa dahi, her yeni müraacat randevulu olarak şahsen kabul edilmektedir.
 • ispanya vize işlemlerinin yapıldığı, hizmet anlayışının çok kötü olduğu şirket.

  randevu saatinize güvenip 10 dakikada işlemimi halleder çıkarım diye düşünmeyin. 10 gün önce burada vize için 12.00'da randevum vardı. öğle arası halleder dönerim planı içerisindeydim. 11.40 gibi vardım buraya, sıra fişi aldırdılar. işimin bitip dışarıya adım atmam, abartmıyorum saat 14.00'e doğru oldu. yaklaşık 2buçuk saat bekledim. ona göre hareket edin.

  ayrıca diğer kötü tarafı da işlem sırasında sizden onay alınmadan sms bilgilendirme servis parası alınmasına rağmen, hiç bir sms gelmiyor.
  başvurumdan 8 gün sonra mail attım ve pasaportumun durumunu sordum, iyi ki sormuşum. gelen cevap aynen şu: "pasaportunuzun ofiste alınmaya hazır olduğu anlamına gelir. istanbul ofis için pasaport teslim saatleri 14:00/16:00dır." *. yani demek ki ben pasaportum nerde diye merak etmesem adamların haber vereceği yok.
 • konumu sanayi metrosundan çıkınca sağda ki ilk sokakta olan yer . sistemleri sürekli çöküyor asla bir şeyin zamanında hallolması mümkün değil . çalışanları yardımcı gerçekten herkes ilgileniyor fakat sürekli aksaklık çıkıyor .

  maalesef bende 2 saat kadar bekledim . sms parası için onay vermicem diyordum fakat sorulmadı bile ve o sırada içeri gelenler sms parası verdik ama sms gelmedi arayip öğrendim pasaportum gelmiş diyorlardı .
 • mesai saatleri arasında ne zaman arasam telefonları açmayan, acil olarak bilgi almam gereken konular için ulaşmaya çalıştığımda telefona 2. günde 50. aramamda ancak cevap veren, cevap verince de konu hakkında bir sik bilmeyen çalışanlarla konuşturan rezil şirket.
  2 hafta önce kendilerine ulaşmam 2 günümü aldı, bugün acil ulaşmam gerekirken yine telefonlar açılmıyor.
  vize randevumdan önce umarım kendilerine erişmeyi başarabilirim.
 • yukarıda da yazmışlar ben de tekrar belirteyim. pasaportunuzun ulaştığına dair sms falan atmıyor bu sorumsuz firma.

  normalde schengen vizeleri 7 iş gününde çıktığı için, 7 gün bekledim (ayın 20si oluyor). 7. gün sms gelmediği için bu sabah telefonla arayarak pasaportumun akibetini sordum "aaaaa evet ulaşmış bize ayın 14'ünde" dediler.

  sms için 4 tl keserken hiç sorulmuyor oysa ki. ispanya konsolosluğuna şikayet e-maili yazıcam, hiç yoktan iyidir.

  siz de pasaportunuzun takibinde olun, bunlara güvenmeyin.
 • gördüğüm en dandik internet sitesine sahip vize aracı şirketi. sitelerinde türkçe dil seçeneği google translate ile oluşturulmuş book appointment sekmesini kitap randevu olarak çeviriyor. kardeşim türkçe site yapamıyorsan yapma bari de böyle saçma durumlar oluşmaz en azından.

  mesela idata veya vfs global sitelerinde başvuru için gereken maddeleri memurlar, öğrenciler, şirket sahipleri, emekliler vs. kategorize ederek tek tek açıklamışlar ancak bunlarda öyle birşey de yok. allah ne verdiyse aklımıza gelen toplayıp gideceğiz herhalde.

  ispanyaya vizem olmadan uçak bileti aldığıma pişman eden kurum oldu kendileri.

  edit: başvurumuzu gerçekleştirdik. öncelikle söylemem gerekir ki randevu falan almaya hiç uğraşmayın girişte numaratör var sıranızı alıp bekliyorsunuz, randevunuz var mı soran eden yok.

  ikinci olarak; sıra çok yavaş ilerliyor ama bunda tek hata şirketin değil, insanımızın mal olması da önemli bir etken. içeriye girenlerin hemen hepsi cartım eksik curtum eksik diye geri çıkıyor girişteki görevliden o eksiklerin çıktısını almaya çalışıyor ve o sırada onun başvurduğu gişe yeni başvuru almıyor. ana avrat sövdüm içimden bu şahıslara siz düzgün belgenizi hazırlayıp gidin size de sövmesinler.

  pasaportunu teslim alıp çıkan insanlara ne kadar verdiler vize süresini diye sordum, benim sorduklarımın hepsine 3 aylık vize çıkmış. bizim pasaportlar gelince editlerim.
 • konsolosluğun kendi sayfasında yazmasa fake olduğunu düşüneceğim firma.

  çok ciddi destek almaları gerekiyor. özellikle siteleri için bi profesyonelle çalışmalılar. böyle amatör bir firmaya vize işlemlerini nasıl teslim etmişler çok şaşkınım. herşey derme çatma göründüğü için bilgiler güven vermiyo. kitap randevu diyorum ve susuyorum. kitap randevu ???!!! *
 • 28 martta yaptığım başvurum sonucu 30 martta pasaportumu bana teslim eden firmadır.
  ilk etapta burada okuduklarımdan dolayı çok tedirgindim ancak 2 gün içinde başvurumu sonuçlandırmaları nedeniyle kendilerine teşekkür ederim.