şükela:  tümü | bugün
 • blu tv'ye 2020 yılı kasım ayında bir aylık olmak üzere abone oldum. bunun için banka hesap kartımla 22,90 tl ödeme yaptım. bir ayın sonunda aboneliğim sona erdi. bunun üzerine aboneliğimin devam etmesine yönelik hiçbir işlem yapmadım. ancak aboneliğimi başlattığım gün ve saate karşılık gelen 2021 ocak ayında blu tv tarafından bilgim dışında banka kartımdan 22,90 tl çekildiğini öğrendim. bu konuda blu tv'ye şikayet hattı üzerinden mail atıp tarafıma bilgi verilmesini ve paranın da iade edilmesini istedim. bilgi olarak bankaya müracaat etmem gerektiği yönünde bir geri bildirim yapıldı! sanki bunu akıl edemeyecekmişim gibi. ancak benim onlardan öğrenmek istediğim şey abonelik süremin dolmasına rağmen banka bilgilerimin ne hakla kullanıldığı. bu soruyu mail atarak sorsam da henüz bir dönüş olmadı.

  bankayla yaptığım görüşmede kartımın iptal edilmesi gerektiğini öğrendim. peki bu bedavacılar (daha ağır sözleri hak ediyorlar da neyse) yüzünden neden banka kartımı iptal ettirmek zorundayım? neden işimi gücümü bırakıp bu saçmalıkla uğraşmak zorundayım? bu arada param iade edilecek mi? bilmiyorum!!

  edit: süreli sözleşmelerin süre sonunda kendiliğinden biteceğini sanarak büyük bir cehalet örneği gösterdiğimi anlıyorum.
 • ortada rezalet yoktur.

  not: aslında vardır ama rezalet blutv'de değil, okur yazarlık seviyesindedir.
 • rezalet puanim 0. abonelik otomatik yenilenir. ıkinci parayi cekmeden iptal etseydin 1 ay rahat rahat kullanirdin. bu spotify, netflix, prime hepsinde böyledir.
 • blutv nin aboneligi yenilenen abonelik. ay bitmeden once iptal edilmesi gerekmektedir. ancak abone olurken bunu görunur sekilde belirtmesi gerekirken sozlesmenin bilmem neresinde yazmaktadir.
 • bu yapılana şartları okumamak denir.

  her platformda olan durum, ilk ay ücretsiz verirler ve iptal etmediyseniz otomatik yenilenir.
 • 1 ayın sonunda üyeliğinizi siz iptal ettiniz mi? yoksa ben devam ettirmiyorum diye zaten devam etmemiştir mi dediniz?

  bu tarz sistemlerde siz iptal edene kadar üyeliğiniz tekrarlanır bunu bilmeyen zaten yoktur ki muhtemelen okumayıp onayladığınız üyelik sözleşmesinde de yazıyordur bu.

  ortada bir rezalet göremedim.
 • bu tür durumlardan kaçınmak için, hangi şartlarda üyelik yenilemesi olur ve koşulları nelerdir okumak gerekir. aynı zamanda benzer durumlar oluşsun istenmiyorsa (eğer varsa) sanal kart kullanmak uygun olur.

  ilgili link

  bağlantıya tıklamak istemeyenler için
  --- spoiler ---

  üyeliğimi iptal etmediğim sürece üyeliğim yenilenir mi?
  satın almış olduğunuz aylık/yıllık üyelikler siz iptal etmediğiniz sürece, üyeliğinizi gerçekleştirdiğiniz tarihte otomatik olarak yenilenecektir. üyeliğinizi iptal ettiğinizde bir sonraki ay/yıl sizden üyelik ücreti alınmayacak ve bir ödeme yaparak hesabınızı yeniden aktif etmediğiniz sürece üyelik ücreti tahsil edilmeyecektir. iptal ettiğiniz üyeliğinizin faturalama döneminin sonuna kadar blutv içeriklerini izlemeye devam edebilirsiniz.

  blutv aboneliğimi nasıl iptal edebilirim?
  hesabım sayfasında bulunan "iptal et" butonundan aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz.

  *web veya mobil web üzerinden bu işlemi sağlayabilirsiniz, mobil uygulamalarda bu özellik bulunmamaktadır.

  apple uygulama içi satın alma (in-app purchase) ile gerçekleştirilen üyeliklerde iptal işlemi itunes üzerinden gerçekleştirilmektedir. daha fazla bilgi için bkz: [video] - uygulama içi ödeme (in-app purchase) ile nasıl iptal ederim?
  --- spoiler ---
 • olmayan rezalet.

  mevcut sistem böyle. bütün dijital platformlarda siz iptal etmedikçe abonelik her ay otomatik yenilenir.
 • internet okur yazarlığı olmayan cahil bir yazarımızın başına gelen hadise. tüm abonelikler bizzat iptal etmediğin sürece devam ederler. bunu mailde, üye olurken vb 2-3 defa da yazarlar.
 • bir aylık aboneliğiniz sona ermez. bir aylık aboneliğinizin yenilenmesi için herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. yenilenmemesi için aboneliğinizin iptaline başvurun.

  tanım: hayatında ilk kez abonelik sistemine sahip bir ürünü kullanan kişinin rezaleti.