şükela:  tümü | bugün
 • ortada rezalet yoktur.

  not: aslında vardır ama rezalet blutv'de değil, okur yazarlık seviyesindedir.
 • rezalet puanim 0. abonelik otomatik yenilenir. ıkinci parayi cekmeden iptal etseydin 1 ay rahat rahat kullanirdin. bu spotify, netflix, prime hepsinde böyledir.
 • blutv nin aboneligi yenilenen abonelik. ay bitmeden once iptal edilmesi gerekmektedir. ancak abone olurken bunu görunur sekilde belirtmesi gerekirken sozlesmenin bilmem neresinde yazmaktadir.
 • bu yapılana şartları okumamak denir.

  her platformda olan durum, ilk ay ücretsiz verirler ve iptal etmediyseniz otomatik yenilenir.
 • 1 ayın sonunda üyeliğinizi siz iptal ettiniz mi? yoksa ben devam ettirmiyorum diye zaten devam etmemiştir mi dediniz?

  bu tarz sistemlerde siz iptal edene kadar üyeliğiniz tekrarlanır bunu bilmeyen zaten yoktur ki muhtemelen okumayıp onayladığınız üyelik sözleşmesinde de yazıyordur bu.

  ortada bir rezalet göremedim.
 • bu tür durumlardan kaçınmak için, hangi şartlarda üyelik yenilemesi olur ve koşulları nelerdir okumak gerekir. aynı zamanda benzer durumlar oluşsun istenmiyorsa (eğer varsa) sanal kart kullanmak uygun olur.

  ilgili link

  bağlantıya tıklamak istemeyenler için
  --- spoiler ---

  üyeliğimi iptal etmediğim sürece üyeliğim yenilenir mi?
  satın almış olduğunuz aylık/yıllık üyelikler siz iptal etmediğiniz sürece, üyeliğinizi gerçekleştirdiğiniz tarihte otomatik olarak yenilenecektir. üyeliğinizi iptal ettiğinizde bir sonraki ay/yıl sizden üyelik ücreti alınmayacak ve bir ödeme yaparak hesabınızı yeniden aktif etmediğiniz sürece üyelik ücreti tahsil edilmeyecektir. iptal ettiğiniz üyeliğinizin faturalama döneminin sonuna kadar blutv içeriklerini izlemeye devam edebilirsiniz.

  blutv aboneliğimi nasıl iptal edebilirim?
  hesabım sayfasında bulunan "iptal et" butonundan aboneliğinizi iptal ettirebilirsiniz.

  *web veya mobil web üzerinden bu işlemi sağlayabilirsiniz, mobil uygulamalarda bu özellik bulunmamaktadır.

  apple uygulama içi satın alma (in-app purchase) ile gerçekleştirilen üyeliklerde iptal işlemi itunes üzerinden gerçekleştirilmektedir. daha fazla bilgi için bkz: [video] - uygulama içi ödeme (in-app purchase) ile nasıl iptal ederim?
  --- spoiler ---
 • bu bir rezalet değil, yaptığın işlemin abonelik olduğunu anlamıyor ve bunu iptal etmem gerektiğini bilmiyorsun demektir.
  adı üstünde, abonelik, tekrarlar. her ay. bu on yıllardır olan bir sistem. 1977'de milliyet çocuk abonesi idim. dergi her ay kapıma gelirdi. çünkü ücretini 12 aylık peşin ödenmiş olurduk. (abone olmayan gidip gazete bayiinden parasını verip bir kez, bir adet satın alırdı)
  aylık abonelik ise, sürekli kullandığımız bir sistemin parasını ayda bir (maaşınız ile senkron olarak) ödemek için düzenlenmiş hâlidir. bundan vaz geçince, bunu kuruma bildirmek gerekir ki, kurum size hizmet vermeyi bıraksın.
  kaç yaşındasiniz ki? 16 mi? hiç mi abone olduğunuz bir sistem olmadı bugüne kadar?
 • olmayan rezalet.

  mevcut sistem böyle. bütün dijital platformlarda siz iptal etmedikçe abonelik her ay otomatik yenilenir.
 • internet okur yazarlığı olmayan cahil bir yazarımızın başına gelen hadise. tüm abonelikler bizzat iptal etmediğin sürece devam ederler. bunu mailde, üye olurken vb 2-3 defa da yazarlar.
 • bir aylık aboneliğiniz sona ermez. bir aylık aboneliğinizin yenilenmesi için herhangi bir şey yapmanıza gerek yok. yenilenmemesi için aboneliğinizin iptaline başvurun.

  tanım: hayatında ilk kez abonelik sistemine sahip bir ürünü kullanan kişinin rezaleti.