şükela:  tümü | bugün
  • 1990 yılında batu mutlugil & yavuz çetin tarafından kurulan daha sonrasında sunay özgür ve kerim çaplı' nın da katılımı ile son şeklini almış olan akla zarar blues grubunun hikayesini anlatan ancak içeriği şimdi aramızda olmayan yavuz çetin ve kerim çaplı' nın hayatları üzerinden yürüyen çok güzel samimi bir belgesel filmdir.

filmin içeriği hakkında genel itibari ile hayata veda eden efsane iki müzisyen ile beraber çalmış yada arkadaşlık etmiş isimler ile yapılan röportajlar bütünü diyebiliriz. bunun ile birlikte deha adamların özel anları ve bir takım önce yayınlanmamış görüntüleri de filme dahil edilmiş.

yapımcısına yönetmenine fikir babasına herkese binlerce teşekkür ederiz.

buyrun göz atın

peşin edit: aramaya inandım filmin başlığı bulamadım
  • şimdi blue filmi (belgesel film) blue başlığındaki entryleri tabiki okudum ama 20 yaşındaki kızla çıkan 30 yaşındaki adam başlıkları acılan ve sayfalarca yazılan sözlükte arada kaybolur die başlığı blue filmi diye actim.

tabi çok kaliteli ve doyurucu içerikleri olan başlıklar arasında yaptığım ne saçmaydı değil mi.

michael jackson şarkıcısı imiş

neyse mühim değil hata ettik ise affola diyelim
    o büyük hayatından çaldığım 3 saniye için özür dilerim büyük insan
  • ağzına kadar dolu bir salonda izlediğim gerçekten güzel bir belgesel filmdi. sadece uyuşturucuyla ilgili kısımların atlandığını ve o konuda belli kaygılarla belgeselin objektif olmaktan çıktığını düşünüyorum.

sadece sinemaya yakışmayacak kadar düşük çözünürlükte fotoğraflar ve videolar kullanılması rahatsız ediciydi. çözünürlükle uğraşmak filmin maliyetini ciddi oranda artıracağı için durumu anlıyorum. hem buna da şükür, iyi ki bu belgeseli çekmişler. daha iyileri de çekilsin. ayrıca batu baba'nın hikayesi de çok ilginçtir. belgeselde sesini duymak bile iyi hissettirdi. çok güzel adamlar bunlar, çölde açan çiçekler gibi...

kerim çaplı'nın eski ve boş valizi burnumun direğini sızlattı. iyi ki çekmişsiniz, emeğinize sağlık.
  • şu tarih itibariyle türkiye çapı toplam izlenme box office türkiye'de 4500 olarak görünüyor. amk sadece istanbul'da on binlerce müzik sever var. bu işte bir yanlışlık olmalı!..
  • sevdiğimiz müzisyenleri daha yakından tanımamıza vesile belgesel... herbiri çok değerli insanlardan onları dinlemek gerçekten etkileyiciydi. iki dahi müzisyen yavuz çetin ve kerim çaplının masmavi rock'n roll hikayesi... dağıldım, hüznü bütün günüme yayıldı. tam "keşke" dediğim anda emre noyan "huzursuz bir yürek huzur buldu" diye yüreklere su serpmeye çalışıyor ve erkan oğur en güzel şekilde noktalıyor: "anlaşılmamak diye bir şey yok. sen kendini anlıyorsan yeterli. sen bir enerji yığını olarak varsın, yok olamazsın. müzik de yok olmaz."
  • (bkz: batman filmi)
  • antalya seansı bu akşam 19:30'da 5m migros cinemaximum'da gerçekleşeek belgesel.

editleme: yüksek rağbeti sayesinde bugün iki seansı daha var. 22:00 seansına gelebilecek olan gelsin, izlesin!
  • bluesa, rocka, 90lara, 90lar beyoğlu ve kadıköy ekseninde imkansızlıklar içinde ortaya konulan o saf ve kaliteli müziğe ve müzisyenlere özlem duyan, o dönemi ve onları merak eden ve seven herkesin izlemesi gereken, türkiye müzik tarihinin en deha ve şahsına münhasır müzisyenlerinden olan (bkz: yavuz çetin) ve (bkz: kerim çaplı) anısına yapılmış olan belgeseldir. (bkz: erkan oğur)'un yavuz çetin'le ilgili konuşurken konuşmaya devam edemeyip gitarını yüzüne kapatması ve kerim çaplı'nın boş deri bavulunun ekranda belirdiği an kanımca en vurucu yerleridir.