• bu otelin alt katında işletmeciliğini chris rea'nın yaptığı the blue cafe bulunur.
  • günbatımında üstü açık bir arabaya atlayıp, ıssız bir yolda saatlerce sürme isteği uyandıran lezzet.
  • gece yarısından sonra sırbistan topraklarını araba ile geçerken birebir giden ardarda 20 defa dinlenebilen bir şarkı.. sırf o atmosferi yakalamak için şimdi tekrar yola çıkılabilir
  • hüzünlü bir yaşanmış hikayenin bünyede açtığı yaralar üzerine kaleme alınmış güzel chris isaak şarkısı. psikolojik sorunları olan yakın bir arkadaşı, bir otel odasında intihar etmeden önce chris isaak'ı arayarak, kendisini çok kötü hissettiğini, her şeyin anlamsızlaştığını söylüyor. kısa bir süre sonra da chris isaak, arkadaşının intihar haberini alıp sarsılıyor. kendine geldikten sonra, arkadaşının o otel odasında duyduğu yalnızlığa empati kurarak bu sözleri ve melodiyi döküyor ortaya.
  • çook tehlikeli bi şarkı. dikkat edilmezse kötü sonuçlar doğurabilir.
  • blue hotel on a lonely highway.
    blue hotel life don't work out my way.
    blue hotel on a lonely highway.
    i wait alone each lonely night.
    blue hotel, blue hotel.
    blue hotel every room is lonely.
    blue hotel i was waiting only.
    the night and the life of her lonely dream.
    blue hotel, blue hotel.

blue hotel on a lonely highway.
    i wait alone each lonely night.
    blue hotel, blue hotel.
  • chris isaak'in delikanlılara daha çok hitap eden, kovboy vari efsanevi parçası. diğer efsane wicked game delikanlıyı bozacak nitelikte olduğundan her zaman tercihim blue hotel'den yana olacaktır.
  • 89 yılı olmalı. bir dizi var trt'de. geceleri yayınlanıyor. adını unuttum şimdi, değişik karanlık bir polisiyeydi. (diziyi anlayan, hatırlayan varsa iletsin lütfen, lovejoy değildi :))
    işte o dizide geçiyordu bu parça. ne internet var ne ingilizce. akıl edip biterken jenerik yazılarına bakarak chris isaak ve blue hotel'i gördüm.
    ertesi günlerde zor da olsa buldum kasedi, kızılay'da ada müzik'ten buldum aldım "ya işte blu otel var da, blues gibi de değil de gitarlı felan" diye anlatmaya çalışarak.
    wicked game'i daha çok sevsem de hep hoş bir anıdır bu parça bende, hüzünlü olmasına rağmen. çünkü yabancı müzik kültürüm sezen cumhur'la şekillenen ben kendim buldum, kendim dinledim, çevreme de dinlettim. bu adamı bilen ve parçayı seven insana çok az rastladım ta ki internet yaygınlaşıncaya kadar.

buna benzer bir durum da haluk levent içinde söz konusu, ama pek övünç duydurmadı bana sağ olsun.
  • 87 yılı güzelliklerinden olur kendileri , bir diğeri için black-(bkz: wonderful life)
  • akıl dimağ alacak gibi bir güzelliği yok bu şarkının, öyle bir güzel. aşırı güzel ulan!
hesabın var mı? giriş yap