• izlanda'nın en çok turist çeken merkezlerinden biri olan jeotermal kompleks.

silika bakımından çok zengin olan suyu bir çok cilt hastalığına iyi gelmektedir. son yirmi yılda, başarılı işletmecilerin elinde, çoğunlukla yerel halkın bildiği/gittiği bir yer olmaktan çıkıp, dünyanın her köşesinden turist çeken başarılı bir işletmeye dönüştürülmüştür.
  • bir votka kokteyli.

-4.5 cl. votka
    -1.5 cl. blue curaçao
    -12 cl. ananas suyu

bardağı buzla doldurun. malzemeleri koyun ve iyice karıştırın. ananas dilimiyle süsleyin.
  • izlanda'da bulunan ve belki de izlanda'nın en çok ilgi çeken yeri.

aslında oldukça etkileyici de, insanlar - bilmemkaç derece havada burada suya girip yüzebiliyor. su sıcaklığı yüksek ve çıkar çıkmaz da 2 saniye içerisinde havlulara sarmalanıp içeri geçebildiğiniz için üşümüyorsunuz.

manzarası muhteşem. söz konusu su cilde çok iyi geldiği için, bir sürü abidik gubidik mineral içerdiği için kozmetik ürünlerinde kullanılıyor, kendine ait bir markası da var. ancak aynı su saçlara iyi gelmiyor, inanılmaz sertleştiriyor, bu nedenle kadınlar genellikle saçlarını ıslatmadan bone ile yüzmeyi tercih ediyor.

sudan çıktıktan sonra, orada bulunan bilimum kozmetik ürünlerini yüzünüze bocalıyorsunuz, duşunuzu alıp, kurulanıp, mekan ile iç içe olan restorana geçiyorsunuz ve şarabınızı yudumlayıp, manzaranın tadını çıkarıyorsunuz.

çok iyi banyo yapmanız gerek benden söylemesi, zira aradan saatler geçse de kulaklarınızın içinde beyaz kumlar dolaşıyor olabilir. ha bir de yine aynı mekanda bulunan ve bir çok hediyelik eşya ve kozmetik ürünü satan mağaza çok pahalı.
  • çok küçük yaşta ıssız adaya düşen ve cinsel kimliklerini orada keşfeden iki çocuğun hikayesidir.
    pek naif bir film.

şöylede güzel bir repliğe sahiplik eder:

richard: neden bebeğin oldu?
    lilli: bilmiyorum..
  • corto malteseye ilham kaynagi olan kitaptir ayni zamanda..
  • yapması gayet basit olan ve aynı zamanda sizi üzmeyecek 1 kokteyldir. votka ile problemi olmayan birisi olarak bilmediğim barda ilk önce bunu söylerim, bunu bile yapmayı beceremiyorlarsa kokteyllerine asla şans vermem. iyi mixolojist turnusoludur.
  • (bkz: mavi gol)
  • daha güneş doğmamış ve kar yağarken sıcacık sularına girmiş olduğum izlanda'nın güzide turistik yerlerinden birisi. saatlerce içinden çıkmak istemedim o kadar güzel bir yerdi ki. sonrasında inanılmaz bir uyku bastırıyor o kadar da hafifletiyor insanı. havuz bardan istediğiniz içeceği alıp sıcak suların keyfine bakmaya devam ediyorsunuz bir yandan kar yağarken. izlanda'da gidip görülmesi gereken yerlerden biridir kanımca.
  • ızlanda'nin grindavík bolgesindeki bu turistik jeotermal havuza girmek isteyen bence bu isi mutlaka tatilin son gunune biraksin. stres yorgunluk birsey kalmiyor adeta pamuk gibi oluyorsunuz, saciniz haric... havuzun icinde bir ickiden sonra ben o kadar relax olmustum ki sonrasinda dusa giderken soyunma odasi ciplakligi fobimi bile yenmis durumdaydim.
    gunduz giren tum gun kalabiliyormus, yapilmasi gereken de o. ben aksam girebilmistim hem isiklandirma yok ve her yer karanlik, havuzun buyuklugu tam algilanmiyor hem de resimler cok iyi cikmiyor. aksam seansinin tek avantaji sansliysaniz uzerinizde kuzey isiklari olma ihtimalidir.
    evet cok pahali (cunku biz cok fakirlestik) ama deger. ayni ozellikte jeotermal su ulkemizde de var ancak oralarda bulacaginiz varislerini ovan teyzeler, burda ise cok farkli bir deneyim.
hesabın var mı? giriş yap