• isabella rossellini hatun kisi kimsesinin yer aldigi film
  • peter greenaway'in 'keske ben cekmis olsaydim' dedigi film.
  • bi de black velveteen var, ama o ayri bi$ey...(bkz: lenny kravitz)
  • david lynch'in yine kyle maclachlan`ı oynattığı filmlerden biri. 1986 yapımı.
  • bobby vinton amcanın blue velvet filminin girisindeki mutlu amerikan kasabası görüntüleri esliginde çalan şarkısıdır.

lyrics are as follows

she wore blue velvet
    bluer than velvet was the night
    softer than satin was the light
    from the stars
    she wore blue velvet
    bluer than velvet were her eyes
    warmer than may her tender sighs
    love was ours
    ours a love i held tightly
    feeling the rapture grow
    like a flame burning brightly
    but when she left, gone was the glow of
    blue velvet
    but in my heart there'll always be
    precious and warm, a memory
    through the years
    and i still can see blue velvet
    through my tears
  • david lynch'in 1986 yapimli filmi. film daha ilk basta adami kopartir. lynch "iste geldim burdayim" der hemen.
    ya$li adam bahce sularken hortum boynuna dolanir, adamcagiz orada ecel terleri dokerken kopekcik hortumdan su icme tela$i icindedir. jeffrey babasini hastanede ziyaret etmis evine donerken yolda kesilmis bir kulak bulur... o da eceline susamis bir $ekilde i$in sirrini cozmeyi kafaya koyar ve bu hikaye boyle gider...
    bu filmdeki karakterler cok urkunctur.kafayi siyirmis bir $arkici (isabella rossellini), sadist, manyak bir uyusturucu bagimlisi falan filan.
  • icinde yuvarlanıp,gomulunmesi gereken super bobby vinton $arkısı
  • (bkz: green velvet)
  • (bkz: bobby vinton)
  • david lynch en sıkıcı kasabaları bulur, en canı sıkılan insanları da ihmal etmez, bu en canı sıkılan insanlar en gizem peşinde koşmak isteyen insanlardır da ayrıca blue velvet'in baş karakteri şahıs gibi ayrıca mulholland drive'daki ikincil roldeki sarışın aktrist gibi, onlar koşarlar sırların çözümü peşinde biz de izler gideriz nitekim müzikler bile yeter aslında öylece durup izlemek için... şimdi diğer filmleri için bir şey demeye gerek yok da blue velvet'in blue velvet olma nedenini pek oturtamamış lynch bu sefer bence, öyle gökyüzü derdi falan havalarda uçuşmuş kalmış zaten laura dern gibi bir insanı izlemenin zorluğu da eklenince diğer lynch filmlerine göre aşağı sularda yüzen bir film olmuş çıkmış mavi kadife... wild at heart'ta da aynını yapmıştı bu adam gidip aynı kadınla bi de üstüne nicholas cage'i oynatmıştı, olmamıştı o da...
hesabın var mı? giriş yap