şükela:  tümü | bugün
  • türkmen holding tarafından ingilterede kurulmuş olan deniz şortu ve plaj aksesuarları satan butik markadır. fiyatları biraz tuzludur fakat malının kıymetini bilene ve ucuz mal alacak kadar zengin değilim diyenlere mutlak olarak öneririm. ülkemizde beymenlerde satılmakta olup en son bodrum marinada bir şubesine rastlamıştım. alaçatı, antalya, marmaris gibi yazlık bölgelerde de şubeleri bulunmaktadır. gömlek, şort, gözlük ve ayakkabı konusunda da oldukça başarılı bir marka. göz atın derim.
  • erkekler için çok güzel ve kaliteli deniz şortları üreten bir marka. desenleri inanılmaz güzel ve dikkat çekici. koyu bir ralph lauren hayranı olarak bunu söylemek çok garip gelse bile ürünlerin desenleri ralph lauren'in yaptıklarından daha başarılı. fiyatları biraz yüksek ancak hem güzel ve farklı desenli hem de kaliteli bir ürün almak için verilebilinecek bir miktar.

diğer ürünlerini incelemediğim için bir yorum yapamayacağım ancak farklı ve istediğim renklerde uzun kollu keten gömlek ürettikleri için kalbimi kazandılar.
  • fazlasıyla gereksiz pahalı bulduğum marka. kaliteli olabilir, bilemem. ancak şimdiye kadar girdiğim hiç bir mağazasında zevkime hitap eden tasarımlar da bulamadım.
    deniz şortu dedin mi benim için (bkz: quiksilver)
  • fiyatları pahalıdır ama bu pahalılık ds2, d&g, moschino, gucci ayarında gibi bir pahalılık değil fred perry, lacoste, tommy ayarındadır ki bence normal. türk girişimi olduğunu da başlık sayesinde öğrendim.

sadelik ve şıklık hastası olduğum için tarzıyla nazarımda en beğendiğim ve içime sinen markalardan biridir. ilk alışverişimi babama gömlek alarak yapmıştım daha sonra kendime iki deniz şortu ve bir gömlek edindim, evet her gün giymedim ama babamın gömlek dahil hepsi hala taş gibiler. dikkat eden herkes de soruyor nereden aldığımı. beymenler'de bütün çeşitleri yok. mağazaları da yaygın değil anladığım kadarıyla sadece alaçatı ve akasyada denk geldim.

şimdi de ayakkabılarını gözüme kestirdim çünkü markanın ürünlerinin birbirleriyle olan uyumu mükemmel oluyor. ucuz ürün alacak kadar zengin olmayan arkadaşlara tavsiyedir.
  • kişiye özel deniz şortu yapabilen marka.

tık.

türk girişimi olduğunu bilmiyordum, bu iyi bir şey. yalnız fiyatları çok yüksek. bu kişiye özel deniz şortu olayı 1900 liraymış mesela.
  • en son mersin marinaya subesini acmis olan markadir. fiyatlari 400 tl gorunuyor normal bence. etronun mayolari baya saglam solmayan cinsten. bu marka nasildir solar mi hic fikrim yok. solmuyorsa alinir 400 tlye
  • alaçatı'da mağazasını görüp hayran olduğum mayoların markası. sonra internet sitesinden de çok baktım.

çok güzel desenleri tasarımları var ama bir şort mayoya 60 euro verme fikrini hâlâ kabullenemedim.

ay-yıldız mayoları da benzer tasarımlar yapmış, o da yazmış üstüne 300 lira.

direniyorum almamak için.
  • tasarımları güzel olmasına rağmen kalitesi çok kötü olan marka.

eşime biri mayo, diğer ikisi de bermuda olmak üzere 3 tane şort aldık. bilmediğin markadan 3 tane ürün almak bizim mallığımız kabul ediyorum ama görüntüleri güzeldi eşimin de ihtiyacı vardı, hadi yerli girişimi dedik vs.

mayo şort daha 4-5 giyişte perte çıktı. kumaş diğer mayo şortların aksine leke tutuyor, eşim ıslak mayo ile kuma oturmuş (egenin kumunu bilirsiniz) arkası tamamen leke olmuş. yıkadık ama yine çıkmadı. o nedenle mayo şortlarını kesinlikle tavsiye etmiyorum bence tam bir fiyasko.

bermudalara gelince, bir tane bej bermuda almıştık onun da üzerine bir damla su damlasa koca bir su lekesine dönüşüyor. rezalet bir kumaş. erkekler için tehlikeli bir durum, anlamışsınızdır;)

keten bermudanın kalitesi iyiydi ancak onun da cepleri çok küçük. cüzdanı bırakın kartvizit bile zor sığıyor. takside cebinden parasını düşürünce eşim bu şortu da bir daha giymemeye karar verdi.

yani anlayacağınız o kadar para verdik elde var 0. tavsiye etmiyorum.