şükela:  tümü | bugün
 • bar performanslarında hayat kurtarır. 15 wattlık bu amplinin 12 inchlik bir de apollesi* vardır. taşınması da kolaydır. boyuna posuna bakmadan bağırır inletir ortalığı bücür şey.
 • çok çok iyi bir amfi. 14kg'lık ağırlığa sahip olduğu için rahatlıkla taşınabiliyor. çeşitli performanslarda rahatlıkla kullanılabilirken boyuna göre müthiş olan lambali amfi kalitesindeki sesiyle ağzımı beş karış açık bırakmıştı vakti zamanında. fender'in üretimi bu amfileri türkiye'ye kıvılcım müzik getirmekte; lakin uzunca bir süredir stoklarında bulunmamakta. tüm tüneli dolaşmama rağmen bulamayıp eve hüzün içerisinde geri döndürten amfidir bu.
  türkiye'de fiyatları 800 euro civarında iken almanya'da 500 euro, amerika'da 450 euro civarlarındadır. türkiye'den almak yerine yurt dışından getirilesi amfidir bu.
  hatta getirirken sağ alttaki msg butonuna basıp şahsıma mesaj atarak 2 tane getirmek en hayırlısıdır, tadından yenmez.

  ps: 2. gelen amfinin benim olması kaidesiyle.
 • tweed kapli, jensen hoparlorlu daha ozel bir modeli olan muhtesem fender urunu. iskoc kumasini veriyor, retro goruntuyu cebimize koyuyoruz, kulaklarimizi inanilmaz temiz tup tonlari ile dolduruyoruz. aslinda blues deluxe -ki o da tek hoparlor, fakat 30 watt sanirim- cok yakin bir fiyat araliginda ve onun da harika bir distortioni var yumusacik, ama hafifligi, ufakli ve guzelligi ile blues jr basli basina bir efsane oldugunu belli ediyor, yarin gidip alacagim daha fazla dayanamiyorum.
 • leo fender yasıyor olsaydı mutluluktan ağlayarak kullanması pek muhtemel amfi. bir ufaklık bu kadar mı iyi özetler fender tonunu, ayrıcalığını. ısrarla modifiye spikerli nos modelini almanız tavsiye olunur. tüpleri yakana kadar çalınız.
 • fender' in 95 yılında piyasaya sürdüğü 15w butik anfidir. 3 preamp tube 2 power tube içeren alet (tube' ler sovtektir) 95 yılından bu zamana kadar baya değişiklikler geçirmiştir. en önemli değişikliği 2001 yılında geçirmiş ve üretimi amerika' dan meksika' ya taşınmıştır. amerikan üretimi olan anfilerin devresi yeşil meksika üretimi olanlar krem rengidir. teknik olarak yapılan en büyük değişiklik ise düşük seslerde anfinin sesindeki basların azaltılması ve reverb' ün master volume'den ayrılması olmuştur. tabi bide eminence spkear kullanılan anfi 2001 yılından itibaren jensen speaker'a geçmiştir. full lambalı olması sebebiyle verimi yüksektir, 40 watt transistörlü anfi gücünde ses verebilir tabi lambalı olması sebebiyle sesi açtıkça daha bi güzelleşir tuşeye daha güzel tepki verir. od, compressor, wah gibi pedallarla müthiş uyumludur.

  celestion blue alnico yada celestion gh1230 speaker ve jj tesla tube setle bir gitaristi nirvanaya ulaştırabilir.

  not: fabrika çıkışı bias ayarı lambaları fazla ısıtmakta ve ömrünü azaltmaktadır bide reverb tankı problemli bi anfidir.
 • diğer bütün tüplü anfiler gibi evde kullanmak için pek uygun değildir. anfinin o sıcak tonunu yakalayabilmeniz için sesini köklemeniz gerekmektedir.
  analog pedallar ile kullanılmalıdır.
  anfi simülatörleri (bkz: pod xt) ile kullanan kro insanlar vardır. lütfen onlardan olmayınız.
 • fender firmasından çıkmış en iyi amfilerden biridir. kompakt oluşu, lambalı oluşu, sahnede de kayıtta da evde de sizi tatmin edişi.. muhteşem bir amfidir.
 • candır.

  fiyat/performans olarak alınabilecek en iyi amplilerden biri.
 • satılığa çıkardığım canım.

  ilgilenenler yeşillendirsin, her anlamda.
 • kullandığım onca amfi arasında tartışmasız en sıcak "clean" tonları aldığım amfidir.
  gitarı "öylesine" eline aldığın zaman bile kişiyi başucuna zincirler.
  günün birinde açlıktan nefesim koksa satmayacağım biriciktir.

  daha açık belirtmek gerekirse (bkz: evladiyelik)