• kötü bir emulator. bunu çok daha evvel yazmak lazımdı aslında zira fazlasıyla popüler ve herkes ilk bunu deniyor adamlar iyi reklam yapıyorlar ama gel gör ki berbat ve bir o kadar da tehlikeli bir yazılım bu. developer maksatlı kullanıyorsanız hemen silin, birtakım android ıvır zıvırına ulaşmak için kullanıyorsanız o zaman da bi 5dk bekleyin öyle silin, yani silin. bluestacks hiçbir halta yaramadığı gibi inanılmaz kaynak tüketir ve ne olduğu daha deşifre edilememiş bir adrese sürekli veri gönderir. bilgisayarınız açık olduğu sürece açıktır kapat komutu bir işe yaramaz. hatta bazı versiyonları uninstall edilse bile çalışmaya devam ediyor. açıkçası bu programdan botnet, hijacking, spyware, keylogging her türlü itliği beklerim emülatör amacının çok dışında microsoft ağzıyla ''kötü maksatlı'' bir yazılım. bu mevzu firewall, spyware, antivirus vs yani tüm güvenlik yazılımları tarafından da onaylanmış durumda, hemen hemen hepsi bluestacks 'i şüpheli olarak uyarır.

madem öyle neden bu kadar popüler google aramalarında niye hep bu çıkıyor demeyin, bluestacks bilinçsiz bir kullanıcının misal pcde whatsapp vs kullanmak isteyenlerin yükleyebileceği en kolay program çünkü ekstra bir uğraş istemiyor sizden, virtualbox gibi herhangi bir 3. parti programla ortak çalışma mevzusu falan da yok adamlar herşeyi içeri gömülü vaziyette veriyor. download sayılarına baktığınızda da haliyle en popüler emulator olduğunu görüyorsunuz.

bunun yerine kullanabileceğiniz çok daha düzgün yazılımlar var.

(bkz: andyroid) (bkz: andy os)
    güzel bir sosyal ağı var, geneli developer sürekli aralarında bilgi paylaşan yardımcı olan bir topluluğa sahip.

(bkz: genymotion)
    farklı marka / model stock romlar üzerinde çalışabilme imkanı tanıyor, hemen hemen herşeyi custom hale getirebilirsiniz. hatırladığım kadarıyla opengl desteği ve donanım uyumu harikaydı. yani burada test ettiğiniz bir apk gerçek cihaza taşındığında yüksek bir doğruluk yakalayabiliyorsunuz. bu önemli bir fark..

(bkz: youwave)
    ücretli uygulama, alternatif maksatlı ekliyorum.
  • sağlam bir emülatör. windows altında çatır çatır çalışıyor. bir tek mac osx altında çalıştıramadım. gerçi benimki de hayvanlıktı. windows içinde sanal olarak mac osx çalıştır. mac osx'in içinde de sanal olarak bluestacks çalıştır. haliyle sistem kafayı yedi. laptopumun tüm donanımları üretildiği güne lanet etti.

dün akşam android yüklü cep telefonundan giriyormuş gibi dropbox'a fake atıp beleş alan kazanayım diye yükledim, whatsapp, fruit ninja, sky.fm, puffin, angry birds space, evernote yükleyip çıktım. windows 8.1 içinde ameleliğin dibine vurdum. halbuki indirdiğim hemen her haltı windows'a yükleme ihtimalim vardı ama android mi tatlı geldi ne, ne gördüysem yükledim durdum. laptop oldu çakma akıllı telefon. telef olmasına az kaldı.

bluestack'ın en büyük sorunu yüklenmede yaşanan problemler. peki ben nasıl kurdum bu haltı. internet sayfalarındaki public sürümlerini (bluestacks-splitinstaller_native) değil, bluestacks_hd_appplayerpro_setup_0.7.3.766_rel sürümünü kurarak çözdüm. aslında public sürümü yüklemeye yeltendiğimde bende de çuvalladı, açılmadı deyyus. fakat 130 küsür mb'lik setup'ı yüklediğimde, muhtemelen içinde gerekli runtimelar olduğu için, rahatça çalıştı. ve an itibariyle de mis gibi çalışıyor.

bluestacks'ta en büyük korkum whatapp, onu yüklediğime pişman oldum. nasıl olduysa birkaç arkadaş whatsapp'dan bana mesaj attı. ben whatsapp'ı yükleyince onlar gördüler mi? ben onlara bilmeden whatsapp yükledim çağrısı/mesajı mı gönderdim? yoksa tüm bunların müsebbibi gizemli güçler, içimizdeki irlandalılar mı? halbuki tek gayem, bir arkadaşa bakıp çıkmak bile değildi. sadece whatsapp'a bakıp çıkmak, "cep telefonlarının şarjını çabuk bitiriyor, bakalım benim laptopun şarjını çabuk mu bitirecek" diye test yapmaktı. sanırım iyice batırdım. neyse gideyim de gızgın guşlar oynayım.

what da fak editi: ufuri haber etti, what şeysi yüklenince diğer kullanıcılar tarafından otomatik olarak görülüyormuş. hay be böyle programın. nerede kaldı user friendly tasarım, nerede kaldı özel hayatın gizliliği.
  • yükledikten sonra program ekle kaldırdan blue stacks app player'ı kaldırın ama blue stacks notificationa dokunmayın. programın kurulum dosyasını tekrar çalıştırdığınızda ilerlemeyen kurulum artık ilerlemeye başlayacaktır. iki ayrı bilgisayara bu şekilde yükledim sorunsuz çalışıyor.
  • eğer siz de, bluestacks'in son sürümünde bi türlü bitmeyen loading ekranından muzdaripseniz ya da bu sorunu atlatsanız dahi internete bağlanamıyorsanız linkten eski beta sürümünü indirebilirsiniz. internete girmenizi sağlayan cloudconnect uygulamasını da ekledim. gerçi otomatik indirilmesi lazım ama olur da gelmezse burdan çalıştırabilirsiniz -tabii ayarlardan pc ile senkronize etmeyi unutmayın. son olarak: beta olduğundan çok stabil çalışmıyor ve program güçlü bi sistem gerektirdiğinden "dur ben bi yandan spotify dinleyim" diye düşünmeyin bence.
  • dana gibi bilgisayarlarda bile kasmasının sebebi "sanallaştırma" özelliğinizin muhtemelen kapalı olmasıdır. windows 10 home ne yazık ki sanallaştırmayı windows üzeriden yapmaya olanak sağlamıyor pro ve diğer sürümler gerekiyor ancak bilgisayarınızın görev yöneticisinden (ctrl+shift+esc yapıp performans kısmından işlemci sekmesinden sanallaştırma ya da "vt (virtualization technology)" özelliğinizin olup olmadığına bakın. muhtemelen vardır.) bakabilirsiniz. bios ayarlarınızda amd'ler için "amd svm technology" inteller için de "vt" kısmını "etkin/ enabled" duruma getirirseniz bu uygulamayı sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. bu teknolojinin amacı windows içinde başka işletim sistemlerinin eş zamanlı çalışmasına ya da dual boot gibi özelliklerin kullanılmasına olanak sağlamaktır. bu ayardan sonra sorunsuz kullanabileceğiniz düşüncesindeyim. amd a12 9720p 2.7-3.6 ghz işlemci + 8gb ram'li pc'mden bildirmiş bulunmaktayım...
  • boyundan büyük işlere kalkışan program. 280 mb setup'n var ulan, kapladığın alan taş çatlasın 2 gb senin neyine bilgisayarı o kadar kasmak.

bilgisayarınız i7 işlemci ve 8 gb ram üzeri değilse kurduğunuza değmez inanın. pişman eder. bazen aynı anda birden fazla cad programı açıyorum onlar bile bu kadar zorlamıyor bilgisayarı.
  • google android uygulamalarını pc de çalıştırmamızı sağlayan hede. dokunmatik ekran sorunu var ama neyse.
  • mobile uygulamaları windows üzerinde çalıştırmanıza yarayan program.

http://download.cnet.com/…000-18513_4-75593133.html
  • mac üzerinde de çalışan bir program fakat uygulama arama ekranı çok kötü. bir de yükleme ekranında bilgisayarın anasıyla güzel vakitler geçiriyor
  • plants vs. zombies 2 için fevkalede iyi oluyor. pc'ye çıkmadı diye üzülenler için tavsiye.
hesabın var mı? giriş yap