şükela:  tümü | bugün
 • ankara - kırıkkale yolunda bir adedi devrilmiş bu araçların. iki asker yaralanmış.

  aracın kazadan sonraki hali

  kaportada biraz çizik görünüyor. (bkz: pasta cila)

  (bkz: mrap)

  serbest çağrışım olarak: (bkz: bisan cross/@orko 8)

  not: araç, fotografta görülen tarafı üzerine devrilmişti.
 • savunma sanayii müsteşarlığı'nın gerçekleştirdiği taktik tekerlekli araç projesi kapsamında kara kuvvetlerinin envanterine 468 tanesinin girmesinin planlandığı zırhlı araç.
 • bugun yasanan saldirinin ardindan (bkz: 18 eylül 2012 solhan saldırısı) yaygin kullanima ne zaman girecegi merakla beklenen arac. hala cocuklari bile bile olume yollayan bir devlet var onumuzde (bkz: o 403 ile terör bölgesinde asker taşımak). tanesi 500 bin lira midir 1 milyon lira midir bilmem ama kac tane gerekiyorsa alinsin artik, yeter!
 • mayından etkilenen bir araçtır. sonuçta mayın dediğimiz şey bir tankı havaya kaldırırken elbetteki kirpi gibi bir aracı da parçalar. zaten antitank mayınına karşı etkin bir yöntem şu an için bulunamamakta. bu yüzden de ottawa sözleşmesi gereği yasaktır mayınlar. pkk'nın elindeki mayınların bir çoğu da çok çok eski mayınlardır. kirpi personel mayınları ve eyplere karşı koruma sağlamaktadır. en dayanıklı araçtır bu iki tehdide karşı. kullanan birisinin ki, geçen hakkari saldırısında sağ kalan biridir, belirttiğine göre emniyet kemeri takılı olduğu zaman 200 kg patlayıcıya karşı dahi personeline zarar verdirtmeyen bir araçtır. sayıları şu an için azdır çoğaltılırsa konvoy intikal eylemlerinde kullanılabilir zira araç şu an genellikle operasyon görevlerinde kullanılıyor.
 • siparisleri yetistirilemeyen bmc modeli.

  sanirim yine bir karamehmet is ahlaki ornegiyle karsi karsiyayiz.

  cok da ihtiyac olunan bir donemde, hem de teslimatlari geciktirmisken 'paramiz bitti, boya alamiyoruz' falan demek dusunduruyor insanlari..

  (bkz: firsatcilik)
 • insan hayatına değer vermeyen makarna, kömür dağıtıcılarının ve her yıl bıkmadan, usanmadan kaldırımları söküp yenisini yapan eş-dost kayırıcılarının, yağcıların, yalakaların, yalamaların güvenlik güçlerine almaya gerek duymadığı mayına dayanıklı askeri bir araçtır.
 • trafikte yanından geçerken arabanız hafif sallanır, titrer. telefon çekmez, radyo cızırdar. öyle heybetli zırhlı bir araçtır işte.

  http://ekonomi.haber7.com/…iyeden-israile-4uncu-gol
 • güneydoğu'daki üs bölgelerinde 90'lı yılların renault toros'ları, tofaş kartal'ları muamelesi gören; normal hayatta sıradışı dursa da, bahsettiğim bölgelerde görmekten gına gelecek cihaz.

  tugay'dan askerler hastaneye inecektir, kirpi gider. mayın aranacaktır, kirpi gider. üs bölgesine yemek taşınacaktır, kirpi taşır. her işte var...
 • (bkz: vuran/@orko 8)