şükela:  tümü | bugün soru sor
  • umarım bir üst entrydeki gibi değildir dediğim kamyon
  • farları ve ismi hariç beğendiğim kamyondur. eski günlerine geri dönmek istiyorsan dış piyasaya yönelik bir isim seçmen daha doğru olurdu bence. farları da daha güzel dizayn edebilirlermiş. değişik bir görüntüsü var. ford da yeni kamyon çıkardı bakalım nasıl olacak. ayrıca üretimine azıcık da olsa katkım var. niyeyse mutlu oldum. *

bornova'daki fabrikalarını gezdim. üretim hatlarında robot otomasyonu konusunda çok güzel ve ciddi yatırımlar mevcut. ayrıca pınarbaşı'ndaki fabrikaları resmen yıkıp yeniden yapıyorlar. umarım satışlar güzel olur da bu yatırımlar boşa gitmez. başarılı olmaları dileğiyle.
  • aracın tasarımı oldukça başarılı. içini görme şansım olamadı. bmc battı mı gitti mi derken bu günlere gelmesi sevindirici.

isim konusuna ben de kıl oldum. zaten lansmanı da izledim, izlerken kıl olduğum tek şey ismi de değildi sadece. bakalım göreceğiz.

edit: lansmanda fikret orman ne arıyordu, bunu araştıracağım.
  • müthiş bir reklama imza atılmış; özellikle sonu çok güzel olmuş!
    bu aracı yapanlara ayrı, reklamı çekenlere ayrı helal olsun!

(bkz:https://youtu.be/gwwznv028l8)
  • son zamanlarda çıkan arabaların tasarım olarak scania'ya benzeme çabası, scania'nın bu işi nirvanaya çıkardığının göstergesi. araç görünüm olarak fena durmuyor, ancak bmc dediğiniz şey kalitesizliğiyle nam salmış bir ürün neticede. sadece makyajdan mı ibaret yoksa kendilerini geliştirmek adına da bir şeyler yapmışlar mı göreceğiz. piyasada yaygınlaşmaya başladıklarında kullanırız nasıl olsa hem bmc tuğra'yı hem de ford fmax'i...
  • fiyatınında iyi olması lazım, mercedes ya da scania ile aynı fiyat aralığında satılması zor.
  • son reklamı yine arabeskin dibine vurmuş çekici veya kamyon. kendi hedef kitlesine hoş geliyordur mutlaka. araçla ilgili teknik yorum piyasada yaygın şekilde kullanıldıktan sonra ortaya çıkacaktır. üzerinde 460 beygirlik iveco (italyan) veya 400 beygirlik cummins (amerikan) üretimi motor ile zf (alman) üretimi şanzıman bulunmaktadır.
  • (bkz: scania r)
  • kullanılan malzemenin karton gibi olduğu her halinden belli, kamyon da reklam da olmamış.