• başlığına bakarken buna bu parayı vereceğime diye diye kendimi bambaşka bir yerde bulduğum araba.

hali hazırda sol framede başlığı görünce girdim baktım, entyleri okumaya başladım, fena değilmiş ya fiyat olarak dedim. sonra baktım ki biri buna bu parayı vereceğime gider golf alırım demiş. sonra golfü incelemeye başladım, sonra dedim ki ya buna bu parayı vereceğime gider auris alırım. çünkü golf'ü de incelediğimde buna bu parayı vereceğime... şeklinde başlayan entryler gördüm. sonra auris'e bakarken yine tabi ki buna bu parayı vereceğime dedim ve fiat punto bakmaya başladım, sonra ona da bakarken dedim ki tabi siz ne dediğimi biliyorsunuz buna bu parayı vereceğime giderim ikinci el dizel otomatik bir araba bakarım. sonra girdim sahibinden.com'a baktım baktım ve yine buna bu parayı vereceğime diyerek gidip 70 liraya aylık akbilimi doldurdum. ve yine kendimi değil de müstakbel arabamı ararken olmaktan korktuğum yerdeydim, aylık akbildeydim.

şimdi soruyorum size buna bu parayı vereceğime tayfası, mutlu musunuz, memnun musunuz? :(
  • arabayı statü nesnesi olarak gören tüketim kölelerince eleştirilen araba. parası yeter yetmez, tipini sevmiştir herkes otohaber dergisi muhabiri zaten plastik kötü, direksiyon çarpık yav he he. zaten parası olanlar meraklı çok reklamını yapmaya, arabasıyla parasını gösteren adama zengin değil görgüsüz denir.
  • gereksiz sebeplerle saldırılan, bir mercedes benz manyağı olan beni bile kendisini savunmak zorunda bırakan araç. bir bmw'yi savunmayı seçtim, bir 1 serisini savunacağım. öyle saçma saldırılmış yani.

uzun uzun anlatmacağım. birisi konforlu, diğeri değil demeyeceğim.

her neyse...

bugün 2012-2013 model, son seri bir 1 serisine binerseniz, şu fotoğraftaki gibi 5 kollu bir süspansiyonla geziyorsunuz. yolcularınız da öyle. buyrun fotoğraf. (fotoğraf m1 için ancak normal modellerde de aynı 5 kollu süspansiyon kullanılıyor.)

ve bugün 2012-2013 model, son seri bir golf'e binerseniz ve diyelim ki seçtiğiniz motorun gücü 122hp'nin altında, şu süspansiyonla geziyorsunuz. yolcularınız da öyle. buyrun fotoğraf. bu fotoğrafta gördüğünüz sabit aks benzeri bir sistemdir ve sabit aks dediğimiz süspansiyon sistemi, yük taşıyan kamyonlarda, kamyonetlerde falan kullanılır çünkü ucuzdur. yol tutuşu berbattır. 2013 model bir golf'e yakışmaz. yakışıyorsa da 1 serisinden iyi denmez.

umarım fotoğraflar geri kalan sorularınıza da cevap olur çünkü diyecek başka sözüm yok.
  • bundan sonra bir şey alınmaya niyetlenilmişse bakılacak en son sitenin ekşi sözlük olacağını işaret etmiştir bu araç.

oğlum siz manyak mısınız lan? adam ben bu aracı sevdim demiş, herifi bi sikmediğiniz kalmış. daha önce hiç arabam olmadı fazla bi yaşım da yok zaten. bi müdür abimizde gördüm hoşuma gitti. 2 gündür de aklımdaydı bu araç. alma planları kurmaya çabalıyordum ki yüce mevlam bir işaretmişcesine gündem maddesi yaptırdı bu aracı da gerçeği öğrendim.

meğer es kaza bu aracı alsaymışım parası bmw 3'e 5'e yetmediği için bu iğrenç arabayı alan bi orospu çocuğu olacakmışım. hayatımı kurtardınız ekşi sözlük yazarları.
  • en guzel bmw oldugunu dusunuyorum. en azindan turkiye icin.

abdde olsam yuzune bakmam o ayri. dapdar yollarimizda 3-5 serisi kamyon gibi duruyor.

acikcasi para verip alinacak tek bmw de budur. daha ust modeller icin donanim seviyesi vasat olan bmwye para verilmez.

ek: fakirken atip tutmak cok zevkli lan.
  • bence güzel.

_____________________________________________________________________________________

intel 4790k @ 4.0 ghz, 16 gb ddr3 ram, asus strix r9 285, cooler master psu 750w

""""""""""""""""""""" "oyun bitince şah da piyon da aynı kutuya konur" """""""""""""""""""""""
  • buna 75 bin tl vereceğime üstüne 1.275.000 euro daha koyar maybach 63 alırım, ona binerim diyemeyenlerin de arabası.
  • her zaman olduğu gibi mercedes'te ve bilimum havalı araç üreten şirketlerde çalışan yüksek mühendislerimizce itin götüne sokulan araç. o özelliği şöyleymiş, bu özelliği böyleymiş. arkadaşım mal mısın? millet alıyor işte, onların ihtiyaçlarını karşılıyor demek ki. gelmiş burada sözde bilirkişilik yaparak neyi amaçlıyorsun yani? sen sanıyor musun ki aracın bilmemne özelliğinin bilmemne aracınınkinden iki birim altta olması son kullanıcı için o kadar önem arz ediyor? parası olan bunu alıyorsa şöyleymiş böyleymiş, fakir arabasıymış bik bik bik. x7 alsam "kıza bak, alır tabii, baba parası yiyor" diyecek dallamalar bmw alınca "fakir arabası yea" moduna geçiyor. zenginin malı züğürdün dili, başka açıklaması olamaz. bu başlıkta aracı itin götüne sokanlar ancak kankalarının (ya da kardeşim diye hitap ettiği kıroların) fakir galerilerinde bir iki kez kullanım sonucu ya da ondan bundan duydukları/okuduklarının sonucu olarak gelip buraya yazmıyorlarsa ben de ne olayım.

gerçi bunu yapan dingiller iphone/ios-samsung/android kıyaslamasına da bayılıyorlar. aynı şekilde hep bi iphone/ios'a giydirme çabaları. bmw de kullandım mutluydum, iphone da kullanıyorum mutluyum. neymiş açık kaynak koduymuş. he canım çünkü elalem hobi olarak telefonunun yazılımıyla oynuyor zaten.
  • bir şey almadan önce ekşi sözlük'e bakmak eylemini yerine getirip içimi kararttığım araba. e gideyim bi 92 doğan alayım bari, napalım artık.
hesabın var mı? giriş yap