şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bmw 3 serisi'nin ergenliğe girmiş hali gibi görünmesini beklediğim, 2013 yılında piyasaya sürülmesi öngörülen, şimdilik testleri devam eden, hatchbackimsi bmw modeli. motor yelpazesi sedandan farklı olmayacaktır muhtemelen. temennimiz satış rakamlarının abisininki gibi olmaması.

  (bkz: bmw 5 serisi gt)
 • reklam cekimlerinde mercedes aracın kullanıldığı yeni bmw modeli
 • 318d, 320d, 320i, 328i ve 335i motor seçenekleriyle satışına başlanacak olan seri. tam adı bmw 3 serisi gran turismo.
  aracın boyutları 4828/1828/1508mm olarak verilmiş, aks aralığı ise 2920mm.
  seride kullanılan motorların gücü 143{318d}-306hp{335i} arasında değişirken tork ise 270{320i}-400nm{335i} arasında yeralıyor.
  tasarım olarak önden 3 serisini arkadan 5 serisi gt'yi anımsatan araç her ne kadar basık burnu ve ön tasarımıyla nispeten alakasız arka tasarımıyla ucube gibi dursa da hatchback/liftback meraklılarının kolayca ilgisini çekebilir. aracın yan omuz çizgisindeki sert çizgiler hemen altından geçen ve kapı kollarını ezen detay, kapı eteklerindeki arkaya doğru daralan ve birden kesilen iç bükey boşluk inanılmaz bir hareket kazandırmış. ön tekerin arkasında başlayan eğimli ters l şeklindeki hava boşluğu, yüksek bagaj kapağı nedeniyle nispeten küçük kalan teker boşluğu dışında yan tasarım, alçalan tavan çizgisinin de sayesinde güzel görünüyor.
  5 serisi gt'den alınmış gibi duran arka kısım, iri farlar sayesinde ön tarafın yırtıcılığını arka tarafta sergileyemiyor, şık olmasına şık fakat aracı üst sınıf gösterirken öndeki heyecanı da silip götürmekte.
  neticede ben 3 gt'yi sevdim fakat ülkemiz vergilendirme politikası nedeniyle ancak çenemi yorabilirim.

  https://www.press.bmwgroup.com/…enu_item=node__2222
 • sevgili page beermann, sen bu işi çok yanlış anlamışsın hacım. evet, audi sıkıcı a4 modelini hatchback yaptı a5 oldu. ama allah için bir adamların yaptığı arabaya bak, bir senin yaptığına bak. tamam o kütük gibi arka kısım, bagaj hacmini arttırmış, yükleme yapmayı kolaylaştırmış olabilir de; sen de opel tasarlamıyorsun be güzelim. senin görevin çekici arabalar dizayn etmek. hakkını yemeyelim, burunda yaptıkların güzel de, dünya üzerinde kendine saygısı olan hiç bir designer o kıçı öyle tasarlamaz. bende mi sorun var diye değişik fotolara baktım, ertesi gün tekrar baktım, kafam güzelken tekrar baktım ama bir türlü ne yapmaya çalıştığını anlayamadım. umarım bu model de eski 3 compactlar gibi, tarihin tozlu sayfalarında kaybolur, unutulur.
 • bmw'de birileri gt kavramını götünden anlıyor gibi. ne bileyim c sütununu çekiştirince "aha gt oldu" mu diyorlar nedir anlamadım. harbi harbi hem 3 hem de 5 için touring versiyonları gt'lerinden daha tutarlı ve şık duruyor. çok yanlış bir durum bu.
 • ülkemizde henüz satışına başlanmadı, ancak bmw türkiye'nin sitesinde yer alan fiyat listelerine 138 bin liradan giriş yapmıştır. açıkçası gt serisinin 4 serisi geldikten sonra mazide hoş bir anı olarak kalacağını düşünüyorum.
 • o kadar çirkindir ki gördüğüm yerde kaçarım.