şükela:  tümü | bugün soru sor
  • araba hırsızlarının 94/95 modellerini tercih ettiği ve onalara göre lüks olan otomobil
  • araba detaylarda saklıdır lafını size yaşatan otomobil. örn. silecekler kesik kesik çalıştırılırken araba durduğunda sileceklerin bekleme süresi 2 katına çıkar. silecekleri kesik kesik çalıştırmak için zaman ayarlaması yapan düğme mevcuttur. bu iki detay bile otomobil üzerinde çalışıldığını göstermektedir.
    2003 model aracımda 2000 devirde havalandırmadan gelen bir titreme sesi mevcuttur. nedeni merak edilmektedir.
  • ikinci el 94-95 modelleri 14-15 bin lira civarına alınabiliyor, fakat benim istediğim 2000 ve sonrası modelleri halen 30 bin'lerde. hayat niye bu kadar zor :(
  • güncel kasada 1.5 hacimli motor ile 136 beygir gücüne sahip bmw modelidir. işin ilginç yanı bmw 1 serisi'nde kullanılan ve 1.6 hacimli motorla 136 beygir gücü olan motorun kullanılmamış olmasıdır. bunun neticesinde, şu an satışta olan benzinli bmw modellerinde, en hantal model bmw 318i olmuştur.

halbuki bmw 318i piyasaya çıkmadan önce satışta olan bmw 316i, bmw 116i ile aynı motora sahipti. motor hacmini daha fazla küçültüp, model ismini büyütmek bana göre pazarlama kurnazlığından başka bir şey olmamış. hatta şahsen o dönemlerde bmw 320i efficient dynamics, bmw 118i ile aynı motoru kullandığı için bmw 318i olarak adlandırılması gerektiğinden bahsediyorum. (bkz: #34562596)

sonuç olarak, ismi bmw 316i modeline göre daha büyük isimle ama daha küçük motor hacmiyle satılmaktadır. arabanın arkasındaki model ismine göre daha prestijli gözükecek olmasına karşın, sürücülerini aynı derecede memnun edip edemeyeceği merak konusudur.
  • performansı çok düşük olan bmw modeli. bunun yanında yakıt tüketimi de çok yüksektir. şehir için 100km'de ortalama 10 , bazen 12 civarı takılırsınız, şehirler arası da 7'nin altına indirmek pek mümkün değildir. buna karşılık, aracın arkadaş itişte yarattığı zevk ve işçilik kalitesinin iyi olması nedeniyle, düşük km kullanacak olan kişilerin tercih edebileceği bir modeldir.
  • ilginç bir şekilde kendisinden 20hp daha güçlü olan c180'den daha performanslıdır. bunun sebebinin kullanılan şanzıman olma ihtimali oldukça yüksektir.
  • 318i hep ara model olarak ezildi sanırım. en ideali n42 ve n46 motorlu, 2.0 143hp 200nm verilere sahip e46 318i. tabi bu kasa da eskidi kekoların elinde geziyor.