şükela:  tümü | bugün
  • insanların milyonları dahi olsa 150.000'den fazlasını devlete vergi olarak veren insandır. devletini düşünen, bir bmw de devletine alan insandır.

(bkz: ben vergilerini ödeyen bir vatandaşım)
  • geçen gün birisi mesajla, herkes astraya golfe leona mı binicek arkadaşım ? dedi. sesimi çıkartamadım. alana laf etmemek belki doğrusu düşününce. nasılsa;

(bkz: zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış)
  • banka kredisi skoru yüksek olan insandır. bu devirde elden peşin vererek lüks otomobil alabilen yiğit zenginlerin sayısı oldukça azdır. "aydan aya öderim nasıl olsa" mantığıyla da olsa, bu kadar açın açı olan bir ülkede herhangi bir araca bu kadar yüklü para verilmemelidir. ayıptır, yazıktır, günahtır.
  • şirket üzerinden alıp vergisini düşecektir.

zenginleri mal mı sandın?

giren her türlü fakire giriyor.
  • yanlış bilgi vermeyin,

320d'nin başlangıç fiyatı 232 bin tl,
    m sport paketli fiyatı 275 bin tl'dir.
  • orta halli bir 320d satın almıştır.
    gidin istinye borusan otomotiv'e, 400.000 tl üstü 320d'leri görün. şu anki euro kuru ve ötv zammı ile 500.000'i bulur tüm opsiyonları içeren bir 320d.

mevcut kur ve ötv'ye göre almanya'da 78.000 euro civarında olan bir 320d, burada 500.000 tl'ye denk geliyor artık. www.bmw.de sitesine girerek 78.000 euro'ya denk gelecek şekilde çok rahat bir 320d konfigurasyonu yapabilirsiniz.

bir kaç sene öncesine kadar almanya'da 78.000 euro olan bir 320d türkiye'de 180.000 tl'ye falan denk geliyordu. sanırım 2011'de falan böyleydi (ötv %67, euro 1.9 tl).
  • üzerine 50 bin daha koyup benim tüm borçlarımı kapatabilecek insandır.
  • banane amınakoyim ba-na-ne fakirim oğlum ben:(
  • zenginlerin (iş adamlarının, müteahhitlerin vs.) vergi (ötv, kdv) verdiğini zanneden yazar tespiti.

yoksa nasıl bilmem kaç milyon cirosu olan şirket yıl sonunda maaşlı çalışan beyaz yakalıdan daha az vergi öder?!
  • kendini düşündüğü kadar devletini de düşünen yardımseverler insanların satın almış olduğu araba.
    kendisi için didinip çalışır ama devletini asla unutmaz önce kendisine sonra devlete bir adet bmw3.20 hediye eder.

biz fakirler de düşünürüz bu makam araçları nereden geliyor?
    tabi ki koca yürekli insanlarımızdan!

(bkz: passat mı çekeyim yanlarına?)
    belediye başkanı size minnettar...