• piyasadaki bmw 3 serisi modellerinin büyük bir çoğunluğunu oluşturan model...
  • e 46sını 2002 modellerinden itibaren 150hpden 170hpye cıkardıkları model, ekstra 20hpnin nedeni ise ekstra 200ccdir (2000cc -> 2200cc olmustur)
  • bir döneme kadar 2,0 lt. ve 2,2 lt.'lik 6 silindirli motorlar ile donatılmış olsa da, halihazırda 4 silindirli 2,0 lt.lik motorla sunulmaktadır.

gün itibariyle almanya'da 2,0 lt. hacimli bu motorun gücü 170 hp iken, ülkemizde hala 156 hp olarak satılmakta olan otomobildir.

dizel rüzgarına karşı duramayıp, ciddi satış rakamlarına ulaşan 320d*'nin fiyatının da makul bir şekilde ayarlanması ile tercih edilirliğini yitirmiştir.
  • (bkz: e30)
    (bkz: e36)
    (bkz: e46)
    (bkz: e90)
    (bkz: f30)
    (bkz: g20)

(bkz: bmw 3 serisi)
  • 2008-2009 model ikinci elleri 177 hp'lik 320d'den yaklaşık 12-13 bin tl daha ucuz olan otomobil. dizel versiyonunu performansı ve ekonomik yakıt tüketimi için seçiyor insanlar. fakat km başına bugünkü fiyatlarla 13 kuruş civarında daha az tüketen 3.20d için peşinen 100,000 km tutarındaki fark kadar fazlalık ödeyerek bir de konfordan vazgeçmek ne kadar mantıklı acaba?

performans konusunda 0-100 vs gibi kriterlerin yanında her iki modeli bir de 120 km/s'den sonra görmek de fayda var. gürültüyü ve masraflı ağır bakımları saymıyorum bile.

not: uzun lafın kısası, seni almak istiyorum. optum
  • yeni versiyonu türkiyede satışa sunulmuş araçtır. 104 bin tl'lik fiyatı makul görünüyor. ayrıca performansı 3.20d'nin altında değil. tüketimini de makul seviyelere indirmişler. güzel olmuş.
  • konak pier'de gördüğüm araç. bir range rover evoque'un yanına koymuşlar; fiyatı 124 bin küsür lira yazıyor. ekstrası nedir, fiyatı niye öyledir bilemem de, sitedeki fiyatının farkıyla yanında bir dacia sandero falan alınabiliyor galiba...
  • 0-100 km arası iyi kötü her arabada olan güvenli sürüş hissini, 100-200 km arasında hızlanırken de kullanıcısına hissettiren makina.
  • bugun servisten gunubirlik verdiler bir tane, alirken nedir diye bakmadim ama kullanirken kesin 328 falandir dedim, 320 cikti. son kasa oldukca torklu olmus, 8 ileri pek bir sukela. onceki kasa yerinden kalkmiyordu, dizel sartti ama bu sekilde turkiyede dizel satislarini dusurebilir.
  • bir türlü anlayamadığım m paket çılgınlığını nedeni ile bu güzide otomobil sıradan hale gelmeye başladı. donanım seviyesi olarak 5 serisine yaklaşan luxury kasayı ise sokakta gören cennetlik.

fabrikadan çıkan en dolu 320i budur
hesabın var mı? giriş yap