• bir zamanlar 2,8 lt. motor 193 hp güce işaret etmekteyken, artık 2,0 lt. turbo motor 245 hp'lik motorlu versiyona işaret eden bmw 3 serisi modeli.
  • (bkz: arzu nesnesi)
  • bugün izmit körfez pistinde en kırmızısından bi tanesini test etme imkanı buldum. anlatması zor bir araba. harika bir yol tutuşu var, bir araba bu kadar çabuk toparlar mı kendini arkadaş. tabi bu duygularım bmw m3 csl'ye binene kadardı. csl'ye binince dedim ki bu arabaysa az önce bindiğim bmw 328i nedir. son olarak aytaç biter'in yanında (bu sefer kasklı olarak) bmw 320si wtcc'e binince ruhumu teslim ediyordum az daha. dur lan biz 3.28'den bahsediyorduk di mi, neyse güzel araba işte. benzin masrafından oluşacak lastik masrafı düşündürüyor insanı.
  • 8 ileri otomatik vites geçişleri hissetmeden sport mode ile efsane ivme kazanıyor. zaten bmw gibi bir makineye carbon emisyonu yüksek sefil mazot yakışmıyor.

http://www.youtube.com/…ayer_embedded&v=yngpqa3hquq
  • tam mhp'li arabasi: (3+2)*8= 40 yapar.
    edit: her turlu gideri olan araba: (32/8)*(2+8)= 40 yapar.
  • 2.0 litrelik motor hacmiyle 245hp'lik güc veren bir hız makinesi. çok zengin olmak üzere olanların ikinci araç olarak birinci tercihleridir genelde.
  • devlet bahçeli'nin makam aracıymış. 32+8'den de 40 yapar.
  • halihazırda bmw 330i ismi ile hayatına devam eden otomobildir.
  • yazalım da belki birinin işine yarar;

bunun gerçek 328 olan versiyonu yani m52b28 kodlu motoru kullanan 2.8 litrelik 193hp olanına, m50b25 kodlu 2.5 litrelik motorun manifoldunu takıp üstüne bir de yazılım yapılırsa 220hp değerlerine rahatlıkla ulaşır. sesi de değişir ve tam bir zevk makinasına dönüşür. çok aşırı maliyet çıkarmadan güzel sonuç alınır.

daha da ileri gitmek istenirse s52 kodlu m3 motorunun egzantirikleri de eklenirse 3-5hp daha gelir ve daha fazla devir çevirebilir.

bu tek vanoslu m52b28 motoru çok dayanıklı ve güzel sesli bir atmosferik makinadır. günümüz turbo motorların yanında sanat eseri gibidir.
  • düşük km ve temiz f30 kasasını bulursam almayı düşünebileceğim bir araba. bence türkiye’de değeri anlaşılamamış bir modeldir.

satmayı düşünen olursa bana ulaşabilir.
hesabın var mı? giriş yap